Jump to content

Navitech nx-212f Ses Problemi

muraty_55
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhabalar bir çok konuda burdan yardım aldık alıyorum ...herkese tesekkurler

mazda 2 me yurt dısından cerceve getırttım ve navitech nx-212 f modelı navıgasyon ve multı medıa cıhazını taktırdım hersey guzel fakat  ses berbat nerde !

http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/navitech-nx-212f-double-navigasyon-yeni-model-62727540

ses cıkıs bass cıksı herseyı var ozelıklerde

arabamda ses sistemı var

sierra 4 cıkıslı anfi  sierra  mid  takımı ve jbl 1000 lik bass  multimedia cıhazını taktırmadan once ses mukemmel net ve yuksektı baslarım süperdi 

şimdi ses netligi ve kalite yok yukseklıgı % 30 dusmus ve bass ın varlıgı bıle yok

taktırdıgım yere goturdum baktırdım ama tık yok ya adam bu işten anlamıyo yada mazda 2 nın teybı kadar kalıtelı degıl

( takan usta bu daha kalıtelıdır dedı ama kötu ses verıyor  )

arkadaslar ogrenmek ıstedıgım su mazda 2 nın teybı cok daha kalıtelı mı bu cıhazdan ona gore baska bı ustaya gıtcem yada gıtmıcem

ayrıca bu aldıgı multımedıa cıahzında  tv ozellgı de var ama ulkdmeızde karasal yayın oldugu nıcın ıyı cekmıyor  yurt dısından anten getırtsem mı ? vey bana anten tavsıyesi yapar msınız burdakı cogu urun bırbırıne benzıyor ...saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aralarında çok yüksek kalite farkı olacağını sanmıyorum.  Belki kullandığınız cihazlar arasında bir uyumsuzluk olabilir aklıma gelen veya ayarları düzgün yapamamış olabilirler. Ben anlamam bu işlerden ama olabilecekler bunlardır herhalde. Bu işten iyi anlayan birine danışmak lazım.

Dediğin gibi karasal yayın olduğu için getirteceğin anten de aynı görevi görecek.Sonuçta senin araçtada anten var. Şehirler arası otobüslerde görmüşsündür uydu anteni benzeri antenler var onlardan takman lazım ama o da normal araçlarda çok sırıtır herhalde :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu tip multimedia çihazların geneli ortak özelliklere sahipler. Bende de Necwox var. Tv yayını sabitken, konum iyiyken ve en güzeli feribotta iken güzel çekiyor. Çihazınızın ses, görüntü ayarlarının doğru ayarlanmış olması gerekmektedir. Bir ara benim radyo sürekli frekans atlıyordu, meğer "Af" diye bir ayar var. Onu kapatınca düzeldi "stilock" arkadaşın yardımıyla. Aynı şekilde Tv yayınında bir sıkıntı vardı onuda forumda araştırarak buldum düzelmişti. O yüzden ayarlarınızdan emin olun bence öncelikle. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sesin tek başına kötü olmasını gayet normal karşılarım çünki bu tarz cihazlar sadece görsellik üzerine kurulu...

Ama; aracınızda sizi tatmin eden daha önceden mevcut bir ses sistemi (anfi vs.) olduğunu söylüyorsunuz...

Burada iki ihtimal kalıyor;

1-Yanlış bağlantı, kalitesiz kablo veya tek çıkıştan çoklu çıkış yapma gibi hatalı montaj yapılmış olabilir...

2-Cihazın çıkışları arızalı olabilir.

Zayıf bir ihtimal de; cihazın gerçek kalitesinin bu olduğudur ki; böyleyse ayıbın daniskasıdır...

:sopa:

Kazasız günler.

:nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bağlantı çok önemli,

1-Mesela hoparlör bağlantısı , cihaz çıkışındaki +/- değerlere göre bağlanmalı.(yoksa bas seslerini çıkarırken hoparlör ters çalışır ve boğukluk oluşur)

2-Aynı şekilde girişteki (anfi) Front/Rear ,R/L, +/-, bağlantıları doğru olmalı.

3-Anfi giriş empradans ayarı(varsa) yeni cihaza göre ayarlanmalı

4-Mevcutta daha önce anfiyi kullandığınız ve sorun olmadığını belirttiğiniz için elektrik kablolama olayına değinmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...