Jump to content

Triptrinonic-Otomatik Yakıt Farkı

Guest deniz_kurdu
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Peki... ben bir sorayım eski bir Cvt Şanzıman Honda Sahibi olarak.

İstanbul gibi trafiğin yoğun olduğu bir metropol kentte, otomotik vites araca sahip olmak, bulunmaz bir veli nimettir herhalde. Buraya kadar, bir çok kişi hemfikirdir herhalde.

Otomatik vites araç sahibi olup, manuel kullanmak ne kadar mantıklıdır ?? Tasarruf sağlarmısınız yada sağlayacağınız tasarruf, otomatik vites keyfi ve konforuna değermi ? Ben kendi adıma cevap vereyim, asla ve asla değmez, ne eski aracımda bunu denedim, nede şimdi denerim.

Ben şu an yeni aracımda aradığım tek şey otomatik vites. Keşke otomatik vitesli olsaydı diye hayıflanıyorum sürekli..

Kaldıki Honda Jazz CVT şanzımanın yakıt tüketim değerleri, manuel vitese göre daha düşüktü..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest deniz_kurdu

açıkcası  otomatiğin zevki bambaşka ama uzun yolda dik bir rampada vites düşürme ihtiyacını hissettiğn an gazı biraz kökleyip kendisi düşürdüğü an insanın içi az cız etmiyor değil...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda'nın yeni skyactive otomatik şanzımanını kullanınca çoğunuz bunu manuelde kullanacaksınız, haberiniz olsun  :) müthiş zevkli bişey,  CX-5 i otomatiğini  ben iki türlüde kullandım , manuele alınca araç o kadar ataklaştıki tekrar otomatiğe almak istemedim... Tabi yoğun trafikte uğraşmam vites geçirmekle ama açık yolda basarken performansı hissetmek isterim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vallahi Onur Skyactiv Mazda'ları bekliyorum

inşallah abi Allah kalbine göre versin.2.0 skyactive benzinli motor bizim 1.6 lardan daha az yakıyo!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...