Jump to content

Park Sensörü uygulaması

zoomzoom61
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba. Aracıma Cenmax marka 8' li (4 + 4)park sensörü aldım. Ön tamponda sensörleri taktıracağım yerlere karar veremedim. Ben tampon altı delikli ızgaranın üst köşelerinde kapalı olan delikli bölüme ve sis farlarının üzerindeki plastik ızgaralı bölümün üst ortasına taktırmayı düşünüyorum. Ama arkaları boşmu bu iş için uygunmu karar veremedim. Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

post-8034-141695289382_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle aracınızda, almış olduğunuz park sensörüde hayırlı uğurlu olsun. :nazar:

Şahsım adına ön park sensörlerini çok gereksiz buluyorum. Bilmiyorum şoförlüğünüz nasıl ?, yada sizin haricinizde ikinci bir kullanıcımı olacak Eşiniz vs. için gerekliyse tamam derim. Trafikte seyir halindeyken bile öndeki araca yaklaştığınız zaman bu park sistemi uyarmayacakmı ? Seyir halini ve park halini sistem nasıl ayırt ediyor, bu uygulamada. Aklıma gelen ilk bu soru oldu.. Arka Park sensörü geri vitese takar takmaz devreye girip çalışmaya başlıyor. Ön park sensörlerini çalıştırmak için her seferinde bir düğmeye basmaya gerek yoktur herhalde.

Park sensörünü takacağınız nokta mecburen en dış uç noktaları seçmek zorundasınız doğru hesaplama yapabilmesi için. Ama bence ikinci kez düşünün ön park sensörleri için. Güle güle kullanın inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ön park sensörlerini eşim için taktıracağım. Ön sensörler için açma kapama düğmesi mevcut. Açık olduğunda frene basınca aktif oluyor ve 10 saniye sonra kapanıyor. Aldığım ürün Cenmax 4305 modeli. Resimlerini ekliyorum. Sizce ilk mesajımda belirttiğim noktalar uygunmu? Ayrıca sensör ekranını araç içinde hangi konuma yerleştirirsem uygun olabilir?

post-8034-141695289385_thumb.jpg

post-8034-141695289389_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Park sensörü ekranını, sol en dip köşeye koymalısınız. Ön park sensörü yerleri gösterdiğiniz yerler uygun gibi. Ama siz yinede montajı yaptıracağınız yerin fikrini alın bence. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Park sensörlerini Samsun' da bulunan Mazda servisi Kosifler' de taktırdım. Ama tahmin ettiğimden çok üzun sürdü. Yaklaşık 6 saatte işlem tamamlanabildi. Ön arka tamponları hatta arka stopları bile söktüler. Elektrikçi Ahmet usta oldukça titiz bir çalışma yaparak işlemi bitirdi. Uygulama resimlerini paylaşıyorum. Son halinide daha sonra paylaşacağım.

post-8034-141695289423_thumb.jpg

post-8034-141695289425_thumb.jpg

post-8034-14169528943_thumb.jpg

post-8034-141695289432_thumb.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Park sensörlerinin siyahlıkları kaybolacak dimi. Yani gövde renginde beyaz olacakdır herhalde.

Paylaşım için teşekkürler. Güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende çok takılıyorum o duruma. Benim için açık renk olsun, koyu renk olsun fark etmez... Muhakkak gövde renginde olmalı. Yollarda görüyorum park sensörü takılmış araçları, siyah benekli şekilde aklım mantığım almıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet, tabiki gövde rengine boyatım. Bende bu konuda sizler gibi düşünüyorum. Önde 4 adet (2' si siyah plastik bölümde), arkada 4 adet var. 6 adeti yani gövde renginde. Ekranınıda içeride dikiz aynasının sol üstüne monte ettirdim. Ortada hiç kablo vs. görünmüyor. 2 adet işlemci beyni var. Ön sensörlerinkini direksiyon altında plastik bölümün arkasındaki boşluğa monte ettiler. Arka park sensörünü sol arka bagaz içinde krikonun arka bölümüne monte ettiler. Birde ön sensörler için açma kapama düğmesi mevcut. Onuda direksiyon sol alt tarafında bulunan cebin üst yüzeyine taktırdım. Dolayısıyla ortalıkta ekstradan bir düğme görünmüyor. Resimlerini en kısa sürede paylaşacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada park sensörleri için nereye takacağımızı usta ile düşünürken, tamponları söktükten sonra arka taraflarında sensör için işaretlenmiş yerlerinin hazır olduğunu gördük. Bizde orjinal yerlerine takalım düşüncesiyle aynı bölgeleri deldik. Japonlar bunu dahi düşünmüş...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada park sensörleri için nereye takacağımızı usta ile düşünürken, tamponları söktükten sonra arka taraflarında sensör için işaretlenmiş yerlerinin hazır olduğunu gördük. Bizde orjinal yerlerine takalım düşüncesiyle aynı bölgeleri deldik. Japonlar bunu dahi düşünmüş...

Sensör taktıracakları düşündüklerinden değil, sensörlü ve sensörsüz donanım seçeneklerine aynı tamponu ürettikleri için var o işaretler... Yani kendilerini düşündükleri için öyle bir durum söz konusu...

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sensör taktıracakları düşündüklerinden değil, sensörlü ve sensörsüz donanım seçeneklerine aynı tamponu ürettikleri için var o işaretler... Yani kendilerini düşündükleri için öyle bir durum söz konusu...

:tey:

İlginç bir yaklaşım ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende yakın zaman da xenonlarımı takmıstım japonlar farların altlarına balanslar için yer yapmıslar  :dua: gercekten cok isime yaradı yanı cok saolsunlar  :egy: :egy: :egy:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Arkadaşlar merhaba;

Aracımda ki arka park sensörün gösterge panelinin tipini hiç beğenmiyorum,acaba farklı bir gösterge paneli temin etsem takabilir miyim ? herhangi bir sorun teşkil eder mi ? ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba;

Aracımda ki arka park sensörün gösterge panelinin tipini hiç beğenmiyorum,acaba farklı bir gösterge paneli temin etsem takabilir miyim ? herhangi bir sorun teşkil eder mi ? ???

Maalesef olmaz. Ekranınıza bilgileri gönderen merkezin gönderdiği bilgiler ve haberleşme protokolü sadece sizde bulunan ekran tarafından gösterilebilir. Başka bir cihazın ekranı sizin sisteminizle çalışmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eğer imkanlar dahilinde ise gösterge panelini iptal et, sadece sesli uyarı olsun.

Göstergeli olanların hoparlörleri göstergenin içinde olduğu için gösterge giderse ses gider. Pek mümkün değil yani. En iyi yol göstergeye bakmasın :) siniri bozulmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...