Jump to content

Kaporta Folyo Kaplama

toronaga77
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar merhaba.uzun zamandır gündemimde olan bir konu için düşüncelerinizi almak istiyorum.malum araçlarımız hepimiz için değerli hele ki benim gibi adamlar için.aracımın dış yüzeyini komple şeffaf renkli folyo ile kaplamayı düşünüyorum.hafta sonu antalyada bir yerle görüştüm.adamlar vw toureg i kaplamışlar gayet hoş olmuş.bu kaplama ile çizilme ,taş izi,kuş pisliği hasarlarına dur diyebileceğimi düşünüyorum.acaba bu uygulamadam hiç yaptıran oldu mu veya araştıran.ayrıca bunu yaptırınca boyaya güneş ışınlarının etkisi ne olur acaba?bir de bunu yaptımadan önce boyaya kil ve cila uygulaması yaptırmanın bir faydası olur mu acaba?saygılarımla

Edit : Başlık imla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben şahsen bu tarz düşünce ve uygulamalara karşıyım... Neden?

Araba bu neticede; günün her saati dışarıda, ve yol gidiyor, taş gelecek, boya yıpranacak, Allah göstermesin kaza olacak...

Bütün bunlar işin doğasında varken, aykırı uygulamalar bana mantıklı gelmiyor.

:fiuw:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben şahsen bu tarz düşünce ve uygulamalara karşıyım... Neden?

Araba bu neticede; günün her saati dışarıda, ve yol gidiyor, taş gelecek, boya yıpranacak, Allah göstermesin kaza olacak...

Bütün bunlar işin doğasında varken, aykırı uygulamalar bana mantıklı gelmiyor.

:fiuw:

Bir nevi doğanın dengesiyle oynamayacaksın. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok mukadderatçı gördüm sizi arkadaşlar. :)

Unutmayalım ki; "Evvela tedbir, sonra tevekkül" Demiş Peygamberimiz.(S.A.V.)

Bence gayet hoş bir uygulama olur. Zararı da yok arabaya. Verecek paran varsa, durma yaptır derim. Ama uzmanların tavsiyesi, mümkün olduğunca araba yeniyken yaptırın. Şeklinde. Çünkü kirli ve eski boya kaplandığında arada kalan partiküller boyayı daha hızlı bozar. Diyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arabayı alalaı üç yıl oldu ama br dahaki arabamda nasip olursa galeriden çıkınca ilk işim o olacak.ama zararın nersinden dönsek kardır mantığı ile yaptırmayı düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracınızı folyo kaplama yapılmış diye aynı fiyata satabileceğinizi sanmıyorum... Burası Türkiye...

Konuyu mukadderata bağlamak güzeldi de, yorum yapamıyorum bu konuda.

Ayrıca; konu tercih meselesidir saygı duyulur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç folyo kaplaması, zor iş, zahmetli iş, maliyetli iş. Doğru yeri ve doğru ustayı bulmak, çok daha zor iş, canım Türkiye'mde..Sokakta insan kılığında dolaşan o kadar çok canlı varki. Bu canlı türünden birine denk geldiğinde bu folyo kaplı araç, hem folyo hem boya zarar görmemesi içten bile değil.

Örneğin benim sağ arka kapımı, birisi özellikle geometrik bir şekil çizmek için uğraşmış ve emek vermiş. O yüzden ülkemizde çok kullanışlı görmüyorum. Zarar gördüğünde hem folyo hem boya ikisiyle birden uğraş zahmetli iş. Boya hasar gördüğünde boyat geç iş bitiyor. Öbür türlü folya sökülecek, parça değişecek yada düzeltilecek, tekrar boyanacak, üzerine tekrar folyo kaplanacak. Kaldıki kasko, trafik sigortası folyo kaplama masrafını karşılamaz. (Poliçeye ilave edip ekstra prim ödenmesse)

Araç pahalı üst segment bir araç olur, ne bileyim mesala el yapımı olan Aston Martin kaplatırsıni diyeceğim ama bu seferde aracın orjianlliği bozulurmu :)

Ben mesala ön kaputu film kaplattırdım ama pişmanım !!! şekil "A" avatar fotoğrafımdan da anlaşılacağı gibi kaput filmi ben burdayım diye bağırıyor.

Otomobille ilgili herşey kişiye özel bir hobidir, kişiye görede değişir. Zevkte parada yaptıracak kişinin, önemli olan kişinin beğenmesi istemesi. Benimkisi sadece mantık yürütmeden öte bişiy değil.

Yaptırısanızda şimdiden hayır uğurlu olsun ve güle güle kullanın inşallah. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam bende aman bişey olmasın yaptırayım diye niyetleniyordum ama sırf seninki gibi bi kaç tane sırıtan görünce vazgeçmiştim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Bende parlak beyaza kaplatmayı düşünüyorum. Benim araç boya istiyor.

ama fırın boya için en az 2500 tl diyorlar.

800 tl ye parlak beyaz yaptırmayı düşünüyorum. 10 yılda garanti veriyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

renk değişiyorsa ruhsatı tüv renk raporu ile yenilemeniz lazım.

evet, biliyorum. Tavanı siyah, diğer yerleri beyaz düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...