Jump to content

Bagaj Kapağında Paslanma

bunk
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2.5 yaşını dolduran cenevarda baş gösteren olumsuzluklar.

- Bagaj kapağında oluşan küçük paslar.(Hasar kaza yok bagaj bölgesinde)

- Hız sabitleyicisindeki dalgalanma sorununun halledilememesi

- Sunroof un çalışmaması (sigortası patlamış)

- Far yıkamanın içten hortumunun iki kere çıkması

başka yok..

Bursa servisine pas için götürdüm, darbe aldımı dedi yok dedim boyacıyı çağırdılar iki fırça darbesi tamam dediler. :)

post-4189-14169528945_thumb.jpg

post-4189-141695289455_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bagaj kapatılırken darbe almadıysa eğer (sizin bunu anlamanız biraz zor) kesinlikle üretim hatasına giren bir olumsuzluk...

Yetkili servis görevlilerimiz daha detaylı bilgiye sahiptirler... Yoksa benim 20 yıllık aracımda böyle paslanmalar, dökülmeler yok...

:fiuw:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Walla benim bildiğim hiç vuran çarpan olmadı. Bagaj kapağının iç tarafında zaten, ön tampondan iki kere yedim vurgun ama arka tamponu gören olmadı çok şükür bu güne kadar Allah korusun hepimizi.

Küçük bir vurma esneme olmadı. Belki bagaj kapağını çok sert vurunca zedelendi onu bilemem Ama sert kapatmalarda değececk gibi bir yer de değil gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Walla darbe çizik bir şey olmadı hafif dokunma bile olmadı belki oralara hiç elim bile değmemiştir, iç tarafta zaten. Ön tekerlerin su-taş attığı eteklerde bir iki nokta görmüştüm tekerin fırlattıklarından olabilir demiştim ama bu ne o zaman

Bence boya meselesi

Bu bölge arka camdan gelen suyun tahliye yolunda bulunuyor, su çok durduğu için ve nemden olmuş olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bursa servisine pas için götürdüm, darbe aldımı dedi yok dedim boyacıyı çağırdılar iki fırça darbesi tamam dediler. :)

Oranın üzerine direk iki fırça darbesi atıldığında çözüm üretilmemiş olur ve en kısa sürede yine pas ve sonrasında çürüme oluşacaktır. Bu sefer oluştuğunda araç garanti dahilinde de olmayacaktır. O pasın temizlenip yapılması gerekmekte.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok şaşırdım!bende 2010 kullanıyorum ve daha ilk günkü gibi.herşeye rağmen araçlarımızı yıkadıktan sonra kapı içlerini v.s. güzelce kurulamanın faydalı olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paslanma garantisinin 3 yıl değil daha uzun olduğunu sanıyorum ben...

Burak link'i paylaşmış abi ama açılımı şu şekilde,

Garantiniz, 3 yıl veya 100.000 km boyunca (hangisi önce dolarsa) geçerlidir.

Garanti kapsamına dahil olanlar:

Mazda'nın Yeni Araç Garantisi, 3 yıl veya 100.000 km boyunca (hangisi önce dolarsa) geçerlidir. Tipik olarak yıpranan parçalar bu garanti kapsamında değildir.

Boya ve yüzey korozyonu garantisi 3 yıl veya 100.000 km (hangisi daha önce gerçekleşirse) için geçerlidir. Bu süre zarfında boya ile ilgili, üreticinin sorumlu olduğu bir sorun çıkarsa, bu hata Mazda tarafından yetkilendirilmiş bir bayi veya servis tarafından düzeltilecektir.

Orijinal Mazda Parçaları ve aksesuarları, montaj tarihinden itibaren 12 ay garantilidir.

Gövde sac metal panellerin korozyon nedeniyle delinmesini kapsayan delinme garantisi 6 yıl sürmektedir. Mazda Bayisi veya Yetkili Servisi, aracın gözle muayenesini yılda bir kez ücretsiz olarak yapacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paslanma garantisinin 3 yıl değil daha uzun olduğunu sanıyorum ben...

Abi verdiğim linkte bir 3 bir 6 yıl yazdığı için emin olamadığımdan paylaştım. Bu hangisine girer karar veremedim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...