cefe

Rx8 Yeni Motor Taktırmak Hakkında

Bu konuda 22 ileti var

herkese selam arkadaşlar. ben çağatay.  rx 8 almayı düşünüyorum ve sizlere bir sorum olacak.

2006 model bir rx 8 e sandık motor takarsam orjinal mazda servisinde herhangi bir kötü durum yaşar mıyım ? yaşarsam ne gibi problemler olur bunlar? cevaplayabilirseniz sevinirim. kazasız günler dilerim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eğer faturali ve ruhsata isletebilirsen hiç problem yasamazsın ama servis sonuçta arabana ne olursa olsun bakar ve ücretini alır esas ruhsat işi daha önemli

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu işlerden biraz uzağım ben :) ruhsata işletmek gerektiğini bilmiyordum zaman alıcak veya masraflı bi iş mi acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Faturali olduktan sonra çok zaman almaz sanırım aracın muayeneye girmesi gerekir. Ek ne gerektirir tam bilemiyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sıfır motor bir masraf,onu taktırmak masraf,birde yasal prosedürde.1 milyar cıvarında olduğu söyleniyordu,neden sıfır motor ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

çünkü şu anda araçta olan motorun masrafı 5 bin tl civarı... bende 5 bin tl verip yaptırmaktansa 5 bin tl daha verip sıfır motor sahibi olmanın daha mantıklı olduğunu düşündüm. sonuçta bir kere büyük masraf çıkaran araçtan sorunsuz çalışmasını beklemek yanlış geldi bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

çünkü şu anda araçta olan motorun masrafı 5 bin tl civarı... bende 5 bin tl verip yaptırmaktansa 5 bin tl daha verip sıfır motor sahibi olmanın daha mantıklı olduğunu düşündüm. sonuçta bir kere büyük masraf çıkaran araçtan sorunsuz çalışmasını beklemek yanlış geldi bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum.

Doğru bir yaklaşım bence... Kolay gelsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

o kadar masraf varsa haklısın.Yasal prosedürün maliyetinide mutlaka öğren ona göre yaptır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sandık motor denen şey nedir?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arızalı olup, onarılamayan otomobilin motorunun yerine, Fabrika'dan temin edilen yeni sıfır motor için kullanılan ibare diye biliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Fabrikadan sandıkla geliyor :)

daha acık olarak moturu sadıgın içine koyup yolluyor al sana sadık motor oluyor  :tey: :tey: :tey: isin sakası bi yana arkadas iyi karar vermissiniz sıfır motor konusunda

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sandık motorun takması işçilik dahil ortalama 11/12 bin tl ama ruhsata işletme vs. onlara da ortalama yine nerden baksan 200/300Tl harcarsın diye tahmin ediyorum.. Bence en mantıklısı sandık motor almak...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

nasıl olur ya rx8 in sıfır  bir vankel  motoru 12.000 tl mi şimdi bir yanlışınız olmasın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

nasıl olur ya rx8 in sıfır  bir vankel  motoru 12.000 tl mi şimdi bir yanlışınız olmasın.

12 bin liraya tamiz bir lantis alınır  ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bencede ama hele o fiyata yurt dışından gelmesi mümkün değil, çok daha pahalıya mal olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba

Forumdaki ilk mesajım buradan bir soru olacakmış:

Sandık motor şeklinde motor değişirken, ateşleme bobinleri ("coils") de değişmiş oluyor mu?

Yoksa sandık motor değiştiği zaman, eski motora bağlı bobinler kullanılmaya devam mı ediliyor?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba

Forumdaki ilk mesajım buradan bir soru olacakmış:

Sandık motor şeklinde motor değişirken, ateşleme bobinleri ("coils") de değişmiş oluyor mu?

Yoksa sandık motor değiştiği zaman, eski motora bağlı bobinler kullanılmaya devam mı ediliyor?

Forumda  Bursa'dan Orhan Usta vardı sizin araçların motoru üzerine çalışan, buralardaysa size yardımcı olacaktır veya üye linkinden özel mesaj atabilirsiniz.

http://www.mazdaclubtr.com/index.php?action=profile;u=6221

Gerçi kendisi reklam için üye olmuş gibi geldi bana ama, sen yine de bir iletişime geç istersen.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Forumda  Bursa'dan Orhan Usta vardı sizin araçların motoru üzerine çalışan, buralardaysa size yardımcı olacaktır veya üye linkinden özel mesaj atabilirsiniz.

http://www.mazdaclubtr.com/index.php?action=profile;u=6221

Gerçi kendisi reklam için üye olmuş gibi geldi bana ama, sen yine de bir iletişime geç istersen.

bizim evo yapmiyo mu bu isi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.