hakanakt

Mazda 3 2006 Sedan Dynamic Alt Debriyaj Ayırma Silindiri Temin?

Merhabalar Forumda yeni olduğum için ve de arabaların teknik sorunları hakkında pek fazla bilgi sahibi olmadığım için şayet başlığı yanlış yere açtıysam öncelikle özür dilerim...

Ağustos ayında 2006 Model Sedan Mazda 3 aldım Adana'dan.Ve Osmaniye-Kadirli de ikamet etmekteyim.Bulunduğum ilçede iyi bir ustaya aracı gösterdiğimde çok beğendi fakat hidrolik yağını kontrol ettiğinde Alt Debriyaj Ayırma Silindirinden kaçırma yaptığını söyledi.İlçede doğal olarak bu parçayı temin edemedim.Usta o parçayı sökerek emaneten diyelim bişeler yaptı.Lastik vs uydurarak.Çünkü Ramazan Bayramı dolayısıyla Konya-Beyşehir e gitmem gerekiyordu.O günden sonra yağı doldurduktan sonra hiç kontrol etmedim.Yaklaşık 1 ay kadar tatildeydim o süreçte 1500km yapmışımdır.Geçen akşam aklıma geldi kaputu açıp bakayım dedim.Hidrolik yağına bir baktım hazne kupkuru.O şekilde kullanmak tehlikeli demişlerdi bende hemen Shell den hidrolik yağı aldım koydum ve sabah ustaya o parçanın ismini öğrenmeye gittim.Adana Mazda Servisini arayıp durumu izah ettim bana mail gönderdiler hangi parça diye.Fazla uzatmadan kısaca anlatacak olursam parçanın "Alt Debriyaj Ayırma Silindiri" olduğunu söyledim gönderdikleri resme göre.Henüz fiyat için dönmedi eleman fakat 165TL civarı olduğu söylemişti.Fiyat biraz pahalı değil mi sizce?Ve bunu forum aracılığıyla ustalardan temin edebiliyor muyuz?Bu konuda önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum...

Servisin gönderdiği parça resmine ait link aşağıdadır.Kırmızı daire içine aldım...

http://imageshack.us/f/89/mzd.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Orijinal olsun diyorsanız ve yetkili servise gidecekseniz mutlaka fiyat yüksekliğini göze almanız gerekli...

Dışarıdan da yaptırabilirsiniz ama orijinal parça olmaz... Tercih size kalmış bir şey.

Bence; sana verilen fiyat işçilikle birlikte 250 Tl yi bulabilir bunu göze alın derim.

Bu taraflarda olsaydınız, daha uygun fiyatlara bu sorunu çözebilirdiniz, nasip diyelim artık.

Geçmiş olsun kolay gelsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Öncelikle gecmis olsun

Size tavsiye servisten bu parçayı orijinal alın yan sanayi falan bulabilirsiniz ama unutmayın mazda bozulmaz bozarlar bu sebepten dolayı orijinal almanız fiyat yüksek olabilir ama guzularimiz icin bence deger çünkü bunu sonuna kadar hak ediyorlar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

cevaplarınız için çok teşekkürler bende aynen sizler gibi düşünüyorum ve tahmini 250tl civarı çıkar dediler.100-150tl aşağı yaptırdığımı varsayacak olsak bile bu parayla ne zengin olunur ne de batılır.Mazda için değer.ama malesef çevremdeki insanlar arabaya binmedikten sonra nasıl bir araç olduğunu bilmiyorlar.bir de sizlere birşey daha sorayım şuan aracımda BRC marka sıralı var ileride 2011 Impresive modeli düşünecek olsam dizel LPG ye göre yakıt durumu nasıl olur.kullananlar varsa uzun yolda ne kadar yakıyor söyleyebilirlerse sevinirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

cevaplarınız için çok teşekkürler bende aynen sizler gibi düşünüyorum ve tahmini 250tl civarı çıkar dediler.100-150tl aşağı yaptırdığımı varsayacak olsak bile bu parayla ne zengin olunur ne de batılır.Mazda için değer.ama malesef çevremdeki insanlar arabaya binmedikten sonra nasıl bir araç olduğunu bilmiyorlar.bir de sizlere birşey daha sorayım şuan aracımda BRC marka sıralı var ileride 2011 Impresive modeli düşünecek olsam dizel LPG ye göre yakıt durumu nasıl olur.kullananlar varsa uzun yolda ne kadar yakıyor söyleyebilirlerse sevinirim.

cok dogru bi karar vermissiniz sizi ne zengin eder nede fakır

lpg konusunda ise mazda 3 dizeller tek kelime ile harıka hatta acaba gösterge bozuk mu diye servise getirenler varmıs yanlıs hatırlamıyorsam istanbul evo servisinden duymustum  cok az yakıyormus yanı verdiniz parayı sonuna kadar hak eden bi arac ve simdi skyactıv motor gelicek iste o zaman dizelin keyfini görün  :egy: :egy: :egy:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Alt Debriyaj Ayırma Silindiri değişimini Adana Mıçılar Mazda servisinde yaptırmış bulunuyorum.Hayatımda hiç bu kadar ilgili bir servis görmedim.170TL olan parça fiyatını işçilik dahil 214tl ye hallettiler.Ayrıca arabayı yıkamaya soktular ve ön farları parlattılar.Herkes işini layığıyla yapıyor orda ve değişim esnasında arabamın uzaktan da olsa resmini çektim :) yol gösteren herkese tşk ediyorum...

post-8162-141695289666_thumb.png

post-8162-141695289673_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.