Jump to content

93 626 Merkez fren lastiği?

kamotropi
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dün arabın sol ön tarafında gelen bir sesten dolayı sanayiye gitmiştim, arabayı kaldırıp baktık rotilden geliyordu. Usta çıkarıp yağlayınca ses kesildi.

Arabaın altında gezinirken arka sol tekeri çevidrim ve çok sıkı olduğunu gördüm, balata sıkıyordu. Kontrol ettiK usta arka merkez lastiğinin değişmesi gerek dedi. Parçacı elinde olmadığını söküp getirrsem başka bir arabınkini uyduracağını söylüyor, ustam olmaz öyle şey diyor.

Bu lastiği tedarik edebileceğim bir yer varmı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Merkez fren lastiği denilen parçayı yani "caliper" bulmam epey bir zor oldu. Samsunda yok şehir dışından baktığım bir kaç yerdede bulamadım ve servise gittim. Parça kodunuda öğrendim: gaye2646zb

Bana tek teker için 220 tl fiytat verdiler "çok küçük maliyeti on kuruş tutmayacak lastikler için".

Yan sanayi bulabilrsin dedi aradım izmirde bir yer buldum. Çiftini 95 tl ye gönderdiler taktırdım hiç bir sorun yok.

Sökülünce parçaya baktım yıpranmamıştı yağlanınca düzeleceği belliydi, bence iyi bir ustaya giderseniz o plastik parçaları temizleyip yağlarsa sorun düzelecektir.

Caliper tamir takımını izmirde bir parçacıdan tedarik ettim, paketin üzerinde marka olarak fpr, frenpar firması yazıyor. Buyrun linki http://www.frenpar.com.tr/tr/ siteden bilgi alabilirsiniz.

Tekerin önceki hali.

Caliper plastik tamir takımı,

85348824.jpg

Takılması gereken yerler.

27889158.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...