Jump to content

Ekspertiz Değeri...

Guest Gurme

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sitede ilanlarda fiyat belirtmek veya fiyat üzerinden yorum yapmak yasak iken böyle bir konu bence çok anlamlı değil.

Neden yasak derseniz daha önce çok tartışıldı. İyi niyetlisi var kötü niyetlisi var. Veya iyi niyetli olup da kötü anlaşılan var. Sonuç olarak verdiğimiz karar şu olmuştu

Aracını satarken herkesin belirlediği fiyat kendisini bağlar. Yüksek de olsa düşük de olsa bunun sonuçları kendisini ilgilendirir. Site üzerinden yapılacak her türlü pazarlığa karşı olmak ile birlikte özel mesaj ile yapılacak tüm iletişime açığız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok abi ben farklı amaçlı kullancam. Mesela şunun gibi.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-memurdan-acil-satilik-takasli-100028357/detay

bu araç 26.750 ye alınırmı. Araç ta 5 adet hasar kaydı var

111 tl

364 tl

500tl

1000 tl

600 tl

hasarlar bunlar. valla yıllık izin bile aldım gidecektim. O derece yani adam serviste esp ışığını halledecekti. Aha şimdi mesaj attım araçda hasar kaydı çıktı:)

altta ki araca da 28.bin tl çok değilmidir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-ilk-sahibinden-kapali-garaj-arabasi-full-full-100485925/detay

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fiyat üzerinden yorum yapamıyoruz çünkü karşı tarafın da sitemiz üyesi olma ihtimali var, geçmişte oldu, kavga çıkıyor....

Bu konuda birikimli arkadaşlar (Ben onlardan biri değilim), özel mesaj ile sorarsanız cevaplarlar sanırım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sitede ilanlarda fiyat belirtmek veya fiyat üzerinden yorum yapmak yasak iken böyle bir konu bence çok anlamlı değil.

Neden yasak derseniz daha önce çok tartışıldı. İyi niyetlisi var kötü niyetlisi var. Veya iyi niyetli olup da kötü anlaşılan var. Sonuç olarak verdiğimiz karar şu olmuştu

Aracını satarken herkesin belirlediği fiyat kendisini bağlar. Yüksek de olsa düşük de olsa bunun sonuçları kendisini ilgilendirir. Site üzerinden yapılacak her türlü pazarlığa karşı olmak ile birlikte özel mesaj ile yapılacak tüm iletişime açığız.

Burada aksini idda edecek bir durum yok,yapmak istediğimiz piyasayı belirlemek değilki,yanlızca araç alacak veya satacak insanlara klavyemizin döndüğünce yol göstermek,zaten sitenin kuruluş amaçlarından biride mazda hakkında bilgi paylaşımı değilmi?sizin dediğiniz gibi satıcı ve alıcının beirlediği fiyat kendini bağlar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fiyat üzerinden yorum yapamıyoruz çünkü karşı tarafın da sitemiz üyesi olma ihtimali var, geçmişte oldu, kavga çıkıyor....

Bu konuda birikimli arkadaşlar (Ben onlardan biri değilim), özel mesaj ile sorarsanız cevaplarlar sanırım...

yeri geldiğinde arkdaşları rahatsız ediyorum özelden. Sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok abi ben farklı amaçlı kullancam. Mesela şunun gibi.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-memurdan-acil-satilik-takasli-100028357/detay

bu araç 26.750 ye alınırmı. Araç ta 5 adet hasar kaydı var

111 tl

364 tl

500tl

1000 tl

600 tl

hasarlar bunlar. valla yıllık izin bile aldım gidecektim. O derece yani adam serviste esp ışığını halledecekti. Aha şimdi mesaj attım araçda hasar kaydı çıktı:)

altta ki araca da 28.bin tl çok değilmidir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-ilk-sahibinden-kapali-garaj-arabasi-full-full-100485925/detay

hasar kaydı cıkmıstır ancak hasarların yıllarıyla degerlendir miktarları sonucta meblah olarak yuksek miktarlar degil hicbiri benim de aracımda iki hasar var ikisi de aynı yerden tampon uzerindeki siyah plastikten ancak miktarları 1260 ve 1000 lira civarı malum servisler de kaskoyu buldumu pek insaflı davranmıyor....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

konu raydan çıkmış galiba bu konunun açılış amacı buraya üye arkadaşları kendi arablarına biçtikleri değerleri vede diğer arkadaşların görüşleriydi normalde alım satım hakkındaki konu sanırım '' bu araç alınırmı '' konusuydu. yani bu konu biraz espriyle kendi araçlarımızı değerlendirmekti yani en azından ben konunun açıldığı anda öle değerlendirdim, sonuçta alım satım şahıslar arasında olur değer sölemek alım satım mevzusunda bence doğru olmaz çünkü araçların durumu değişkenlik gösterir , bide şu var herkesin aracı kendine kıymetlidir, ama teknik vede araçlar hakında bilgilenmek açısından olumlu olabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Asıl birbirinizin aracına değer biçerseniz kavga çıkar. Dışardaki adamın araca biçersen çıkmaz. Neyse.

Benim anlatmaya çalıştığım ekspertiz değerini öğrenmek isteyen arkadaşın aracına veya almak istediği araca değer biçmek..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gurme arkadaşıma katılıyorum. Aracımı satışa çıkardım ancak 2 yıl önce aldığım aracımın bugünkü değerini bilmiyorum. Mecburen emsallerine bakıp fiyat koydum ancak 4 gündür 450 kişinin ilana bakmasına ramen sadece 3 kişi irtibata geçti. Sitede özellikle mazda ozan adlı arkadaşımız bu konuda işi gereği çok bilgili. Umarım bu konuda bize yardımcı olur. Site kurallarına göre aykırı bir durumu engellemek için özelden de cevap verebilir :) .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gurme arkadaşıma katılıyorum. Aracımı satışa çıkardım ancak 2 yıl önce aldığım aracımın bugünkü değerini bilmiyorum. Mecburen emsallerine bakıp fiyat koydum ancak 4 gündür 450 kişinin ilana bakmasına ramen sadece 3 kişi irtibata geçti. Sitede özellikle mazda ozan adlı arkadaşımız bu konuda işi gereği çok bilgili. Umarım bu konuda bize yardımcı olur. Site kurallarına göre aykırı bir durumu engellemek için özelden de cevap verebilir :) .

Araç piyasası şu anda çok pahalı herkez aracı uçurmuş bir birine bakarak. Mazda nında 2. elinin çok iyi olmadığını göze alırsak ve lpg sorunu aşikar o yüzden gerçek satıcı iseniz piyasa fiyatının altına vermek zorundasınız. Yoksa kaç gündür ilanlara bakıyorum bakıyorum  satan yok neredeyse herkez koymuş ilanı bekliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lpg sorunu aşikar derken,ben 626,323 modelleri'ne lpg taktırdım gayet'de memnun olarak kullandır,sattığım arkadaşla hala irtibat halindeyim hiç şikayetini duymadım..

Satıcı ise neden piyasanın altında vermek zorunda kalsın,emin olun mazdanın piyasası çok yükseldi,sizin ilanlarda gördükleriniz keyfe keder satılık'tır,yani tok satıcı.

Ben mazdamı çay bahçesinin önünde dahil satabiliri,emin olun alıcısı çok : )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam bütün mazda kullanıcıları aynı değil maalesef. Bakınız forumda yeni mazda 3 sahibi arkadaş aracı alır almaz lpg sorunu ile karşılaştı. lpg bu araçlarda ve bir çok araçta subapları eritiyor. Bu fordda var başka araçlarda da var. Ama mazda da daha belirgin sanırım. gülü seven dikenine katlanır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Siyah 2el,Iphone 4s almak istiyorum!! yanlız piyasa nedir bilmiyorum...

Iphone 4s Kullanan arkadaşlar'a sorum,nelere dikkat etmeliyim,enfazla ne kadar ödemeliyim?....

Telefonculara danışabilirim ama danışmadan önce formdaki arkadaşlardan bilgi alayım dedim,malum serbest piyasa ekonomisi var : ) kandırılmak istemiyorum : )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...