crazy

1.8 Astina Yakıt Tüketimi Tecrübeye Dayalı

ilk kez uzun yol yapma sansı yakaladım hafta sonu bursaya gittim ümraniyeden yola cıktım e-5de opetden simit tupumu fulledim 72tl aldı içindede vardı az bişey 5 kişi + full bagaj cıktık yola 80km hızla daha sonra 90 -100 bi ara leon ıle kapıştım 150-160 babam kaydı fırcayı tekrar 100 lere düştüm 89 km sonra opet gordum tekrar fulledım 17,26 tl aldı ve beni çok şaşırttı cok azdı bekledigimden  demekkı 80-100 arası gitsem daha düşecekti gidiş dönüş bursada  baya dolaştım dönuşde acelemiz wardı 150-180den düşmedim dönüşde bagaj daha fazla idi

toplam km 710

toplam alınan gaz 162tl

sonuç depoda daha 40-50 kmlık gaz var sanırım

araçda sadece kn filtre kiti  var

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

http://www.mazdaclubtr.com/17499/lpg-de-ne-yakiyorsunuz/msg481286/topicseen/#new

önerim şuki tüketim değerlerinizi bu konuya yazarsınız karşılaştırma yapma imkanımız daha kolay olur hemde bir nevi arşiv oluşturmuş oluruz bilginize sunulur.

162 tl ile 750 yapmış olsanız desek 21 krş çok ideal bir tüketim değeri.

lpg ltr fiyatını yazmanız gerekirdi örneğin burada lpg 2.85 siz 2.40 - 2.50 arası civarı bir fiyattan almışsınız sanırım 72 tl ye simit depo full olduğunu düşünürsek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

opetden aldım hep sadece dönuşde bpden aldım 20 tl lık fiyatlara hiç bakmadım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

anlaşıldı. kardeşim. ortalama ödediğin ltr fiyatı dediğim kadardır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2.68 den aldım bi yerde sanırım dönüşte bi bpdende 2.71dı bursa içinde bi yerden daha aldım ama onun fiyatına bakmadım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

http://www.mazdaclubtr.com/17499/lpg-de-ne-yakiyorsunuz/msg481286/topicseen/#new

önerim şuki tüketim değerlerinizi bu konuya yazarsınız karşılaştırma yapma imkanımız daha kolay olur hemde bir nevi arşiv oluşturmuş oluruz bilginize sunulur.

162 tl ile 750 yapmış olsanız desek 21 krş çok ideal bir tüketim değeri.

lpg ltr fiyatını yazmanız gerekirdi örneğin burada lpg 2.85 siz 2.40 - 2.50 arası civarı bir fiyattan almışsınız sanırım 72 tl ye simit depo full olduğunu düşünürsek.

biz dün mersinden geldik, mersin - ankara arası 490 km. bende 1.8 lantis var. 97 model. benle birlikte bir çocuk ve eşim. ful bagaj. 100 tl lik lpg/ltr fiyatı Sehll'de 2.75 / 415 km yol yaptım. 75 km de benzinle geldim. 0.25 krş yapıyor. yanlış hesaplamadıysam. ortalama hız 90-100/110-120 km arası. not: ankara shell de ltr fiyatı 2.45/dikmen cad. polis evinin ordaki shellde...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benim araç şehir içinde 30 tl lik lpg ile 90-100 km arası yakıyor. öyle basıp abartılı kullanan birisi değilim. en makul şekilde kullanmaya çalışırım. ama çok yakıyor aracım. sizin yani aracı 1.8 olan arkadaşlar şehir içinde ne kadar yakıyorlar? yol bilgisayarları ortalama kaç gösteriyor? ben de 8.5 lt 100 km de diyor.

(not: aracımı alalı 2 ay oluyor. sadece gaz ayarı yaptırabildim. boğaz kelebeği falan temizlenecek sanırım. başka bakımlar da gerekli tabi ki. müsait bi zamanda yaptıracağım.)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bn 20tl ile 90yapıyordum 91de devir2000ı gecerce benzıne cekıyordu devır altında 1-2-3 km daha yapıyordum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bn 20tl ile 90yapıyordum 91de devir2000ı gecerce benzıne cekıyordu devır altında 1-2-3 km daha yapıyordum

sizinki gerçekten iyiymiş. aracı aldığım arkadaş ta öyle çok yakmadığını söylemişti. sanırım bi bakım yaptırmam lazım. buji falan değiştireyim. hangi bujiyi önerdiğinizi de ilgili konudan araştırayım :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben sanırım 1aydan fazladır benzınde kullanıyorum araçı fullden alıyorum yanlız fullde şöyle bişey keşfettim km fazla yaptırıyorum ama atık degil gaz pedalına fazla basıyorsun shellden almıştım gecen full yoktu yolumun ustunde gaz pedalına sadece dokunuyorsun ama cabuk bitiyo az km yaptırıyor karar sizin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bide şunu eklemek istiyorum ben nereye gidecek olursam olim otobanı terci ediyorum duz ve rahat dur kalkı az makası zevkli :D yakıtda bununda etkisi azda olsa var şehir içi ama hep otobandayım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hiç lt hesabı yapmıyorum depoyu fullemek nasılde olmadı bi turlu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben şehir içi 8.5 - 9 litre civarı yakıyorum 9'u geçmiyor hiç.

Bende de aynı. 8.5 civarı ortalama tüketim. acaba diğer 1.8 araçlarda da mı aynı diye merak ediyordum. sizde de böyleyse normal sanırım bu araçta. bu arada 30 tl lik gazla 107 km yaptım en son.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.