Jump to content

Lantis için HAva filtre kutusu

Guest sistempro
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba beyler.

lantis 1.8, 97 model

bende spor hava filtresi var. onu söktürüp normal traktırmak istiyorum.

ustalar normal takmak için kutusu lazım dediler. o da orjinali 300-500 arası değişir dediler.

diğer japon araçlarındakiler uyumlu olur mu...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracınızda bu değişikliği yapan kimse sizden önce, hava filtre aparatları ondadır, sormanı öneriyorum tabii hala duruyosa ??? diğer japon araçalarınki uymaz ama mazdanın diğer modellerindede çoğunlukla sizin aracınızdaki motor kullanılmış 1.8 doch motor ama fiyat olarak gene aynıdır pek değişeceğini sanmam önerim şuki kendi parçalarını bulamasanızda çıkmacılara bakınız google dan aratınız mazda çıkma parça diye çıkma işi yapan firmalarla görüşün eminim bulursunuz. kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

gittim adamdan aldım kendi hava filtre kutusunu.

içinde hava filtresi de var. onu taktıracam. benzinde gaz kesme sorunu oluyor, belki bu da etkiliyordur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

kutuyu adamdan aldım, bu seferde kutunun üzerinde akış metre olması gerekiyormuş.

gerçi adamda olsa verirdi herhalde ama bir daha arayıp soracam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Senin aracında açık hava filtresi olsa bile akış metre olması gerekiyor.Ben aracımın akış metresinin kablosunu çıkardığım zaman araba yürümüyordu.Bence adam açık filtreyi takarken hava akış metresini sökmemiştir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

Senin aracında açık hava filtresi olsa bile akış metre olması gerekiyor.Ben aracımın akış metresinin kablosunu çıkardığım zaman araba yürümüyordu.Bence adam açık filtreyi takarken hava akış metresini sökmemiştir.

aa bak doğru. akışmetresiz çalışmıyorsa aracın üzerindedir o zaman tabi ya.

bu işlerden anlamadığımız için bu derece bilgisiziz. teşekkürler bilgi için. nofear ustaya da sana da.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

Kolay gelsin :)

başka birinin açtığı konuya da aynı yorumu yaptım. bu konuyu ben açtığım için buraya da yazmakta fayda görüyorum.

ben bu sabah açık hava filtresini söktürüp, orjinalini taktırdım. araç kendine geldi. boğaz kelebeği tıkanmış, onu açtı serkan usta. orjinal hava filtre kutusunu da taktı araç düzene girdi şu anda. açık hava filtresini tavsiye etmem. benzinde tekleme ateşleme kesme sorunu oluyordu. serkan usta , tek nokta lpg direk boğaz dan geldiği için sorun çıkarabiliyor. boğaz kelebeği tıkanmış, araç lpg ye alışmış, benzinde o yüzden tekleme istop etme, ateşleme kesme sorunu yaşıyorsun. uygun bir zamanda sıralıya geç dedi.

yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sorunun çözüldüğüne memnun oldum, geçmiş olsun, hiç bir zaman aracın orjinalinden vazgeçme her zaman en iyisi zaten aracın kendisidir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

sorunun çözüldüğüne memnun oldum, geçmiş olsun, hiç bir zaman aracın orjinalinden vazgeçme her zaman en iyisi zaten aracın kendisidir.

sorun baya çözüldü. unuttum söylemeyi, motorda ateşleme kesmenin 16 valve araçta tek nokta lpg den olduğunu söyledi usta. sıralıya uygun bir zamanda hemen geç dedi. motorda ateşleme kesme ara ara devam ediyor ama eskisi gibi sık sık değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

Kardeş, En kısa zamanda sıralı lpg ye geçmeni şiddetle öneririm.... tek nokta , yarı sıralı hikaye....

bayramda inşALLAh uzun yola çıkacaz. çıkmadan sıralıya geçerim tahminim. benzindeki sorunların tek nokta lpg ile olduğu söyledi ustam. Mocan BRC takılacak tabiki. mocan verdiği bilgiye göre lantislerde sıralı sistem çok ekonomik değerler veriyormuş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

ateşleme kesme  ne demek acaba tam anlayamadım.Benim araçta lantis  1.8.Gazda giderken (sıralı sistem değil  lpg) bazen  gaza basıyorum araç kaçmıyor sanki birisi tutuyor  hemen benzine geçiyorum benzinde problem geçiyor  tekrar gaza alıp devam ediyorum ama bu problem her zaman olmuyor.Bunu yaşayan arkadaşlar varmı....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

ateşleme kesme  ne demek acaba tam anlayamadım.Benim araçta lantis  1.8.Gazda giderken (sıralı sistem değil  lpg) bazen  gaza basıyorum araç kaçmıyor sanki birisi tutuyor  hemen benzine geçiyorum benzinde problem geçiyor  tekrar gaza alıp devam ediyorum ama bu problem her zaman olmuyor.Bunu yaşayan arkadaşlar varmı....

ateşleme distributoru bozulursa aracı çalıştıramzsın demek. lantislerin orjinal ateşleme distributoru 1700 tl. ama diğer japon araçlarının orjinalleri uyuyor. mitshubishinin ki60 tl bosch da. kia nın kide uyuyor. bir tane bulundurmak lazım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...