abluka

Mazda 3 Hb ve Sedan Arasındaki Farklar

Googleden aradım yabancı sitelerde analtılmış ama anlayamadım. Sedan ve hb arasında ne farklar vardır. İç hacim konusunda şoför tarafı ön taraf yani sedandan farklımı yoksa sadece arka taraf mı kısa. Sanki bana şoför tarafıda dar gibi geldi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sadece dizany farkı var iç hacim aynı içi dizany aynı sadece kasa farkı var geri kalan hersey aynı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hb daha dar değilmi bagajı vs.

evet dar ama sundan dolayı oluyor bagaj havuzu var ortalama 7 8 cm bişi olması lazım o yuzden sedana göre daha dar bi bagaj hacminiz oluyor ama üst kapagı cıkartırsanız aynı miktarda bagaj hacmine ulasırsınız

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

HB daha kısa sedana göre. dolayısı ile bagaj daha dar. Arka kapının kelebek cam hizasından değişmeye başlar. Arka kapıları farklıdır dikkat ederseniz sedan ve hb modelin. Ön taraf aynı. Araç kataloğu var ise orada daha detaylı olarak yazıyor ölçüler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Diğer önemli sayılabilecek farkta fiyat farkı :)

Hb sedan araca göre 460.-TL daha pahalı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hb mi pahalı. Allah allah ben sedan pahalı sanıyorum. Ama dynamıclerde sedanlar daha  çok tutuluyor. Bence daha şık. SAnki yol tutuşuda farklı olur gibime geliyor arkası uzun ya ne kadar doğru bilmem ama

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

dingil mesafeleri aynıysa, ki aynı diye biliyorum kısa araç daha iyi yol tutar. bu da benim mantığıma göre tabi :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aerodinamik verimlilik için gövde altı kaplaması yüzde 10 oranında genişlerken, ön lastik deflektörü de yüzde 50 oranında artırıldı. Bu değişikliklerle sedan versiyonun rüzgar sürtünme katsayısı 0,28′den 0,27 Cd’ye, hatchback modelinkiyse 0,30′dan 0.29 Cd’ye düşürülmüş.

sedan modellerde sürtünme katsayısı daha az...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yol tutusun o kadar cok parametresi var ki! Atarsin parayi parametreye, soyler sana dogruyu...

dingil mesafeleri aynıysa, ki aynı diye biliyorum kısa araç daha iyi yol tutar. bu da benim mantığıma göre tabi :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mazda 3 dynamic sedanın kasko değeri H/B e göre düşük çokıyor.yanlış hatırlamıyorsam 2005 model için H/B 27000 çıkarken sedan 25000 civarı çıkıor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sedanların satış  fiyatlarıda, Hb modellere göre daha düşük.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Fiyatı uygun gibi, :) hasar durumuda dediği gibi ise iyi,  renk biraz itici geldi bana (benim fikrim  tabiki) fiyat ondan uygun olabilir belki. Renk sorun değilse sizce alınabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.