Jump to content

2011 Mazda 6 LPG - DISI Motor Uyumu

M.E.G
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Benim araba şehirler arası 90 km/h ile 4.5 lt yakıyor. Şehir içi kışın 7 lt , yazın 5.8lt  tabi Tunceli eğimli bir yer. 120km/h ile ortalama 5.5 lt tüketiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2011 mazda 6 lar direkt enjeksiyonlu motor. fabrika yakıt verileri iyi ama bir de gerçek yakıt değerlerini kullanıcılardan duymak gerek. mazda 3 ortalama 6 lt yaksa 240 kuruş yakar. 2011 mazda 6 9 litre yaksa 430 kuruş yakar. 15000 km de 190 kuruşluk fark 2700 tl ve artı 1000 tl de vergi yıllık 3700 tl fark oluşturur. yalnız 2011 model mazda 6 lar ne kadar yakıyor ortalama daha kesin bir bilgi yok.ben onu merak ediyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

ne mazda 6 ne mazda 3 dizel  :D hiç düşünmediğim mazda 3 benzinli otomatik aldım. antep şehir içi 10 lt yakıyorum. ankaradan gelirken 7 lt yakmıştı. bakalım inşallah şehiriçi verilerim düşer.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ne mazda 6 ne mazda 3 dizel  :D hiç düşünmediğim mazda 3 benzinli otomatik aldım. antep şehir içi 10 lt yakıyorum. ankaradan gelirken 7 lt yakmıştı. bakalım inşallah şehiriçi verilerim düşer.

Hem otomatik, hem şehir içi hem de 10 litrenin altı ??

Başarırsan benden büyük bir "tebrik" gelir.

:clap:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

uzun yolda becerdim 6.5 lt ortalama. klima sürekli açık 4 kişi yolun yarısı da kötüydü. uzun yol yakıtından çok memnunum her ne kadar 100 ü geçmesem de. kendime hayret ettim 98 model 626 ile 180-190 km hızla giderken 90-100 km hıza sabredebilmek benim için büyük başarı. bunda hız sabitleyicinin etkisi büyük. iyi ki dizel almamışım çünkü dizel alsaydım yine çok yüksek hızlarda kullanırdım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...

Arkadaşlar merhaba,

Bu ilk mesajım. Konu biraz uykuda kalmış ama 2011 mazda 6 almayı düşünüyorum bu motora lpg uygulaması hakkında son gelişmeler nelerdir acaba?

Selamlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...
  • 6 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Merhaba,

Ankara'da son durum şu. Yaklaşık 7-8 LPG'ci ile görüştüm. İkisi hariç bu motora şu an LPG uygulanamıyor diyor. Tunalı Motorlu Araçlar ve Mavi Denizler 3000 TL'ye BRC LPG uygularız ama benzinle karışık yakar diyor. Rölantide benzine geçiyormuş. Mavi Denizler bir tane Mazda 6 2011'e uygulamasını yapmış. 2011 den bu sebeple vazgeçip 2009 model aldım ben de.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Ankara'da son durum şu. Yaklaşık 7-8 LPG'ci ile görüştüm. İkisi hariç bu motora şu an LPG uygulanamıyor diyor. Tunalı Motorlu Araçlar ve Mavi Denizler 3000 TL'ye BRC LPG uygularız ama benzinle karışık yakar diyor. Rölantide benzine geçiyormuş. Mavi Denizler bir tane Mazda 6 2011'e uygulamasını yapmış. 2011 den bu sebeple vazgeçip 2009 model aldım ben de.

Kesinlikle isabetli bir karar vermişsiniz. Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kazasız belasız günlerde kullanın. :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sla bende çok araştırdım 2011 disi motorlara sadece prins marka baglantı yapıyor toplam bedeli 7000 tl bu para lpg baglatmaya verilmez aracın ve lpg bedelini birleştirdimi zaten yüksek model dizel araç alınır ve 2010 model mazda 6 aldım çok güzel bir araçL41QLZ.jpgVLvEdj.jpg7bMAlP.jpgL41QJa.jpgaD2dqB.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sla bende çok araştırdım 2011 disi motorlara sadece prins marka baglantı yapıyor toplam bedeli 7000 tl bu para lpg baglatmaya verilmez aracın ve lpg bedelini birleştirdimi zaten yüksek model dizel araç alınır ve 2010 model mazda 6 aldım çok güzel bir araç

Sizin aracınızda hayırlı uğurlu olsun. Maşallah çok güzel ve diri duruyor. :nazar: :nazar:  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu kasayı bende beğeniyorum ama 2015 kasa güzel ötesi.... hala biraz daha kasıp alsamıydım diyorum... içimde kaldı resmen.

Abi gel sen guzuyu bana sat. Gel sana Mazda 6 alalım. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...