Jump to content

Sıralı Lpg mi? Benzin mi ?

Guest sistempro
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest sistempro

merhaba beyler...

bende 1.8 lantis var.

tek nokta lovato var. km de yaklaşık 25 krş yakıyor. ama benzinde sorun var. araç ara ara tekleye tekleye gidiyor benzinde ama lpg de öyle birşey yok.

ustam bu sorunun tek nokta lpg den olduğunu sıralıya geçmem gerektiğini söyledi. benzinde tekleme düz lpg yüzünden olduğunu söyledi. düz lpg direk boğaz kelebeğinden giriyor o yüzden sorunlar bundan kaynaklanıyor diyor. şunu da söyliyim. mazda herterdeki usta da buna yakın birşey söyledi. bu arabaya düz gitmez dedi.

brc de fiyat olarak 1600 tl dedi. sıralı lpg her zaman iyi biliyorum. ilerleyen yıllarda az yaktırdığı için parasını fazlasıyla çıkaracağını da biliyorum. acaba diyorum düz lpg yi söktürüp benzin ile mi binsem. araç düz lpg de çok yakmıyor. tahmin ediyorum benzinde de çok yakmaz.

lantise benzin ile binen varsa buraya yazabilirmi. ayrıca ne tavsiye edersiniz. ne yapmalıyım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam, lantis 1 lt lpg ile uzun yolda  10.5 km gidiyordu. Ortalama hız 100-120 arası otobanda... atiker sıralı sistem lpg ile.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

hindal usta sıralı olusa brc. tek nokta lovato ile km de 20-25 arası yakıyor.

oğuzhan usta yılda 5-6 bin km anca yapıyorum. yılda bir kere de uzun yola çıkıyorum.

ne dersiniz benzine mi geçeyim?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Brc tartışılmaz tabikide....  5-6 bin km  için de lpg takılmaz... yinede sen bilirsin... Çok uzun süre binerim dersen de takılabilir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

hindal usta, benzinli binmek istiyorum aslında. lantis benzin ile vahşi bir at gibi

tek nokta lpg nin 2. vitesde aldığı yolu nerdeyse benzin ile alıyorum  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lpg mi tövbeler olsun .akın bir zamanda söktüreceğim.benzinin gözünü seveyim.yakıttan tasaruf edeceğiz diye motordan oluyoruz.ömrümde ilk defa lpgli araca biniyorum .tövbelerin en büyüğü olsun.isterse benzin litresi 20 tl olsun yürüyerek gider gelirim yinede binmem lpgde arabaya.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

lpg mi tövbeler olsun .akın bir zamanda söktüreceğim.benzinin gözünü seveyim.yakıttan tasaruf edeceğiz diye motordan oluyoruz.ömrümde ilk defa lpgli araca biniyorum .tövbelerin en büyüğü olsun.isterse benzin litresi 20 tl olsun yürüyerek gider gelirim yinede binmem lpgde arabaya.

motoru öldürmüyor diyorlar. yalan dolan diyorlar. kimisi de öldürür diyorlar. kimisi lpg öldürsede en az 400 bin yaparsın diyorlar. eğer ki benzinde çok yakarsa, brc ye geçebilirim bayram dönüşü.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

benzine geçecem sanırım. başka başlıkda yazan bir arkadaş, km'de 2.60 krş yaktığını söyledi. en azından denemiş olurum.

tek nokta lovatoyu kime satabilirim ? fiat tofaş kullananlara ya da sanayideki ustalara mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi hayrına bile versen olur.aman aman söktür at.ben zaten sıfır aldığım bir araca hayatta tüp bağlatmam.birde benim bu ilk ikinci el aldığım arabam.rengi ve donanımı beni cezbetti aldım.ama yaptığım bir hataydı bir daha yapmam böyle bir hata.eski sıfır aldığımız lantisimizi arar oldum.abi ne arabaydı o ya motoruna ne anahtar değmemiş arabaydı.en dik rampaları 3 çıkıyodum.babamın subaru wrxi olan bir arkadaşı vardı rampa yukarı onu koşturuyordu  ;) öyle güzel arabayı yaktık resmen.6 yaşındayken 42.000 kmde verdik :kafa:.verdikten beş sene sonra istanbulda çalınmış .hurda bir vaziyette bulduk :'(.anlatsam roman olur inan.

sen tüpü sök at abi sonra motor nasıl rahatlıyor dinle.sıfır araba gibi yürüyor namussuz!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benzine geçecem sanırım. başka başlıkda yazan bir arkadaş, km'de 2.60 krş yaktığını söyledi. en azından denemiş olurum.

tek nokta lovatoyu kime satabilirim ? fiat tofaş kullananlara ya da sanayideki ustalara mı?

Benzin zamlarından sonra lantisin 260 krş yakması imkansız gibi : )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

seninki lpg ve benzinde ne yakıyor?

Kullanıma göre değişiyor,Ben normal kullanımda 3.500/4.500 devir arası kullanıyorum.

Seri kullanımda 4.500/5.500 devir aralığı kullanıyorum,Size yakıtım hakkında derer verirsem sizi yanıltmış olurum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şayet sizin aracınız 260 kuruş yakıyorsa + Atiker sıralı sistem lpg taktırırsanız %40 tasarruf edersiniz.

İlk çalıştırmadaki benzini hesaba katmadan verdiğim değer,Ayrıca perfonmans olarak aracınızı hiç etkilemez,Benim aracın lpg ile benzindeki çekişi arasında fark yok,Ayarı yapılırken özellikle değer yükselttim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lantis 2 vites'te 120/130 3 vites'te 160 4 vites'te 195 yapıyor bu araçlar/Ben denemedim 6.000 / 7.000 devir kullanmak gerekir ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

Lantis 2 vites'te 120/130 3 vites'te 160 4 vites'te 195 yapıyor bu araçlar/Ben denemedim 6.000 / 7.000 devir kullanmak gerekir ...

benzinde öye bu araçlar. doğru. siz hangi sıralı sistemi kullanıyorsunuz. ben taktırırsam brc olacak herhalde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

bende accord varken,atiker sıralı vardı. lpg dayanmıyordu şehir içinde. şehirler arası baya iyiydi ama. atikerden yana çok fazla iyi şeyler duyamıyorum. siz yeni mi taktırdınız.

bendeki tek nokta lovato. 2 seneyi geçti. eski sahibi taktırmış. insan sıralı taktırır  :fiuw: bi de soruyor sıralıya çevirttin mi diye  :sopa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...