lord of flesh

Mazda Lantis&Accent?

arkadaşlar ben 10-12 arası bir araba alacağım.hem güzel sürüş konfor ve aynı zamanda da şöförlüğümü geliştirmek için alıyorum yani aldığım arabayı 1 sene sonra aynı fiyata yada en fazla bin lira zararla satacak şekilde almayı düşünüyorum . bu fiyat aralığında en uygun araba mazda lantis ve hyundai accent 1.5 arabalardır sizce hangisini almalıyım.önceliğim mazda tabi hem tip hem özellik çok hoşuma gitti ama herkes

1)arabanın piyasasının olmadığını aldığım gibi satamayacağımı

2)parçalarının pahalı olduğunu ve gaziantepte yaşadığım için burda bulamayacağımı

3)bir arıza olduğunda gösterecek usta bulamayacağımı açıkçası çok çekeceğimi söylediler

gönlüm mazdadan yana ama bunlar beni korkutuyor acill yardım ederseniz çok sevinirim sizce ne yapmalıyım ????

Edit: Acilll, yardımmmm gibi başlıklarımız editlenmektedir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

lantis ve accent birbirine taban tabana zıt iki araba.

ben kesinlikle lantis derim. ama benzinde kullanırken dikkat et gaza gelme  ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar ben 10-12 arası bir araba alacağım.hem güzel sürüş konfor ve aynı zamanda da şöförlüğümü geliştirmek için alıyorum yani aldığım arabayı 1 sene sonra aynı fiyata yada en fazla bin lira zararla satacak şekilde almayı düşünüyorum . bu fiyat aralığında en uygun araba mazda lantis ve hyundai accent 1.5 arabalardır sizce hangisini almalıyım.önceliğim mazda tabi hem tip hem özellik çok hoşuma gitti ama herkes

1)arabanın piyasasının olmadığını aldığım gibi satamayacağımı

2)parçalarının pahalı olduğunu ve gaziantepte yaşadığım için burda bulamayacağımı

3)bir arıza olduğunda gösterecek usta bulamayacağımı açıkçası çok çekeceğimi söylediler

gönlüm mazdadan yana ama bunlar beni korkutuyor acill yardım ederseniz çok sevinirim sizce ne yapmalıyım ????

Şoförlüğünüz zayıfsa ve 1 Yıl kullandıktan sonra satmayı düşünüyorsanız. Mazda'ya yaklaşmayın derim. Mazda alınıp satılacak otomobil değil, aldıktan sonra Allah kaza bela vermediği sürece uzun vadeli binilecek bir otomobildir.

Madem alıp 1 yıl kullanıp satacaksınız, Renault ve Fiat markalarına yönelebilirsiniz. Servis sayıları yüksek, yedek parça sorunu yok, Anadoluda çabuk elden çıkan markalardır.

Şoförlüğünüzü geliştirdikten sonra sizi Mazda'ya bekleriz. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazdanın piyasası yok diyorlar ama benim her gittiğim yerde lantise müşteri çıkıyor.14.5 peşin veren oldu vermedim..

Temiz dediğin rakamlara lantis bulursan al,yanlız acemiliğini gidermek iin alınacak araç lantis değil,323 sedan mazda al,lantis acemilerin kullanacağı araç değil,adı üzerinde yer uçağı...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bence acemilik diye birşey yok.Araba alırsın 2 haftada usta olursun.Ama şu var ilk araban olduğu için tamir ve yedek parçada usta olmadığın için sıkıntı yaşayabilirsin.Mazda ustasını bulman biraz daha zor ve en iyi tamirci bile 'yiyecek' adam arar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mesajınızda şöförlüğümü geliştirmek için yazmışsınız, 1 yıl kullanmak istediğinizi belirtmişsiniz,O yüzden lantisi uygun görmedim size.

Ama siz 2 haftada şöförlüğünüzü geliştirecekseniz,sorun yok,usta konusunda fazla sorun çıkacağını sanmam..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.