Jump to content

Lpg Sarfiyatına Çözüm?

69halil
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar herkeze iyi günler ben daha bir hafta oldu mazda 626 2.0 1991 model aldım arabamı alır almaz yakıtı fazla tükettiğini farkedip lavoto servisinde bakım yaptırdım içinde tofaş filtresi oldugunu ve epeydir değişmedigini söylediler bende mazda 626 filtresi alıp taktırdım rolanti ayarı ve bilgisayardan bikaç ayardan sonra çiçek gibi oldu diyerek arabamı verdiler ancak enson 50 tl gaz ile 120 km yol ancak yapabildim bi başka servise götürdüm buarabada hiç bi sorun yk gayet değerleri iyi durumda oldugunu söylediler bukadar yakmasının nedeni ne olabilir bana bi yardımcı olursanız çok sevinirim birde araba mesela belli bi hız 80 km olsun bu hızdan sonra boşa attığım anda istop ediyor bukonudada yardımcı olurmusunuz

Buarabayı çk severek aldım ama bu yakıt konusu hevesimi kursağımda bıraktı şimdiden ilginize teşekkür ederim....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forumda Lpg ile ilgili açılmış bayağı bir konu var. Öncelikle onları inceledinmi ?

Örneğin şu konular.

Diğer 626 Lpg Başlıklı Konuları Bu bağlantıda görebilirsin

https://www.mazdaclubtr.com/forums/forum/170-mazda-626-teknik-lpg/

Motorun Stop etme durumunuda bu içerikler bulabilirsin belki.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ewt onlarada baktım tekrar bigöz attım ama benim soruma cevp bulamadım ilk likte az çk bahsetmişler ama genelde rakamlarla neden çk az yakar açıklama göremedim hemde benm modelim araçlar hakkındada degil

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

karburatör ün bozuk boğaz kelebeklerin arızalı,bu yüzden aracın stop ediyor ve fazla yakıt tüketiyor.Hareket halindeki bir aracın stop etmesinin başka sebebi yoktur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bakım olarak bilgisayarla ayarlarını düzelttiler bide hava filtresini degiştirdiler yni aldım zaten adam bujilrini yni degiştirdigini söyledi ondan onlara dokunmadım lpgnin montajına ne yaptırmak gerekli

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

peki o söylediginiz arızaların tahmini giderim masrafı nekadar olur acaba ve ayrıca yakıt fazla yakmasının nedenide o olabilirmi??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lpg sarfiyatını artırır,rolanti tutmaz araçta gaz kokusu olur,aynı sorunu yakın arkadaiım yaşamıştı,kelebek tamiri 150 - 250 lira arasında değişiyor,soruna göre bizde baktık ucu açık ikitelli atatürk sanayii de oto veysel var oraya gittik,çıkma aldık birtane karburatör 200 e mi neydi.tavsiyem odur.

Tabii sorunu netleştirmen lazım,oraya git derdini anlat tahminimizi söyle :) hallederler.

929 hüseyin tavsiye etti de..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

alakanız için sağolun dediklerinize baktırıcam inş çözüm olur ikitellide çk uzak anadolu yakasında bildiğiniz iyi bir usta varmı varsa söylerseniz sevinirim tkrar sağolun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

direk ben bilmiyorum ama bostancı sanyiide sağlam ustalar var.Yapman gereken şey gittiğin ustaya biliyormuşsun gibi davran yoksa adamı yutarlar başka arkadaşların tavsiyesi varsa söylesin :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Selam bende aynı arabadan 15 gün oldu alalı,aldesa lpg tattırdım.Hiç bir sorun yok.Şehir içi yaklaşık 12 lt gaz tüketiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selam bende aynı arabadan 15 gün oldu alalı,aldesa lpg tattırdım.Hiç bir sorun yok.Şehir içi yaklaşık 12 lt gaz tüketiyor.

Lpg'de 15 Günlük süreç, hiç bir sorun yok demek için, çok erken bir yapılmış bir yorum bence. Ama İnşallah sorunsuz, problemsiz, kazasız, belasız kullanırsınız  :nazar: :nazar:

100 km'de 33,24.-TL, 1 Km'de 0,3324.-Krş. Maşallahı var tüketimin. Ama sonuç itibari ile 2 Bin Cc'lik bir motor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnşallah sorun çıkarmaz.Aarbam orjinal 140.000 km de daha önce hiç lpg takılmamış.Bütün bakımları düzenli yapılmış.Şimdilik çok memnunum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

93 626 sedan atiker lpg var 50 tllik gazla şehir içinde 300 km yol yapıyorum sürekli kısa mesafler ve trafik dur kalklı şekilde sizce normalmi

GALAXY J7

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir yanlış yok istanbul anadolu hisarı shell istasyonundan alıyorum 2.20 lt fiyatı her defasındada aynı km leri görüyorum ama ben arabayı hiç zorlamam devirdi yükseltmem sakin kullanırım hep sizin araç neydi

GALAXY J7

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu ne böle sizin arabalar günümüz teknolojisindeki yeni nesil en az yakan araçtan daha az yakıyorlar, galiba fulleme yöntemiyle ölçüyorsunuz ve lpg istasyonu tam gaz basamamış km de 16 krş, 14 krş şehir içi tüketim mümkün değil arkadaşlar yanlışınız var. Araçlarınızın benzindeki Fabrika degerleri bile bu degere yaklaşmıyor. Biraz düzgün hesap yapın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...