Jump to content

SKYACTIV Mazda6 Test ve İzlenimler

emregc
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 164
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Fotifoti

28

• emregc

30

• mtutun

21

• EgeG

38

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Videonun özeti

Alman

Auto Bild

Japon

Mazda müze

Rx7

9.58 e dikkat büyük ekran

2 mağlup ülke

Hiroşima

Atomic bomb

Bombayı atan abd nin iphone 5 iyle çekilen utanç müzesi

Kodo

Skyactive

Kırmızı panter

Kimono sake suşi

deprem ama gökdelen

foto çekilen japon figürü

Eksik olan zoom zoom....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

pkw8.jpg

Yaşlı Subaru Legacy 6 kategoride birinci ama nasıl olduysa sonlarda.

Mazda 6 gerçekten tasarımıyla ayrılıyor. Yani passata bakınca avrupa versiyonundan bile kötü, kütüğü yontup otomobile benzetmişler gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

pkw8.jpg

Mazda 6 gerçekten tasarımıyla ayrılıyor. Yani passata bakınca avrupa versiyonundan bile kötü, kütüğü yontup otomobile benzetmişler gibi.

Subaru 6 kategoride birinci ama 7 kategoride de sonuncu :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

pkw8.jpg

CVT takanın elinde patlıyor, Honda yarışçı günleri geride bıraktı aile sedanı yaptı böylelikle deniyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Alıntı yapılan: chaos - Bugün, 11:25

chaos arkadaşımıza aynen katılırım çünkü;

mayısın ilk haftasında Konya bayisinde açık alandaki Mazda 6'yı incelerken yakınındaki siyah makam aracı gibi bir son model Passat takıldı... mazda 6 yanında oyuncak gibi kalmıştı... 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

CVT takanın elinde patlıyor, Honda yarışçı günleri geride bıraktı aile sedanı yaptı böylelikle deniyor...

yav niye herkes cvt ye bu kadar önyargılı. Bir honda bir de fordun elinde,patladı. Fordun cvtsinin hep arıza yapmasının sebebi 250 torkun fazla gelmesi. CVT şanzıman şuan toyota priusta kusursuzca kullanılıyor. Argesi dünyanın en büyük argesi olan bir japon firması bir firma bile bile kusurlu şanzıman kullanmaz.bu riski göze alsalardı zaten çiftdebriajlı şanzıman üretimine geçerlerdi. Cvtyi kusursuzca kullanan firmalar var geçmişte de daha fazla vardı. Toyotanın da cvt kullanmasının sebebi müşterileri sürekli çift kavramalı şanzıman arızaları ile boğmamak. Zaten yıllardır 1.8 priusta kullanılan cvt, 1.6 160 torklu corollada da sıkıntısızca çalışacaktır. Honda ve ford sıkıntı yaşadı ama eskiden audi, mercedes te kullanırdı. Ve şimdi de nissan ve reno da cvt kullanıyor. Toyotanın da cvt ile büyük tecrübesi var. Onun dışında cvt manuel mod ve iyi ayarlanmışsa sport mode ile çok farklı bir şanzıman da olabiliyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de bir CVT sevmezim. Ama şanzıman teknolojik olarak çok mantıklı ve sorunsuz. Tam bir mühendis şanzımanı diyorum. İmalatı ucuz, bakımsız, sorunsuz, verimli! Aracını kullanırken önceliği konfor ve ekonomi olanlar için iyi bir ürün. Hem verimli, kayıpları az hem de çift kavrama şanzımanların üretirken, bakarken ki pahalılığı yok. Hem de çok konforlu...

Ancak aracını sürerken performansı seven, önceliği sportif sürüş olan kişiler için son derece keyifsiz. Sportif sürüşten kastım, aracı kendisinin yönettiğini hissetmek isteyenler. Zaten CVT'ye karşı olanlar aynı sebeplerden elektrikli direksiyona da karşıdır.

Eğer itirazlarınız CVT'nin his ve sportiflik eksikliği ise, sizinle beraberim. Ama sebepler teknik ise, orası biraz tartışmalı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

CVT şanzıman sportmen mazdacılara gelmeyeceği, kullanıcıya  Zoom Zoom keyfini yaşatmayacağı  için Mazda'da CVT şanzıman görmüyoruz...

Videoda da yarışçı hondanın da bu şanzımanı kullanarak sportmenlikten ayrılıp ekonomik bir aile sedanı yaptığı belirtiliyor...Bazı honda severler buna üzülmüş olsa gerek, bana testi yapanlar da öyle düşünüyorlarmış gibi geldi  :) ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ancak aracını sürerken performansı seven, önceliği sportif sürüş olan kişiler için son derece keyifsiz. Sportif sürüşten kastım, aracı kendisinin yönettiğini hissetmek isteyenler. Zaten CVT'ye karşı olanlar aynı sebeplerden elektrikli direksiyona da karşıdır.

Elektrikli direksiyona da karışıyım :) 30km üzerinde dereden çıksın gitsin yada :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

pkw8.jpg

Passatin neresinin ici mazda 6 dan yuksek puan alacak kadar iyi ?bi el freni kotu o kadar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tok kapı sesi demeyin bana  :D şuan alman araçlarında o ses sadece mercedes ve vwde var zaten. şirket jetta yollayınca hiç istememiştim; demiştim kendi kendime, bi kapı sesi var artık kapıları zevkle kaparız diye. ne olduysa sağ ön kapıyı kapayınca teneke sesi geliyor.. servistekiler duymamazlıktan geliyor fakat bildiğiniz sağ ön kapıyı kapıyınca dan diye teneke sesi geliyor. eğer yavaş kaparsanız kapı kapandıktan sonra içeriden tıkırtı geliyor iki tane  :D (kapı ceplerinin boş olduğuna eminim)..    heralde bu da satış politikası kapı içlerine kapının sesinin hoş gelmesini sağlayan aletlerden koyuyorlar.. sağ önkapıdaki arızalandı mı ne anlamadım  :D  artık alman aracı jetta'nın kapısını kapamak istemiyorum.. bir keresinde biryerden duymuştum kapı sesi hoş gelsin diye içeriye bir mekanizma kuruyormuş bazı markalar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tok kapı sesi kolay , kapı içine izolasyon malzemesi yapıştırtırsan olur.. Dikkat edin tok kapı sesi olan kapılar ağırdır içindeki malzemeden ötürü...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Birine bela okurken "vosvos alasın" diyebilirim yakında :D

Sent from my iPhone using canım Tapatalk

abi ben ne yaptım sana  :D bide babamın şirkette bilmem kaç yılın üzerinde olanlara jetta veya fluence (seçmeli) altında olanlara focus veriyorlarmış..  :D  fluence seçecek değildik :D  1.6 dizel mazda3 veren şirketler var
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi ben ne yaptım sana  :D bide babamın şirkette bilmem kaç yılın üzerinde olanlara jetta veya fluence (seçmeli) altında olanlara focus veriyorlarmış..  :D  fluence seçecek değildik :D  1.6 dizel mazda3 veren şirketler var

sen almamışsın cocuğum , vermişler :) sözüm meclisten out :)

Sent from my iPhone using canım Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...