Jump to content

Mazda3 Filtre ve Buji Değişimi

pancaro
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Hocam, bujiler tanesi 8 lira hava filtresi ve yağ filitresi ikisi birlikte 54 tl birde cüzi bir işlik ödersiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben dün yağ+yağ filtresi+hava filtresi değişimini yaptırdım sanayide bir ustaya.Yetkili servisten yağ filtresi+hava filtresi+conta 57.80 tl'ye aldım,yağı kendim aldım,ustaya bunların değişimi için 30 tl işçilik ücreti ödedim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben dün yağ+yağ filtresi+hava filtresi değişimini yaptırdım sanayide bir ustaya.Yetkili servisten yağ filtresi+hava filtresi+conta 57.80 tl'ye aldım,yağı kendim aldım,ustaya bunların değişimi için 30 tl işçilik ücreti ödedim

2010 model için yetkili servisi öneririm,en azından tüm yaptıklarınız kayıt altına alınır,ileride lazım olur,bende selman bey'e katılıyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Elbetteki para pul maddiyat önemlidir. Ekonomik olmak için 3-5'in hesabı da yapılır. Ama birde işin zaman boyutu var. Tüm bunları ayrı ayrı yerde yaptırmak bayağı bir zaman alıp zahmetli bir iş.

Şahsım adına zaman benim için çok değerli. Birde kaldıki 2010 Model Mazda 3 otomobile biniyorsunuz, periyodik bakımın hesabını yapmaya gerek varmı ??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selman abi haklı, söylediklerinizi ankara mazda başayarda yaptırdım bende 160 TL ödedim.

ne zaman yaptırdınız? fiyat uygunumuş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

57.80+30-160=72.20 TL..

Ben de olsam aynini yapardim. neticede neredeyse yari yariya karda arkadas :) Mazda servis he deyince randevu vermiyodur sanirim Turkiye'de de ? bence zaman kaybi iste bu :) Usta zaten tanidik ve ozellikle de yolunun ustu bir yerdeyse cay,muhabbet derken goz onunde yapilir hersey..

Kullandigim araclar garantide oldugu surece hic farkli servise goturmedim.Ancak son 1 yildir orjinal servise giderken dahi internetten orjinal parcalari cok daha ucuz fiyata siparis ediyorum getiriyorlar ayagima kadar.Servise sadece iscilik oduyorum.Her halukarda ucuza mal oluyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ferdi yalnız arkadaşın verdiği 57,80.-TL fiyatın içinde Yağ yok !! Yağı kendim aldım diye belirtmiş ama fiyat söylememiş. 57,80-TL sadece filtrelerin bedeli. O yüzden aradaki farkın 72 TL oması mümkün değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ferdi yalnız arkadaşın verdiği 57,80.-TL fiyatın içinde Yağ yok !! Yağı kendim aldım diye belirtmiş ama fiyat söylememiş. 57,80-TL sadece filtrelerin bedeli. O yüzden aradaki farkın 72 TL mümkün değil.

pardon. o detayi kacirmisim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

önceki aracımda, periyodik bakımda ödediğim para 300 tl.yi buluyordu. sanayide aynı işi 120 tl.ye yaptırdım. mazda'da 4 bakımım ücretsiz olduğu için, hesapsız servise gidiyorum, ama sonrasında, sanayi ile servis arasında yağ ve filtre değişiminde bariz fiyat farkı olursa, ben de sanayiyi tercih ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

önceki aracımda, periyodik bakımda ödediğim para 300 tl.yi buluyordu. sanayide aynı işi 120 tl.ye yaptırdım. mazda'da 4 bakımım ücretsiz olduğu için, hesapsız servise gidiyorum, ama sonrasında, sanayi ile servis arasında yağ ve filtre değişiminde bariz fiyat farkı olursa, ben de sanayiyi tercih ederim.

aracı sıfır aldınız siz sanırım.garantisini bozmaya razısınız yani böle sölediğinize göre.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar,öncelikle iyi bayramlar. Yağın fiyatını belirtmeyi unutmuşum 4 lt Mobil Super 3000 ..... 5/40(yağın detay kısmını hatırlayamadım,A3 standardını karşıladığını görünce aldım)  80 tl...Aslında dediğiniz gibi bunları serviste yaptırmayı düşündüm ama,en son 40000 bakımı için yanlış hatılamıyorsam 420 yada 480 gibi bir rakam ödemiştim servise,listeye baktığımda öyle extra dişe dokunur birşey olmadığı halde ve bu bende servis fobisi oluşturdu :).60000 bakımı geldi aslında ama servisin fiyatını az çok belli ve bu aralar ekonomik kriz içinde olduğumdan en hesaplı şekilde hayati önemi olan yağ vs  değiştirip durumu düzeltince servise genel bakım için gitmeyi düşünüyorum.

İyi akşamlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...