pancaro

Mazda 3 Marşa Basınca Gelen Metalik Ses

2009 mazda3 touring aracımda marşa bastığım esnada yarım saniye gibi kısa süreli sürtünme sesi geliyor.motorun ilk çalışma anında gelen ince tiz bi sürtünme sesi.sorun marş dinamosundamı gergi setindemi olabilir.sanayide usta marş dinamosu dedi ama pek inandırıcı gelmedi.servis bulunduğum yere uzak.bu konuda bilgisi tecrübesi olan arkadaş varmı.bu ses neden kaynaklanıyor olabilir.araba 85binde.motor çalıştıktan sonra ses gelmiyo.çekişte bi sıkıntı yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

V kayışı ve gergi seti olma ihtimalide var,anlayan bir ustanın dinlemesi gerekli..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu sesi ilk günden itibaren duyuyorsanız, normaldir, Mazda 3 lerde zincir var, onun ilk sürtünmesidir, hemen kesilir, zaten zamanla kulağınız da alışır... Ama yeni ortaya çıkan rahatsız edici bir ses ise sanayiye değil servise göstermekte fayda var...

Sequencer bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Araç otomatikse gelen sesi biliyorum aynen tarif ettiğiniz gibi. Manuellerde o ses yok çalışırken. Merak etmeyin otomatike ilgili bir ses.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim araçta 2005 model otomatik ve aynı ses geliyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar gecen hafta 2007 model mazda 3 sahibi oldum. Otomatik vites. Marşa basinca metallerin birbirine vurması gibi bir ses geliyor. Aracı tanımadığım icin bana ses garip geldi açıkçası tedirgin oldum. Aracı aldiktan sonra farkina vardım. Önceki sahibi servise sormuş normal demişler. Sizce bir sorun var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kardeş ben fatketmedim ama geçen bir arkadaş söyledi bana da marşa bastığımda metal sesi geliyor diye. Yukarıda da bahsedilmiş; normal bir durum otomatik vites mazda3'lerde

M.E.G bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim araç manuel denilen sese benzer bir ses var ama hemen geçiyor.

Bir de soğukken motor ısınıncaya kadar çıt çıt çıt diye bir ses geliyor. Devam etmiyo diye göstermedim kimseye. Bazen arıza kendini gösterinceye kadar kullanmak daha mantıklı diye düşünüyorum. Belki biraz risk olabilir ama diğer türlü de usta anlayıncaya kadar gereksiz yere arabanın birkaç parçasını değiştiriyor veya işlem yapıyor.

Mehmet Özdemir bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim 2005 otomatik aynı ses bendede oluyo kulağım alıştı önemsemeyin o kadar 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.