NoooFearrrr

Blok Kapağı Contası Değişimi (89-94)

Arkadaşlar bugün arabamın stop etme problemini bulmaya uğraşırken bi ara blok kapağını da söküp contasını değiştim , aynı şekilde bujilerini vede hava filtresini;

[smg id=8010]

[smg id=8009]

[smg id=8008]

[smg id=8007]

[smg id=8006]

[smg id=8005]

[smg id=8004]

[smg id=8003]

[smg id=8002]

[smg id=8001]

oguzhan89 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu conta değişimini biz yapabilir miyiz ? zor mu acaba

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O kadar zor değil ama dikkat gerektiriyor, ilk önce conta yetkili servisten alınma orjinal olmalıdır aksi halde gene yağ sızıdırır, akabinde contayı taktıktan sonra civatalar fazla sıkılmamalıdır dikkat ederseniz ben yaylı mafsalla sıktım sadece , fazla sıkılınca conta ezilir ne gene yağ kaçırır, eğer kapakta eğiklik varsa yüzeyler iyice temizlenir ve ince bir sıvı conta sürülerek takılabilir.

oguzhan89 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bugün arabamın stop etme problemini bulmaya uğraşırken bi ara blok kapağını da söküp contasını değiştim , aynı şekilde bujilerini vede hava filtresini;

[smg id=8010]

[smg id=8009]

[smg id=8008]

[smg id=8007]

[smg id=8006]

[smg id=8005]

[smg id=8004]

[smg id=8003]

[smg id=8002]

[smg id=8001]

Gürhan Abi bende üst kapak contasını değiştireceğim resimler açılmıyor. duruyor mu acaba sende hala ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eline sağlık Gürhan abi resimlerde sıkıntı var

NoooFearrrr ve x07reis58x bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar nereye soracağımı bilemedim yeni konuda açmak istemedim. 130 dan sonra titreme yapıyor balansları yeni yaptırdım 100 de yapıyordu simdi 130 da yapıyor. baska ne ayarı gerekli ? birde buraya resim nasıl yükleriz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Resimler açılmıyor haklısınız, sebebi ise bu konuyu Forum eski sürümünde açmış olmamdır , sitede değişim olurken fotolar eski sürümde kaldı.

Titreme tamamen ön düzen ve balasla alakalıdır eğer hala titreme varsa belki aracın ön tekerlekleri balans tutmuyordur, bunuda birçok sebebi vardır, eğik jant , farklı lastik , kötü lastik, eski lastik,  v.b.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Resimler açılmıyor haklısınız, sebebi ise bu konuyu Forum eski sürümünde açmış olmamdır , sitede değişim olurken fotolar eski sürümde kaldı.

Titreme tamamen ön düzen ve balasla alakalıdır eğer hala titreme varsa belki aracın ön tekerlekleri balans tutmuyordur, bunuda birçok sebebi vardır, eğik jant , farklı lastik , kötü lastik, eski lastik,  v.b.

lastiklerimin durumu gayet iyi resim atabilsem yüklicem daha bir ay önce aldım . ön düzen bencede 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.