ferdist

Fan Düğmesi Işıkları Yanmıyor (99 323)

slmlar. arabamın aslında gece yanan gösterge ışıklerı genelde zayıf. ama fan düğmesinin olduğu yerde hiç ışık yok. bi ara yanıyodu derken gitti. orası nasıl açılıyo acaba? yol bilgisayarını söküp ordan mı ulaşmak lazım? kendim lamba takabilirim diye soruyorum. yoksa ustasına gideriz bi ara.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

anlaşılan kimsenin başına böyle bir durum gelmedi...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mutlaka başına gelen olmuştur ama bu aralar form hareketsiz,(eskiye nazaran)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mutlaka başına gelen olmuştur ama bu aralar form hareketsiz,(eskiye nazaran)

eskiyi bilmediğim için karşılaştırma yapamıyorum ben. ama daha canlı olsa daha iyi olur tabiki. geceler uzun, akşamları vakit çok. genelde herkes evde. tam forum havası aslında :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arabamı ilk aldıgım zaman gösterge ışıklarının çok soluk yanmasından şikayetciydim bir süre öyle bindikten sonra tamirciye gitmeye karar verdim.Adamın tek yaptıgı gösterge ışıklarının ayar yeri varmış direksiyonun solunda onu açmak olduk :) nasılda göremedim ben bunu diye söyledim durdum kendime :) böyle bir sorun deildir sanırım sizinkide

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arabamı ilk aldıgım zaman gösterge ışıklarının çok soluk yanmasından şikayetciydim bir süre öyle bindikten sonra tamirciye gitmeye karar verdim.Adamın tek yaptıgı gösterge ışıklarının ayar yeri varmış direksiyonun solunda onu açmak olduk :) nasılda göremedim ben bunu diye söyledim durdum kendime :) böyle bir sorun deildir sanırım sizinkide

:) sizinki güzelmiş. eski arabamda benim başıma öle birşey gelmişti. inip binerken dizim dokunuyormuş nasılsa ışık düğmesine. Oradan tecrübe edindim aslında. ama şimdikini çözemedim. sanırım lambalarında bir sorun var. çünkü farı açınca fan düğmelerinin ışığının yanması lazım. yanmıyor. lambalarının olduğu kısıma nasıl ulaşırım onu da bilmiyorum. teybi ya da yol bilgisayarını söküp oradan mı ulaşmak lazım?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bence kendiniz yapmayın onu çünkü tırnakları zamanla gevremiştir.Kırılırsa söktüğünüz gibi takamaya bilirsiniz :) onun için saglam bir usta bulmak lazım veya en garantisi servise götürmek servis en azından yaptığı işi garantili yapıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evet servise bi gidicem zaten. o arada baktırırım olmazsa.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar bu teybin ve yol bilgisayarının olduğu bölümü nasıl çıkarırım, bilgisi olan var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçenlerde benim aracımın orta konsolda yer alan saat ve sıcaklık göstergesinin olduğu parça bir anda çalışmaz oldu. Akşam idare ettik sabah sigortalarını kontrol ettik ,25 kuruşa sigorta alıp taktık :)

Sigorta kutusu araca bindiğinizde sol ayağınızın olduğu tarafta.Bence orayı bir kontrol edin ,olmazsa zamanınız olursa Ümraniye sanayiye gelin bir çayımızı için duruma bakarız..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçenlerde benim aracımın orta konsolda yer alan saat ve sıcaklık göstergesinin olduğu parça bir anda çalışmaz oldu. Akşam idare ettik sabah sigortalarını kontrol ettik ,25 kuruşa sigorta alıp taktık :)

Sigorta kutusu araca bindiğinizde sol ayağınızın olduğu tarafta.Bence orayı bir kontrol edin ,olmazsa zamanınız olursa Ümraniye sanayiye gelin bir çayımızı için duruma bakarız..

Teşekkür ederim. sigortanın yerini biliyorum. ama kontrol etmedim aslında. bi bakayım belki sigortadandır. :) olmadı gelirim neden olmasın. sancaktepe de zaten okulum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

fan düğmelerinin  bağlantılarının olduğu teller var bunları çıkarman gerek çıkarırken kalem kullanırsan iyi olur takarken zorlanmazsın, teyp ile yol bilgisayarını sök köşelerden yavaşça çek çıkıyor tellerin çıkış yönüne iyi bak çünkü önemli cumartesi mesai olmaz ise eğer bende yapaçam bunu benimde bi ışığım yanmıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

fan düğmelerinin  bağlantılarının olduğu teller var bunları çıkarman gerek çıkarırken kalem kullanırsan iyi olur takarken zorlanmazsın, teyp ile yol bilgisayarını sök köşelerden yavaşça çek çıkıyor tellerin çıkış yönüne iyi bak çünkü önemli cumartesi mesai olmaz ise eğer bende yapaçam bunu benimde bi ışığım yanmıyor.

Sökemedim ya yol bilgisayarıyla teybi. yanlarından çok ince teller sokuyorlar galiba elektrikçiler, öyle çıkıyor. çok da zorlamak istemiyorum. göz önünde bi yer orası, çizmek, deforme etmek istemiyorum. Ama en azından ordan ulaşıldığını duymak güzeldi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.