Badilcan

Mazda 3 Dizel 2.vites

Arkadaşlar daha önce hep benzinli araç kullandım. Benmi alışamadım yoksa araçta mı bir sıkıntı var anlayamadım. 2.vites de araç belli bir devrin altına düştüğünde ,( örnek vermek gerekirse diyelim ki ana cadde den görebildiğim ara bir sokağa gireceğim ) araç sanki devrini yükseltmek istiyor ve benden gaz isteyip kendini ileri atıyor ve ben gaza basmazsam araç stop etmeye çalışıyor. Mecburen debriyaj ve fren yapmak zorunda kalıyorum. Olabildiğince az debriyaja basmaya çalışıyorum ama araç kendi ileri atınca geriliyorum. Siz tecrübeli dizel kullanıcılarına göre bu alışılması gereken bir durum mudur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hızınız o vites için düşükse siz gaza basmasanız da atar kendini. Ayak debriyajda olsun. Dizel aracın torku hele ki düşük viteste benzinliye benzemez. Rolantide yokuş çıkar dizeller. Deneyin çok acayip gelecek ilk defa görecekeseniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.