Jump to content

LPG'nin İyisi Hangisidir ?

kuzey81
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

S.a Merhabalar 91 626 Sedan 2.0 Karbüratörlü..Arkadaşlar 350 tlye kadar en iyi az yakan motoru rolantiyi yormıyan marka önerebilirmisiniz ustalarım saygılar  :nazar:  :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeş ilk önce forumda arama yaparsan baya bir konu var,daha bir açıklama bulabilirsin.

karburotörlü araçlarda lpg çok soru  olmuyor,sadece doğru montaj lazım.fiyat belirttlğin için paran yeteni alırsın :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

afadersiniz birde motor sabahları koaly marş alıyormu benzinlemi çalıştırıyorsunuz sabahları tekleme sorunu yüksek devirde azdaolsa oluyormu teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aleyküm selam abim deponuzu hiç fulledinizmi ne kadar yakıyor aracınız ,birde komple fiyatı ne oldu size  :hi:

A.s 450 tl simit depo.

şehir içi 12 lt

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

afadersiniz birde motor sabahları koaly marş alıyormu benzinlemi çalıştırıyorsunuz sabahları tekleme sorunu yüksek devirde azdaolsa oluyormu teşekkürler..

S.A motor ısınmadan yürürsem,az tekleme oluyor.Jikleyi açarsam tekleme olmuyor.Tekleme çoksa gaz ayarı kısıktır,biraz aç öyle dene.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şimdi yakıtı çeyrek deponun altına düşürme dediler ondan sonra  manifoldtan sıcak geliyordu buji kabloları yanıyordu ,egzos tıkalı idi değişti,manifold contası deşişecek manifold koruma sacı takılacak ..ama tekleme tıkanıklık elektrik aksamı ve az yakıtta olması motorafakir gaz veriyormuş rolanti bile bozuluyor durmadan bu yüzden aracınızı bilmiyene vermemek lazım teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

80.000 km oldu taktirali henüz yazılım sorunu bile yaşamadım. Bakımı 15.000 km de yaptırıyorum. Araç 200.000 km yi devirdi en ufak bir tıkırtı yok...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

Hepinize iyi formlar başlarda LPG ye karşıydım fakat benzin fiyatları aldı başını gidiyor haliyle de bütçeyi zorluyor lpg taktırmayı düşünmeye başladım bu iki marka arasında kaldım, Prins gerek kullandığı enjektör ve diğer malzeme gerek  yazılımı ile biraz öne çıkıyor, aranızda bunları taktıran var mı bizim araçlara uyumlu mu uzun vadede sorun yaşar mıyım çekişinde sorun olur mu, lpg ye dönüşümde bujiler de değişmesi gerekiyor mu en önemlisi de lpg taktırmayı öneriyor musunuz artıları ve eksileri nelerdir.   

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sormuş olduğunuz soruların cevapları forumda var, küçük bir araştırma ile bir sürü lpg konusuna ulaşabilirsiniz...

Bu fiyatlar ile benzinli araç kullanmak hiç mantıklı değil zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

LPG kesinlikle taktır derim.

BRC... 1 senedir kullanıyorum, kesinlikle memnunum, kesinlikle öneririm.

ekonomi, performans...

kesinlikle sorun yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten BRC ve Prins arasında kaldım Prins 2.100 TL BRC 1.600 TL hangisi daha uyumludur acaba

Para senin için önemliyse Atiker de taktırabilirsin... Şaka yapmıyorum ciddi olarak bunu tavsiye ediyorum, sadece iyi bir usta bul yeter.

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kuzenimde de 99 model 626 var İstanbul Küçükçekmecede Ömer Usta Otogaz, Prins Bayisi var  onunla görüşmüş aracı da göstermiş aslında kendisi motor ustası imiş  fakat piyasa şartları onu bu mesleğe itmiş 10-12 yıldır da LPG dönüşüm işi ile uğraşıyormuş

bizim araçlar dohc motor uyum sağlar kore malı enjektör kullanırız demiş ince ince her şeyi anlatmış kesinlikle çırak çalıştırmadığını kendi ve yanında bir usta daha olduğunu gerek parçaların kaliteli gerekse yazılımın kaliteli olduğunu izah etmiş aracı sıkıştırmadığınız sürece hiç bir problem yaşamazsınız demiş kaldı ki yüksek hıza 140-150 (bu yazılım ile araç modeline göre değişiklik gösterebilir) gibi yazılımla yüksek devre geçince araç otomatik benzine geçecek şekilde yazılım ile ayarlanabiyormuş motoru koruma adın artı düşük deviride de ayarlanabilyormuş şehir içinde dur-kal ta benzin tüketmesin diye baya aklıma yattı sanırım kuzenim haftaya monajı yaptıracak gelişmeleri sizinle paylaşırım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...