Jump to content

Aldığım habere göre...

simabao
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Geçen hafta içi Ankara Mazda yetkili servisine gittim. araç motor kulağı değişirken bir yandan da sohpet etme imkanı bulduk yetkililerle.

haber şu: Mazda devrim niteliğinde bir motor üretmiş (dediklerine göre) önümüzdeki sene mazda 3 lerle beraber üretime geçirilmesi planlanıyormuş.

motorun en önemli özelliği şu: şehir içi benzin yakıt değeri 3,3 lt/100 km

evet yanlış okumadınız 3,3 lt.

valla çıkar çıkmaz sıfıra girerim diye düşünüyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen hafta içi Ankara Mazda yetkili servisine gittim. araç motor kulağı değişirken bir yandan da sohpet etme imkanı bulduk yetkililerle.

haber şu: Mazda devrim niteliğinde bir motor üretmiş (dediklerine göre) önümüzdeki sene mazda 3 lerle beraber üretime geçirilmesi planlanıyormuş.

motorun en önemli özelliği şu: şehir içi benzin yakıt değeri 3,3 lt/100 km

evet yanlış okumadınız 3,3 lt.

valla çıkar çıkmaz sıfıra girerim diye düşünüyorum :)

Sıkay motor çıkalı epey oldu. (1 Yıl) Ama biz daha bu Sıkay motoru göremeden, Mazda başka çıkarttıysa bravo Mazdaya diyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda yaparsa yaparda,benim anlamadığım bu gidik nereye :)

artık arabalar hayır duasıyla çalışacak.

hayir duasiyla.. ahahahhaaaa ))))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

golfte esp standart hale geldiyse  yeni mazda 3te neler olur düşünemiyorum  :) ben yeni mazda 3ü c sınıfta fark yaratacak güvenlik donanımlarıyla bekliyorum.performansı daha canlı benzinli motorlarla gelse süper olucak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Konu forumda, var olan bir konu. Var olan konudan devam edilmesi gerekirken, aynı konunun yeniden açılması üye arkadaşın dikkatsizliğinden kaynaklı. Bu da çok yadırganacak bir durum değil, yeni üyelerin gözden kaçırıp, yapabilecekleri hatalar bunlar. Buraya kadar benim tarafımdan yadırganacak bir durum yok.

Ama asıl yadırgadığım, eski ve tecrübeli üye arkadaşların, bu durumu normal karşıladıkları yetmiyormuş gibi birde inadına desteklemeleri. Konu bilinen konu, bir çoğumuzun okuduğu ve hatta paylaşımda bulunduğu bir konu. Arkadaşı aynı konuya yönlendirip, yardımcı olmak var iken, aynı konuların tekrardan burada konuşulmasını ve paylaşılmasını beklemeyi çok yersiz buluyorum.

Forum hareketsiz vs. denilerek, herkes aynı konudan mükerrer olarak açmış olsa, hiç bir konunun sonunu getiremeyiz. Hiç kimse de okuduğu konudan hiç birşey anlamaz herhalde.

Az olsun ama öz olsun. Anlaşılır olsun, faydalı olsun arkadaşlar.

Sevgiler saygılar ve esenlikler dilerim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2014 mazda3

Hasan bu gerçek mi? Sızdırılmış foto olabilir mi yoksa birinin hayalgücü mü? Bana gayet gerçekçi göründü. Fena olmamış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konu forumda, var olan bir konu. Var olan konudan devam edilmesi gerekirken, aynı konunun yeniden açılması üye arkadaşın dikkatsizliğinden kaynaklı. Bu da çok yadırganacak bir durum değil, yeni üyelerin gözden kaçırıp, yapabilecekleri hatalar bunlar. Buraya kadar benim tarafımdan yadırganacak bir durum yok.

Ama asıl yadırgadığım, eski ve tecrübeli üye arkadaşların, bu durumu normal karşıladıkları yetmiyormuş gibi birde inadına desteklemeleri. Konu bilinen konu, bir çoğumuzun okuduğu ve hatta paylaşımda bulunduğu bir konu. Arkadaşı aynı konuya yönlendirip, yardımcı olmak var iken, aynı konuların tekrardan burada konuşulmasını ve paylaşılmasını beklemeyi çok yersiz buluyorum.

Forum hareketsiz vs. denilerek, herkes aynı konudan mükerrer olarak açmış olsa, hiç bir konunun sonunu getiremeyiz. Hiç kimse de okuduğu konudan hiç birşey anlamaz herhalde.

Az olsun ama öz olsun. Anlaşılır olsun, faydalı olsun arkadaşlar.

Sevgiler saygılar ve esenlikler dilerim.

ilhan1977, çok doğru bir açıklama. haklısın, daha dikkatli olabilirdim. o da bilgisizliğimden. skyactiv terimini yeni duyuyorum. birleştiremedim demek ki. :)

bu arada kimse kavga etmesin ayırmam ona göre :)

forum konusuna gelince; hareketsiz olması ya da çok hareketli olması değil, ilhanında dediği gibi faydalı olması esastır bencede...

kolaylıklar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu da gayet güzel gözüküyor. Ama 6'ya fazlasıyla benzemiş. Bu taktiği artık bütün markalar kullanıyor.  Farklı segmentteki modeller neredeyse tamamen aynı tasarımla, farklı boyutlarla çıkıyor. Tamam bazı izler taşımalı, ana hatları benzerlik göstermeli ama aynısının küçüğü olmamalı. Audi'ler öyle mesela.  Daha detaylı resimler zamanla gelecektir. Paylaşım için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...