Jump to content

Radyo Çekim Kalitesi

Guest drcnd
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese iyi pazarlar.Konya gibi düz bir yerde bildiğim kadarıyla radyo kanalları çok iyi çekmelidir.Ama benim radyo kanalları frekansı tam ayarlamamıza rağmen hep pürüzlü çekiyor,bundan dolayı da radyo dinlemeyi sevdiğim halde dinlemek istemiyorum.Acaba bilmediğim ayarlar mı söz konusu?Sizce sorunlar ne olabilir,ya da bizim mazdalarda böyle bir sorun mu var.Teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herkese iyi pazarlar.Konya gibi düz bir yerde bildiğim kadarıyla radyo kanalları çok iyi çekmelidir.Ama benim radyo kanalları frekansı tam ayarlamamıza rağmen hep pürüzlü çekiyor,bundan dolayı da radyo dinlemeyi sevdiğim halde dinlemek istemiyorum.Acaba bilmediğim ayarlar mı söz konusu?Sizce sorunlar ne olabilir,ya da bizim mazdalarda böyle bir sorun mu var.Teşekkür ederim. 

ben de konya'da yaşıyorum, arabamın radyosundan son derece memnunum. her radyoyu son derece net dinleyebiliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uyguladığınız bir ayar mı var acaba?ben auto m e uzun basıyorum mesela otomatik olarak 6 kanal buluyor,3 ü çok kötü,diğer 3 ü de eh işte çekiyor.Anlamadım gitti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim radyoda hiç iyi çekmiyor.bu konuyla ilgili olabilir diye yazıyorum arabamın tavan döşemesinin tam antenin olduğu yerşen sürekli bir şıkrtı halinde ses geliyor sanayide ses olayını sorduğumda anten bağlantısı gevşemiş ondan geliyor dediler.Belkide bu yüzden radyo iyi çekmiyor.Tavan döşemesini sökmeden yapılmaz dediler.Tavan döşemesini nasıl sökecez be arkadaki üç sekmanı çıkardım ama döşemeyi çıkarmak istediğimde lırılacak gibi geldi burdaki sanayide bunu sökebileceklerini sanmıyorum.Radyonun çekmemesi kötü oluyor ama ses beni daha çok deli ediyor :kafa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uyguladığınız bir ayar mı var acaba?

uyguladığım herhangi bir ayar yok, aracı ilk aldığımda bir kere kanalları tarattım, hala o kanallar hafızada, dinleyemediğim frekans yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende sikayetciyim radyodan tam net olarak dinledigim kanal sayisi cok az.bmw balik sirti anten konulabiliyomu bizim araclara acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende sikayetciyim radyodan tam net olarak dinledigim kanal sayisi cok az.bmw balik sirti anten konulabiliyomu bizim araclara acaba?

Shark Fin anten deniliyor. Ebay'da bu tip antenler var, ve hatta boya kodunu söyleyerek boyalı olarak bile satın alabiliyorsun.

Geçtiğimiz günlerde hatta hatırlarsan, İzmir'den adaşın Onur (honuuuu) arkadaşımız aracına takmış Shark Fin anteni.

Görüntü amaçlı kullanacaksan çift taraflı banta yapıştırıp geçiyorsun. Ama heö görüntü hem anten amaçlı kullanmak istiyorsan, tavana delik açılmak zorunda. Anten kablo tesisatı çekiliyor, biraz zahmetli iş. Birde gövdeye delik filan açılıyor, bence zahmetli sıkıntılı bir iş.

Ama görüntü amaçlı düşünürsen, harkulade derim. Bizim guzulara ne yaparsan yakışıyor zaten kardeşim.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Radyonun iyi çekmemesi konusunda şunları söyleyebilirim.

Öncelikle aracınız garanti dahilindeyse servise gidip kontrol ettirin, yeni yazılım yükletin.

Benim radyoda karakter sorunu vardı yazılım ile sorunu çözdüler. Sizin sorunlara da belki faydası olur.

Onun haricinde aracınıza sonradan takılmış standart dışı bir donanım var mı ?

Mesela xenon farlar. Xenonlar radyo'yu etkileyebilir. Ben de var ve radyonun iyi çekmediği yerlerde yayın kötüleşiyor, farları kapatınca iyileşiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende karakter sorunuda var.bazı kanallarda saçma sapan karakterler çıkıyo.

Hemen servise yazılım ile benimki düzeldi. Düzelmez ise değişim. Garanti bitmediyse bir an önce yaptırın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

hortlatıyorum ..

Radyo çekim kalitesi 2009 mazda3 e göre kötü . Anten yok tamam fakat neden kötü çeker ki aynı kanalı clio symbol canlı net açarken benimki cızırtılı açıyor ve bu benim canımı sıkıyor :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

yok mudur bu konu hakkında bir bilgisi tecrübesi olan iyice çekmemeye başladı en son söküp camdan aşağı atıcam vallahi  :kafa:

Çekiç Ve Keser Bu İşer İçin İdeal..
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hortlatıyorum ..

Radyo çekim kalitesi 2009 mazda3 e göre kötü . Anten yok tamam fakat neden kötü çeker ki aynı kanalı clio symbol canlı net açarken benimki cızırtılı açıyor ve bu benim canımı sıkıyor :(

ben xenon taktırdıgım zaman farketmıstım. eger boyle sonradan elektronik bişey taktırdıysanız olabılır sıkıntı.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 yıl sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...