emirhan_S

Sıvı Koku Akması Sonucu Konsolda Renk Değişimi

oncelikle merhaba sayin mazda severler cok severek kullandigim kuzumun dun aksam basina talihsiz bir olay gelmis aynaya astigim sivi seklinde koku nasil olduysa dusmus ve icersinde sivinin bir miktari vites kolunun etrafindaki gri olan bolgeye damlaciklar seklinde olmak uzere sicramis ve bu damlalarin sicradigi yerlerde renk acilmasi olmus suan gunes yanigindan soyulan insan derisi gbi duruyor ve bu cok canimi sikti bu konu hakkinda yapabiliceklerim icin bilgisi veya fikri olan arkadaslarin paylasmasini rica ediyorum SAYGİLAR

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sanırım oraları boyatabilirsiniz. illa ki parça değişimi yapılmasına gerek olduğunu sanmıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun üzücü bir olay hakkaten , umarım telafisi vardır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet üzerine boya olabilir. Bu tip sıvı olan kokuları kesinlikle aracın içine (havalandırma ızgaraları vb) koymayın. Forumda defalarca söylemiştim bunu. Eğer dökülürse verdiği zararın telafisi olmuyor. Bu tipte sıvı kullanacaksanız glade decosphere gibi ürünler kullanın ve koltuğunuzun altına koyun.

http://kisaurl.com/?LWE

Fikrimi sorarsanız bu tip kimyasal kokular sağlığa zararlı olduğundan hiç bir şey kullanmayın.  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Boya yerine folyo kaplama bile olabilir . Bir ihtimal internette hazır kaplama stickerler bile bulunabileceğini düşünüyorum. Olmasa da yapanlar vardır eminim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aynen kaplama olabılır ya daha iyi olur hem de boyama falan bıraz daha kotu durur ama kaplama tam olur

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2009 guzumda ön orta paneldeki havalandırma kısmına glade asmıştım http://esenkimya.com/wp-content/uploads/2009/10/glade-1-1.jpg dik takıcak yerde yan takmıştık ve piano siyahı olan yere akmıştı ve akan yer resmen erimişti hemen çıkarıp çöpe attım ve o eriyen yeride marker kalemlerle boyayarak kapattım birdahada kullanmadım öyle birşey . Yumoşun oda kokuları olanından aldım http://www.yolcumarket.com.tr/urunresim/R_1332255568.jpg süper bişi bir hafta koku çıkmıyorr üstünden koltuk paspas heryere sıkıyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Küçücük alan içinde bu tip kokular kullanmayın derim. Otomobile verdiği zarardan öte, sizlere zarar vermekte bu kokular. Otomobile verdiği zararın telafisi var, ama size verdiği zararın telafisi malesef yok.

Bu kokuların hemen hemen hepsi, kanserojen maddeler içermekte.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

oncelikle merhaba sayin mazda severler cok severek kullandigim kuzumun dun aksam basina talihsiz bir olay gelmis aynaya astigim sivi seklinde koku nasil olduysa dusmus ve icersinde sivinin bir miktari vites kolunun etrafindaki gri olan bolgeye damlaciklar seklinde olmak uzere sicramis ve bu damlalarin sicradigi yerlerde renk acilmasi olmus suan gunes yanigindan soyulan insan derisi gbi duruyor ve bu cok canimi sikti bu konu hakkinda yapabiliceklerim icin bilgisi veya fikri olan arkadaslarin paylasmasini rica ediyorum SAYGİLAR

Ben boyacıya götürüp boyatmıştım, spreyle çok güzel kapatıyorlar akan yerleri...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

carbon kaplamada yaptırabilirsiniz bence çokta güzel duracağını düşünüyorum geçmiş olsun bu arada

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.