infiniteblack

16" impressive jant arıyorum

İyi günler arkadaşlar 2010 model touring aracımın 15" jantlarını çıkarıp 16" orjinal impressive jant ile değiştirmek istiyorum veya herhangi bir 16" jant ile orjinal touring jantları takasta edebilirim , duyurulur ...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

16" impressive jantı bulursan niye olmasın :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aynen :D yoksa lastiksiz dolaşmaya niyetim yok :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

15 inch jant bana da lazım arkadaşlar bilginize...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Jant takasları bence üyelerimize bununla ilgili bir konu açarak daha kolay ulaşılabilir kılınmalı . Böylece  isteyenler taleplerini iletir ve takas yoluyla her iki taraf için önemli maliyet avantajı sağlanabilir.

Jantlar konusunda ki  test verilerini incelediğimizde genel prensip olarak karşımıza çıkanlar:

-Büyüyen jantların estetik görünüme katkısı olur ancak büyük tekerlekler jantlarıyla beraber daha ağır olacağından artan bu ağırlık performansı olumsuz etkiler ve süspansiyonu zorlayabilir.

-Jantlar büyüdükçe akselerasyon ve yakıt ekonomisi düşer.

-Tekerleğin çapını arttırırken genişleyen taban, kısalan ve sertleşen lastik yanağı virajda tutunmayı fabrikaca tavsiye edilen limite kadar artırır  bu limit aşılırsa ters etki yapabilir virajdayken dıştaki lastiğin yola daha fazla tutunup içtekinin daha az tutunmasından ötürü.

-Küçük jantlar ise virajda önden kayma eğilimi gösterebilir ancak daha daha sessiz ve kıvrak sürüş sağlayabilirler  ayrıca yakıt ekonomisine ve akselerasyona katkıları daha olur hafif oluşlarından ötürü.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

replicası felan yokmu bu jantın nette felan araştırdım göremedim ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben de var, jantlar sıfır, 200TL'den verebilirim tanesini... tabi piyasadan ikinci el olarak daha uygun bulunabilir... jantların liste fiyatı:275TL/ad.

aklınızda bulunsun...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.