Guest serhat1299

El Freni Işığının Yanıp Sönmesi?

arkadaşlar 1-2 haftadır el freni ışığı yanıp  sönüyor. şöyleki;normal gittiğimde  ışık yanmıyor ama frene bastığımda yanıp sönüyor.fren hidrolik seviyesine baktım seviye min.denen cizgiye gelmiş.aracın altına ,lastik cantlarına baktım ama bir kaçak göremedim.

ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim,hayırlı işler........

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Frene basıldığında yanıp söndüğüne göre tamamen seviye ile alakalı, tamamlanması gerekiyor.. Yine de fren bu şakaya gelmez, kontrol ettirmekte fayda var...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Fren hidroliğinizi muhakak kontrol ettirin. Selman abinin de dediği gibi ihmale gelmez. Aynı şekilde fren hidroliği hortumlarınıda kontrol ettirin. Kaçak durumu çok ufak biryerden, az şekilde oluyorsa siz bunu göremeyebilirsiniz. Bir an önce servise yada bir ustaya göstermekte fayda var. Geçmiş olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kesinlikle fren balatası benim eski 93 323 de bile vardı..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evet arkadaşlar aynen dediğiniz gibi fren balatasından oluyormuş.balatalar değiştimi fren hidroliği eski seviyesine geliyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.