Jump to content

Sallantıda Arkadan Gelen Ses!

asder
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sevgili dostlar. 2011 touring dizel arabamda bir türlü geçmeyen gıcırtıya benzer bagaj taraflarından gelen bir ses var. Servis bu sesin arka amortisörlerden geldiğini söyleyip amortisörleri değiştirdi. Gerçekten amortisör takozu ezilmiş. Ancak 1 ay sonra gene aynı ses gelmeye başladı. Arabayı kullandığım yollar çok da kötü değil. 1 ayda amortisör gitmez herhalde. Acaba başına böyle bir şey gelen varmı? Düşüncelerinizi merakla bekliyorum. Herkese sevgiler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eskı arabamda basıma gelmıstı  amortısor 2 kez degısmıstı

Serhat Hocam cevabın için teşekkürler... :) Araban yenimiydi, amortisör değişiminden sonra ses kesildi mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2005 mazda 3 de aynı sorunu yaşıyorum.

setlerde veya çukurlarda çok rahatsız edici gıcırtı sesi vardı.

bugün usta yarım saat uğraştı sorunun gergi kollarında olduğunu teşhis etti.

fiyatı nedir tam öğrenemediğim için yarına kaldı değişim.

bakalım çok pahalı bir şey değilse değiştireceğim.

saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2005 mazda 3 de aynı sorunu yaşıyorum.

setlerde veya çukurlarda çok rahatsız edici gıcırtı sesi vardı.

bugün usta yarım saat uğraştı sorunun gergi kollarında olduğunu teşhis etti.

fiyatı nedir tam öğrenemediğim için yarına kaldı değişim.

bakalım çok pahalı bir şey değilse değiştireceğim.

saygılar.

Sağol Ziya Hocam, kısmet bakalım bizimkinde ne çıkacak. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sizinki arka z rotlarından muhtemelen o kasalarda kronik.

bugün ustam,yedek parçacılarda gergi kolunu bulamadıklarını söyledi.

ilginç.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Serviste var tanesi 100 tl civarı. Focusların yürüyenindeki parçaların bazıları oluyormuş bilginiz olsun. Birde burası var http://kolayurl.com/9du

oğuzhan bilgi için teşekkür ederim.

bugün ustamla görüştüm yedek parçacılarda gergi kolu yok dedi,yetkili servisi arayıp sordu 300 tl fiyat vermişler,bana çok geldi bu rakam.

usta bana gergi kolu dedi bunun başka bir adı varmı bilmiyorum.

gıcırtı z rotlardan gelmiyor yani.

verdiğin linkte gergi kolu diye bir başlık göremedim.

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Serhat Hocam cevabın için teşekkürler... :) Araban yenimiydi, amortisör değişiminden sonra ses kesildi mi?

97 lantısım vardı  2.kez degısım olunca ses kesıldı..
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

bugün özel serviste arka gergi kolları söküldü lastiklerin deforme olduğunu tesbit ettik.

gergi kolu lastikleri ayrıca satılmıyormuş, gergi kolu komple olarak değişmesi gerekiyormuş.

yetkili servisi aradım tanesine 156 tl  fiyat verdi.

daha sonra usta gergi kollarına geçen lastikli kısma tornacıda yeni parça bir şeyler yaptırdı.

120 tl ücret ödedim,ses falan yok şimdilik.

büyük ihtimal gıcırtı sesi kesildi görünüyor.

bu tip sorun yaşayan arkadaşlar,sadece z rot üzerine yoğunlaşmasın,gergi kollarınında bu ses sorununu yaratacağını göz ardı etmesin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bugün ustam,yedek parçacılarda gergi kolunu bulamadıklarını söyledi.

ilginç.

Bizim araçların parçaları biraz zor bulunuyor Mazda 3 ün ateşleme bobini aradık bulamadım hiç bitane sanayide bir tek servis satıyormuş parça işi biraz zorlucak...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu sesin bizim araçlarda hastalık olduğunu öğrendim, gelen ses kısa tander kolu salıncaktan gelen sesmiş, dediğiniz gibi ordaki plastik parçanın ömrünü tamamlamasıyla oluşan ses olduğunu söylerler, arac kavislerden ve eğimli yoldan geçerken ses belirgin olmakta.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim arabanın sağ arkasından yolcu indiğinde teker kısmından bi ses geliyor her zaman mı bilmiyorum. daha önce kronik bir ses vardı o da arkada panzot gibi adı olan  plastiğin altında kabloların sesiymiş. muğla gören oto da Okan Bey ilgilenmişti. sanırım köpük gibi bişeyle hallediyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim de arka camin sag kosesinden arada incecik bi citirti ,titreme sesi geliyordu. Kafayi yedim bulana kadar! Isofix cocuk koltugunu daha da guvenli olsun diye arka kafaliklarin ardindaki Top Tether'dan da baglamistim. cikarinca kapagi kapamamisim. Arac sallandikca o titreyip ses cikartiyormus.Bulana kadar cok sinir olmustum ama  ! )))))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim araçların parçaları biraz zor bulunuyor Mazda 3 ün ateşleme bobini aradık bulamadım hiç bitane sanayide bir tek servis satıyormuş parça işi biraz zorlucak...

bazı parçaları yan sanayiden bulmak gerçekten zor.

mesela orjinaline çifti 312 tl fiyat verdi yetkili servis,birde işçilik düşünün.

gergi kolu uzunluğu 20 cm falan olan metal bir parça aslında,hurdacıya versen 5 tl vermez ağırlığı için .

sağolsun ustam 120 tl ye sorunumuzu çözdü.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben 10.000 km'de gıcırtı şikayetiyle arka gergi kollarını garantiden değiştirmiştim.

bu gıcırtı sesi kronik gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...
17.12.2012 at 22:39, A.Ziya :

bu gıcırtı sesi kronik gibi görünüyor.

Sizin sorununuz duzeldimi acaba,benimde 55 binde 2005 mazda3 aracim var daha bugun aldim.Kasislerde arkadan gicirti sesi geliyor cok sinir bozucu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...

Aracım 2009 Mazda 3 HB Touring AT 85000 km de. 2008-2009 da üretilen ara kasa. Benzer sorunu ben de yaşıyorum. Ama benim ses daha çok teneke bağlanmış da o yere sürtüyor gibi. Servise gittim aşağıdaki gibi bi fiyat çıkardı. Bu parçaların muadillerini bulamam mı acaba. Yardım ederseniz çok makbule geçer. Bunlara ek sol amortisör de değişecekmiş. 650 TL de o. 300 de işçilik istediler. Baya pahalı geldi bana.

IMG-20170704-WA0007.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sakın sakın sakın. Belki de tek parçada sıkıntı var ama bulamadıkları için de hepsini değiştirip öpmek istemişler. Gittiğiniz servisi de yazarsanız iyi olur. Böyleleri ifşa edilmeli.

Rot balansçıya gidin. Anlaşılır. Ses hangi koşullarda geliyor. Nasıl bir ses, biraz daha açın. Asfalt yamalarından geçerken mi geliyor, yoksa çukurlara girdiğinizde mi geliyor, belirli bir frekansı var mı, yoksa tamamen rastgele mi? Hızla artıyor mu? vs.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İstanbul'da isen Ümraniye san sitesin de arma garage Ekrem usta ve İsmail usta var önce onlara götür kontrol etsinler derim . Saolsunlar kendi araçları gibi ilgileniyor lar . Orjinal parça tedariği gerekirse[mention=12184]dr_azoom[/mention] a müracaat et , ankara herter mazda da olmasına rağmen elinden geleni yapıyor eksik olmasın ...mesela en son vd lastiğini 60 TL'den aldım (=

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...