Jump to content

2013 Mazda6 Grand-Am GX Class

Mehmet Özdemir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda; ocak ayının 26. ve 27. günlerinde yapılacak olan "Rolex 24" dayanıklılık yarışlarında yeni nesil Mazda 6 kullanacağını 2012 Los Angeles Otomobil Fuar'ında açıkladı.

mazda6-grand-am-gx-c_1600x0w.jpg

Araçta "skyactiv-d clean diesel" çift turbo, 400 beygir güç üreten motorunu kullanacak Mazda, "Rolex 24" yarışlarında ilk defa diesel motor kullanacak firma olacak.

kaynak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Amerika'da Mazda motor sporlarında gerçekten çok aktif.. Orada ciddi başarılar da kazanmış durumdalar.. Malum Laguna Seca gibi bir pistleri de mevcut..

Darısı Mazda Avrupa'nın başına :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Başarılı olurlar inşallah, Japonyada butip yarışlar yapılıyormu acaba pek duymadımda, bir çok markası var düzenlese ilgi çeker heralde...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

amerikada diesel motorlara 'oil burner' diyorlarmış dedi bir arkadaşım. benzine alışmışlar. mazda pitstoptan kazanır

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

400+ beygir ve dizel8) Kaç litre acaba motor

motorun hacmi konusunda bir bilgiye rastlamadım, yarış pistinde şöyle bir duruşu var.

710922_395297517227697_546938667_n.jpg

A_xHJmfCAAAmaWA.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

motorun hacmi konusunda bir bilgiye rastlamadım, yarış pistinde şöyle bir duruşu var.

710922_395297517227697_546938667_n.jpg

A_xHJmfCAAAmaWA.jpg

Asalet akıyor duruşundan  8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

56. (54) Joel Miller/Tristan Nunez/Tristan Vautier, Mazda 6, 33

Yarıştaki sıra.(Kapı Numarası).Pilot/Pilot/Pilot, Araba marka model,Attığı Tur.

33 tur atabilmiş, bir diğeri 45 diğeri de 51.

ilk sıradaki yarışan mesela 709 tur atmış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motorunda 250 tane stok parça varmış Mazda'da. "Yarış motoru deil bu fakat yinede sizinle baş edebilecek güçte" mi demek istemiş mazda? Ama edememiş. Mazda'nın rakiplerine bakıyorum. Hepside taş gibi yarış arabası. Sende ne var? Muhtemelen 2.2 litre 4 silindir dizel. Olacak iş deil.

Geçen sene Audi R18 e-tron ile le mans ta 1. oldu. Onda da dizel motoru vardı ama onun kisi 3,7 litre V6 motordu. Audi 10 senelerce dizel geliştirdi.

Dış sitelerde okuyorum, mazda fan siteleri vs. millet hayalkırıklığına uğramış. Sky-aktif i övenler neden aktif deiller diye :D yazanlar var :D. RX8 ciler mutlu tabi  :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda için hüsranla biten bir sonuç. Millet 600-700 tur atıyor, sen 50-60 turda kalıyorsun. 24 saatde 680-709 tur atan araba saatde 28-30 tur atıyor demektir. Demek sen Mazda olarak arabalarını 2-2.30 saatde pistden çektin.Bunlar , adı üzerinde mukavemet yarışları.Senin(benim de) Mazdan da en az 500 tur atmalı arkadaş. Demek o mukavemet de yok. Yani kısacası herşey fos çıktı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...