Jump to content

Mazda 929 2000 Motor Rektifiye

heci-baba
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar uzun süredir aracım yağ yakıyordu,terslikler yüzünden bir türlü bakıma sokamıyordum.Bütün bakımlar birikti,motorda ayar tutmaz oldu muayene de geldi,artık kaçış olmadığı için aracımı bakıma koydum.

Değişecekler ve fiyatarı.

Piston 110 lira

segmanlar 8O,

debriyaj alt merkezi 45

ön fren hortumları 45

piston biyelinin üstündeki 'şey' 90

conta takımı 90

evet böyle,parçaları rahat buldum sayılır,fiyatlarıda gayet makul,inşallah çarşamba akşamı araba hazır olacak ondan sonra ver elini muayene...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

değişmesi gerekmeyen parçalarını ustaya söle değişmesin çünkü sizin aldığınız parçalar yan sanayi sanırım , demek istediğim elinizden geldiğince problemsiz orjinal parçaları değişmeyiniz, sorunlu olanları değişiniz. geçmiş olsun kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

üstadım değişecek parçaları zaten rektefiye söyledi.benim arabanın orjjinal parçaları plyasada yok.daha doğrusu parçalarının çoğu yok.mazda servisinde ise 1991 yılının fiyat listesi hala ellerinde olduğu için yaklaşamıyoruz.birde benimki yarım motor tamiri aslında tam rektefiye değil.Sadece arama yapan arkadaşlar sonuca varsın diye yazdım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar motor toplandı,gayet normal çalışıyor,fakat sorunlarımız var.Ön fren hortumları yanlış verilmiş,debriyaj alt merkezide maalesef.şuan motorda kalan sıkıntımız çiğ benzin atıyor egzozdan,enjektörlerden aşırı benzin geliyor.sorunun beyin yada diğer sensörlerden olduğunu tajhmin ediyoruz,bakalım ne olacak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

aracınız karbüratörlü değilmi, ??? çiğ benzin atması yakıtı iyi yakmadığının belirtisi malesef, ateşleme sistemindede problem yok tu ise, trigeri taktıktan sonra ezantrik ayarı olmamış sanırım, sübap ayarlarına baktırın emme vede eksozları 30 filer olacak şekilde ayarlanmalıdır.

geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilk önce sağol gürhan.kaç zamandır gözükmüyordun.323 hb,ciler soru soruyorlardı,senden cevab bekledik yoktun :)..

Araç enjeksiyonlu,sorunu bulduk,benzin geri dönüş valfimi ne öyle birşey onydaymış,daha değiştirmedik,olay çözülsün yazacağım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilk önce sağol gürhan.kaç zamandır gözükmüyordun.323 hb,ciler soru soruyorlardı,senden cevab bekledik yoktun :)..

Araç enjeksiyonlu,sorunu bulduk,benzin geri dönüş valfimi ne öyle birşey onydaymış,daha değiştirmedik,olay çözülsün yazacağım..

kardeş haklısın, düğün yaptım geçen hafta, onun hazırlıklarından dolayı zaman bulup doğru dürüst cevap veremiyordum, inşAllah artık sürekli sitedeyim vede elimden geldiğince hem bilgilenmek hemde bilgilendirmek için tüm mesajlara bakıcam, sorununu çözdüğünde paylaş bizde fikir sahibi olalım, kolay gelsin.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...