Jump to content

Mazda 3 Titreme Sorunu ve Akslar

tahiroglu
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar. Ankara'da 2005 Mazda 3 kullanıcısıyım. Yaklaşık bir aydır giderek artan bir titreme sorunum var. Özellikle motor devri 2000-3000 arasındayken ve yokuş çıkarken daha belirgin. Dün servise gittim. Deneme sürüşü yaptık. Usta problemin akslerde olduğunu söyledi. Ama aracı en az 5-6 saat servise bırakmam gerektiğinden tamiratı erteledim. Benzer problem yaşayanınız var mı? Aks, aks başı vs. çok masraf çıkacak diye korkuyorum. Korkunun ecele faydası yok tabii. Benimki dişi ağrıdığı halde dişçiye gitmeyen adama benziyor.:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Benim arabada da var titreme. Rölantide çalışırken bile hissediliyor. Motor bağlantı kulağından dedi usta. 395 TL dedi fiyatına da.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim arabada da var titreme. Rölantide çalışırken bile hissediliyor. Motor bağlantı kulağından dedi usta. 395 TL dedi fiyatına da.

Öncelikle geçmiş olsun. Ankara'da alternatif servis ve usta bakabilirsiniz. Forumda bu konuda bilgi mevcut.

Motor kulağının kırılma sebebi neye bağlı dedi ustalar. Km'ye bağlı, yıpranma ve eskime diyeceğim ama, aracınız henüz 100 Bin Km'de. Forumda daha eski ve çok Km yapmış Mazda'lar var böyle bir problem duymadım gibi.

Tekrar geçmiş olsun ve kolay gelsin size.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu gün aracıma lpg taktırırken lifte kaldırdıklarında şöyle altını bi kontrol edeyim dedim. sağ aks ı elimle oynattığımda hafifçe oynadığını farkettim. ancak araçta herhangi bir titreme yada sallantı yok. buda sorun çıkartırmı acaba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle geçmiş olsun. Ankara'da alternatif servis ve usta bakabilirsiniz. Forumda bu konuda bilgi mevcut.

Motor kulağının kırılma sebebi neye bağlı dedi ustalar. Km'ye bağlı, yıpranma ve eskime diyeceğim ama, aracınız henüz 100 Bin Km'de. Forumda daha eski ve çok Km yapmış Mazda'lar var böyle bir problem duymadım gibi.

Tekrar geçmiş olsun ve kolay gelsin size.

Usta hatta beni direksiyona geçirip kendisi bir anahtarla kulağın oldugu yere bişey yaptı. Titreme arttımı diye sordu, artmıştı sonra başka bişey yaptı azaldı mı diye sordu, titreme azalmıştı. Kulak kırık değiştirmek lazım dedi. Cok buyuk bir rahatsızlık vermiyor ama kafaya takıyor insan. Orda kırık bişey var işte.:) Sonrasında daha büyük bir şeye sebep olmaz inşallah. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...