SeRcAn35

Motor ısı derecesi & Titreme sorunu...

Merhaba, bir şey danışmak istiyorum; araç motor ısısı yol bilgisayarında baktığımda şu anda ( hava 9 derece ) araç yol gitse dahi 45 - 50 derece arasında seyrediyor bu araçların 90 derecede sabit durması gerekmiyor mu yoksa başka bir ısı derecesi mi bu yazında 100 ün üstüne çıktığını bilirim ?

Başka bir danışmak istediğim konu ise gerçi bununla ilgili bir konu açmıştık ama herhangi bir sonuç çıkmadı, araç  yolda giderken özellikle yokuş çıkarken 2 ve 3. viteslerde 2000 ve 2500 devir arasında hafif bir silkeleme yapıyor sürücü hissedecek derece araçta lpg var ancak benzindede yapıyor ve her zaman yapmıyor bu sorunu. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yol bilgisayarından motor ısısına bakmak mı nasıl bakılıyo sorması ayıp aracın herşeyini biliyorum sanırdım bunu bilmiyorum ? diğer sorun için hiç bi bilgim yok abilerim yardımcı olurlar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yol bilgisayarından motor ısısına bakmak mı nasıl bakılıyo sorması ayıp aracın herşeyini biliyorum sanırdım bunu bilmiyorum ? diğer sorun için hiç bi bilgim yok abilerim yardımcı olurlar

Valla yol bilgisayarından bi normal C gösteriyor bir de F biraz araştırma yaptımda galiba motor ısısı değil gibime geliyor Santigratın Fahrenayt a çevrilmiş hali galiba..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet motor ısısı değilmiş ben onu motor ısısı sanıyordum aynen yukarıda dediğim gibi c nin f e çevrilmiş haliymiş..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yol bilgisayarını ilk aldığım gün tamamen çözdüm öyle birşey görmedim acaba gözümden kaçtı mı diye merak ettim bende :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aslında motor ısı göstergesi olsaymış iyimiş orada :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aslında motor ısı göstergesi olsaymış iyimiş orada :)

bence gereksiz bisey eski kasalarda gösterge var ama hic bi zaman bakmam ona bosu bosuna yer kalamalıgı yeni kasalarda bi uyarı ısıgı koymuslar bence cok daha güzel  ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.