Jump to content

Mazda 3 Soğukta Gelen Metal Sürtme Sesi

muhayd25
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sabah arabamı çalıştırıp güneşe alayım dedim buzları erisin diye fakat acayip bir şekilde arabadan metal sürtme sesleri gelmeye başladı.Acaba bu sesler normalmi gece soğuktu  dondumu ne yaptıysa anlayamadım..Malum bizim Erzurum gece çok soğuk oluyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sabah arabamı çalıştırıp güneşe alayım dedim buzları erisin diye fakat acayip bir şekilde arabadan metal sürtme sesleri gelmeye başladı.Acaba bu sesler normalmi gece soğuktu  dondumu ne yaptıysa anlayamadım..Malum bizim Erzurum gece çok soğuk oluyor..

Bende Erzurumdayım. Geçen sene malum çok sert (-35,-40 ) bir kış geçmesine ve aracım sürekli dışarıda durmasına rağmen öyle sesler duymuyordum. Sadece ilk marşta metal sesi geliyorsa triger zincirinden geliyordur. Fakat çalıştıktan sonra sürekli metal sesi geliyorsa farklı bir ses olabilir. Bende öyle bir ses yoktu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabayı çalıştırdıktan sonra yaklaşık 20 30 mt gittim sonra park ettim ısınmasına fırsat kalmadı.30 mt boyunca sürtme sesi geldi.Dediğiniz gibi belkide zincirden olabilir.Birazdan tekrar çalıştırıp çarşıya gidicem bakalım yine gelicekmi ses..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

balatadır. rolantide ses yoksa zincir olamaz. yürüyünce sürtme sesi, hertürlü balataları işaret ediyor. ya dondu, ya küf, yada taş kaçmıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok soğuk iklimlerde donmalar yaşanıyor olabilir,  çok soğuk olmayan iklimlerde de kampana veya diskler oksitleniyor olabilir...

Bu ihtimallerle ses geliyorsa sorun yok demektir, içiniz rahat olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

slm yeni yazabildim ..Arabayı yürüttükten 30 40 mt sonra metal sürtme sesi geçti.Dediğiniz gibi galiba donma yada buzlanma vardı.Düzeldi ses falan kalmadı ..Teşkler....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

rahat olun bisey olmaz :) Bende -10 altindaki sogukta "robotik" sesler duyuyorum Mazda 3 de 4 yildir :) Servis "rahat ol" demisti, rahatim. soguktan alarm sensoru bile donuyor benim ama calismaya devam ediyor cok sukur :) kapilari acarken "pik pik" yapar ya hani.. 2. seste sinyallerin dordu birden yanik kaliyor .Araba isininca otomatikman sonup normale donuyor sonra :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...