Jump to content

Mazda 3 Yerden Araç Yüksekliği

kumsaati14
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

slm arkadaşlar. konuyu umarım yanlış yere açmıyorumdur. sanırım birçok mazda kullanıcısının sorunudur. şehir içinde özellikle bozuk yollardan geçerken arabanın altını vurma, rampa inerken rampanın bitiminde tamponun ön kısmını sürtme gibi durumlar başınıza geliyordur. bir çok kişi arabanın zeminle olan mesafesinin az olmasını tercih ediyordur ama ben bunun istanbul şartlarında araba kullanan biri için sıkıntı olduğunu düşünüyorum. bu konuda teknik bilgim olmadığı için sormak istiyorum. aracı küçük bir miktarda olsa yükseltme durumumuz olabilir mi? ya da böyle birşey olursa arabanın yol tutuşu etkilenir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kullandığınız jant ve lastikler orjinal ebatlarda mı ? Bu durum da çok etkiliyor sürtmeyi. Aracın yüksekliğini düşürdüğünüz zaman, yol tutuşunu kısmide olsa arttırıyorsunuz. Ama bu sefer ses konforundan ödün vermiş oluyorsunuz.

Tam tersi yükseltiğiniz zamanda, yukarıdakilerin tersi oluyor olsa gerek. :)

Sonuç itibari ile otomobiller bir dünya testlerden geçirilerek, kullanıcıya sunuluyor. O yüzden hep fabrika ayarları taraftarıyım. :)

Dediğim gibi lastik ve jant ölçüleriniz aracın orjinalimi kontrol edin bence. Sürüş alışkanlığı ile yenilecek bir durum sizinkisi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ayni dava benim otoparkta basima geldi, evimin otoparkina girerken surtuyordu araba, zemini alcalttirdim. baska bir kac aracla denedik surtmedi falan. neyse sanirim bizim mazda3'ler biraz alcak :) asagalik :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bugüne kadar arabanın altını yere değdirmedim çok şükür.1999 model focus var onunla iki kişiyken otoparktan çıkamıyorum ancak mazda 3 te böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben çok sürttüm , bir şey olmuyor merak etmeyin :) aracın altında yeterli koruma var. aracı yükseltirseniz, yol tutuşu bozarsınız. böyle tam ayarında. araçta çok fazla yük olmadıkça sorun olmuyor zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yollar yol değilki arkadaş.ön tampon sağ ucunu 3 kere boyattım ufak tefek değip duruyor.birde yağmurda çok ses alıyor ve altta taban çok zayhıfmış hissi uyandırıyor suya girdiğinde titreşim hissediliyor.birtek bende yoktur herhalde bu his :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yollar yol değilki arkadaş.ön tampon sağ ucunu 3 kere boyattım ufak tefek değip duruyor.birde yağmurda çok ses alıyor ve altta taban çok zayhıfmış hissi uyandırıyor suya girdiğinde titreşim hissediliyor.birtek bende yoktur herhalde bu his :)

aynen bende öyle. özellikle arabada ben hariç 3 kişi daha olunca kasislerden geçmek çile oluyor resmen. ama "fotifoti" nin dediği gibi sanırım biraz fazla kafaya takıyor olabiliriz. arabam mazda olunca üstünde çok göz oluyor malesef :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynen bende öyle. özellikle arabada ben hariç 3 kişi daha olunca kasislerden geçmek çile oluyor resmen. ama "fotifoti" nin dediği gibi sanırım biraz fazla kafaya takıyor olabiliriz. arabam mazda olunca üstünde çok göz oluyor malesef :)

bazen cam açıkken insanlar parmakla gösterip bak işte dediğim mazda bu dediklerini duyuyorum:)

hocam yağmurlu havalarda böyle bir ses duyuyormusunuz :) benim arabada sanki davlumbaz yok altta sadece baklava saç varmış gibi ses çıkıyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracım giriş ve çıkış açılarıyla ilgili sanırım. Nasıl desem aracım burnu yani tekerden sonra öne doğru olan kısım uzun olduğu için olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastik ebadı ile aracın yüksekliği ile oynamak yol tutuşunu olumsuz etkiliyebilir, frenaj mesafesini , gürültüyü arttırabilir, konforu da etkiler bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastik ebadı ile aracın yüksekliği ile oynamak yol tutuşunu olumsuz etkiliyebilir, frenaj mesafesini , gürültüyü arttırabilir, konforu da etkiler bence.

valla şuanki lastikleri continental cpc5 toyodan daha iyi su tahliyesine sahip lastikler boyutları aynı yay falanda yok araçta

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

slm arkadaşlar. konuyu umarım yanlış yere açmıyorumdur. sanırım birçok mazda kullanıcısının sorunudur. şehir içinde özellikle bozuk yollardan geçerken arabanın altını vurma, rampa inerken rampanın bitiminde tamponun ön kısmını sürtme gibi durumlar başınıza geliyordur. bir çok kişi arabanın zeminle olan mesafesinin az olmasını tercih ediyordur ama ben bunun istanbul şartlarında araba kullanan biri için sıkıntı olduğunu düşünüyorum. bu konuda teknik bilgim olmadığı için sormak istiyorum. aracı küçük bir miktarda olsa yükseltme durumumuz olabilir mi? ya da böyle birşey olursa arabanın yol tutuşu etkilenir mi?

Kardeş takoz koydurarak bu işi sorunsuz halledebilirsin, üç cm falan yükseliyor araç, bu iş için yapılmış sert plastik takozlar var, çok kısa sürede takıyorlar. maliyetide bedava gibi bişey.. sanayide yaptırabilirsin. saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

stock haldeyen hiç böyle bir problemim olmadı şuanda da 10 cm civarı basık olması lazım ben istemedikçe sürtmüyor eğer sürttüğünüz yerlerin etrafı geniş bir manevra alanına sahipse olabildiğince paralel geçmenizi tavsiye ederim

Örnek bu abimiz  :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...