Jump to content

Mazda Aksesuar Fiyatları Yüksek..

ECA19
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda'da satılan aksesuarlar fahiş fiyatlara satılıyor. Bundaki mantık ne onu anlamış değilim.Ürünler orada atıl vaziyette duracağına indir fiyatları , sat ürünleri hem biz dışarıdan fellik fellik ürün aramayalım hem de Mazda satış yapsın para kazansın. Yan marşpiyel 670 TL - Spoiler 600 TL - Park freni kolu 193 TL - Kapı içi tutamak 213 TL . Aklı selim fiyat politikası izlenmesi gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Makyaj aksesuarlarının, servislerde atıl vaziyette beklediğini düşünmüyorum. Çünkü bu tip aksesuarlarda genelde sipariş üzerine çalışıyorlar diye biliyorum. Çok az servis, genelde en çok tercih edilen aksesuarları sayılı da olsa stoğunda bulunduruyordur. Onun haricinde hep siparişle çalışıyorlar.

Fiyatların pahalı olması konusunda son derece haklısınız. Her birimiz Ebay ve Aliexpress sitelerine yönelmiş vaziyetteyiz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben hazır bulundurmayı geçtim siparişle bile getirtemedim.Erzurum serviste 6 yıl boyunca bi marşpiyel taktıramadım. Yok gelmiyor, kargoda sıkıntı oluyor diye diye kandırdılar. Parasıyla değil mi kardeşim getir diyorum yok getirmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben hazır bulundurmayı geçtim siparişle bile getirtemedim.Erzurum serviste 6 yıl boyunca bi marşpiyel taktıramadım. Yok gelmiyor, kargoda sıkıntı oluyor diye diye kandırdılar. Parasıyla değil mi kardeşim getir diyorum yok getirmiyor.

Valla şaşırmıyorum.CX5 geldi , Mazda 5 geldi bir tane reklam dönmedi TV'lerde.Mazda da mantık alan alır , bizi bilen bilir.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 2 ve Mazda 3 Modellerinin reklamı, tanıtımı yapılmadı ki, yada yapılamadı ki, CX-5 ve Mazda 5 reklamları yapılsın. Mazda'yı alan kişiler genelde, iyi araştırıp, ince eleyip sık dokuyan kişiler. Bırakın reklamlarını görmeyi, yolda Cx-5 ve Mazda 5 bile görmek iyi geliyor bana. Ufo görsem ancak bu kadar heyecanlanırım herhalde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Parça fiyatlarını Türkiye belirlemiyor veya belirleyemiyor. Parçaların hepsi malumunuz Belçika Depo'dan geliyor. Eskiden allmazda.net diye bir siteden tüm parçaların fiyatlarını € bazında görebiliyorduk. Türkiye fiyatı ile karşılaştırdığımızda kur ile çevirilmiş fiyatına çok yakın olduğunu görüyorduk.

Yani kısacası parçalar Avrupa standardına göre fiyatlandırılmış, TL fiyatları. Türkiye pazarı için denildiği gibi çok gerçekçi fiyatlar değil ama şunu da söyleyebilirim, eğer satış artar ve Mazda daha fazla bulunur bir araba olmaya başlarsa işte o zaman sadece orijinal değil alternatif yan sanayi parçaları da daha rahat bulur hale gelir ve orijinalininfiyatını bu kadar sorun etmeyiz.

Şimdi alternafimiz olmadığı için çok pahalı geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence parça fiyatları normal, ortalıkta bir sürü bulunan Ford Fusion/Fiesta  TDCI Baskı Balata değişimi 1200 tl dediler aynı marka parçayla Speedy de 690 tl tuttu,  Torpido plastik kapak 330 tl, dediler , plastik tamircisine yaptırdım 20 tl ....

Devir servisten kazanma devri sanırım, hiçbir markada uygun fiyat olduğunu düşünmüyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Emre senin saydıkların ağırlıkı sarf malzemesi, yedek parçaya giriyor. Bunları makyaj amaçlı aksesuarlarla kıyaslamak bence yanlış olur.

Yedek parça, sarf malzemeleri bakım masrafları konusunda bence oldukça makul Mazda.

Aksesuar fiyatlarını, diğer markaların aksesuar fiyatları ile karşılaştırıldığında aynı olabilir. Ama diğer markaların yetkili servis haricinde piyasada, yan sanayi aksesuarını bulabiliyorsun. O yüzden cazip fiyatlara aksesuarları satın alabiliyorsun.

Ama Burak'ında dediği gibi Mazda az bulunduğu için, aksesuar konusunda yan sanayisi olmadığı için fiyatlar yüksek geliyor.

Yoksa yedek parça, bakım fiyatları vs. gayet makul. Bizim şirket araçları Toyota Corolla'lar 10 Bin km bakımlarına 450-490 Tl arası değişken paralar ödüyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fatura arabada olduğu için emin değilim. mazdanın ilkbaharda aksesuar kampanyasından 157tl ye kapı kolları aldım metal sanıyordum plastik çıktı. mazda3 yazılı basamak  aydınlatması aldım oda 350 gibi bişeydi. sitesindeki gibi arka basamaklar ışıklı değildi :sopa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burak bey satislarin artmasi icin reklam kampanyalari yapmak lazim.  Yoksa bu ulkedeki algiyi kiramazsiniz. Cok satan araclar arasina giremezsiniz. Sen iyi bir arac ureteceksin ama senden daha kotu araba ureten daha cok satacak. Almanya'da ki Tüv raporlari en onemli kaniti. Bu siteye girene kadar haberim yoktu ki Mazda sahibi oldugum halde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burak bey satislarin artmasi icin reklam kampanyalari yapmak lazim.  Yoksa bu ulkedeki algiyi kiramazsiniz. Cok satan araclar arasina giremezsiniz. Sen iyi bir arac ureteceksin ama senden daha kotu araba ureten daha cok satacak. Almanya'da ki Tüv raporlari en onemli kaniti. Bu siteye girene kadar haberim yoktu ki Mazda sahibi oldugum halde.

Buna bir itirazımız yok. Reklamı kim görmek istemez ki ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kampanya indirimlerinde aksesuarlar içinde indirim uyguluyorlar. Aksesuar alacaklar bu kampanyalarda alırlarsa normal satış fiyatlarının altında alabilirler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

Biraz önce şirketimin aracı olan, Toyota Corolla için. Yetkili servise, yan ve arka camlar için perde sorduk. Fiyat olarak yan camlar 250 lira+Kdv, arka cam 250 Lira +Kdv fiyat verdiler.

Toplamda 500.-TL+Kdv. Sizce nasıl, çok ucuz dimi !!!! :D

Aksesuarlar genel olarak bütün otomobil markalarında pahalı oluyor. Sipariş üzerine parçayı getiriyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi eğer açılabilir aramıyorsan bod perdeye bakabilirsin. Kullanan görmedim ama donanımhaberde vs. beğenilmiş genelde. 100-120 liraydı sanırım. Aynı şekilde automix'in falan da var ama nasıldır bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi eğer açılabilir aramıyorsan bod perdeye bakabilirsin. Kullanan görmedim ama donanımhaberde vs. beğenilmiş genelde. 100-120 liraydı sanırım. Aynı şekilde automix'in falan da var ama nasıldır bilemiyorum.

Kesinlikle alternatif arayışına girdik. O para, o perdeye hayatta verilmez. Teşekkür ederim önerilerin için. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben BOD'a 2 sene önce felan mail yazmıştım onlarda 1 sene sonra mı ne geri dönüş yapmışlardı Şu andaki güncel kasa Mazda 3 için çalışma yapacağız diye. Hala ses seda yok :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben BOD'a 2 sene önce felan mail yazmıştım onlarda 1 sene sonra mı ne geri dönüş yapmışlardı Şu andaki güncel kasa Mazda 3 için çalışma yapacağız diye. Hala ses seda yok :)

Aynen öyle bakıyorum, Mazda 3 bizim kasalar için var ama 2. seri için yok. Toyota perdesi ilk yaptıkları perde bile olabilir :D Çok var çünkü, servis bu kadar para istiyorsa iyi satış yapıyorlardır Toyota'cılara :D

Ben şuan bir perdeye 110 lira verilir mi diye düşünüyorum mesela :) 500 lira eğer kumandayla açılan, süper şık bir perde sistemi değilse çok para :nea:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda için herhangi bir çalışmamız yok diyemedikleri için, sessiz kalmayı tercih ediyorlar sanırım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...