Guest Taylan Çelik

2010 model mazda 3'te araç içi sirkülasyon düğmesine bastıktan sonra gelen ses.

merhaba arkadaşlar. konu başlığında belirttiğim üzere aracım 2010 model mazda 3 impressive. henüz birkaç haftalık bir sorunu paylaşmak istiyorum. araç içi sirkülasyon düğmesine bir kez bastığımda (yani ışığı yandığında) düğme işlevini yerine getiriyor. dışarıdan kötü koku almıyor vs... aynı düğmeye 2. kez bastığımda yani dışarıdan taze hava almasını istediğimde, 1-2 saniye sonra konsolun ön cama yakın kısmından yaklaşık 5 saniye kadar süren ve rahatsız edici bir tıkırtı sesi geliyor. 50.000 km. bakımında servise sordum konsolu sökmemiz gerek dediler kıyamadım. anlayacağınız ses hala devam ediyor. ama dediğim gibi fonksiyonların yerine gelmesinde sorun yok. bu konuda fikri olan varsa ve yardımcı olabilirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

dışarıdan hava ama klapesini açıp kapatan motorun dişlisi yemiş veya kırılmış... konsolu söküp bakmak lazım, kurtarılabilir mi diye... kolay da olabilir, zor da...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

dışarıdan hava ama klapesini açıp kapatan motorun dişlisi yemiş veya kırılmış... konsolu söküp bakmak lazım, kurtarılabilir mi diye... kolay da olabilir, zor da...

teşekkürler. uygun bir zamanda Çorlu'daki servise götürmem gerekecek sanırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İstanbul'a yolunuz düşüyorsa buradaki servisleri de düşünebilirsiniz. Zor olabileceği belirtilmiş konsol sökümü için. Tabi gittiğiniz servis hakkında bilgim yok. Çok iyi olabilirler, ben sadece İstanbul'da daha çok araç olduğu için daha tecrübelilerdir diye düşündüm.

Bir de garanti durumunuz nedir ? Sona yaklaşmış olabilirsiniz. Dikkat edin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İstanbul'a yolunuz düşüyorsa buradaki servisleri de düşünebilirsiniz. Zor olabileceği belirtilmiş konsol sökümü için. Tabi gittiğiniz servis hakkında bilgim yok. Çok iyi olabilirler, ben sadece İstanbul'da daha çok araç olduğu için daha tecrübelilerdir diye düşündüm.

Bir de garanti durumunuz nedir ? Sona yaklaşmış olabilirsiniz. Dikkat edin.

teşekkürler. Çorlu'daki serviste daha önce böyle bir işlem yapılmamış; kitapçığa bakıp zarar vermeden sökmeye çalışmalıyız dediler. izin vermedim ben de. ayrıca garanti süresi doldu. çok pahalı bir işlem de olabilir benim için.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yapılmamışsa tecrübeli olanları tavsiye ederim.

Fiyatı telefonlada öğrenebilirsiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Anladığım kadarıyla aracınız garanti kapsamında değil... Bu durumda ya bu işi çözebilecek yetkili servis bulmalısınız, ya da; daha önce bu ve benzeri araçların ön konsolunu sorunsuz söküp takabilen iyi bir elektrikçi bulmalısınız... Her iki seçenekte de maliyet gerektirebilir, sizi çok rahatsız etmiyorsa ve işlevini görüyorsa bence acele etmeyin.

Geçmiş olsun, kolaylıklar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Anladığım kadarıyla aracınız garanti kapsamında değil... Bu durumda ya bu işi çözebilecek yetkili servis bulmalısınız, ya da; daha önce bu ve benzeri araçların ön konsolunu sorunsuz söküp takabilen iyi bir elektrikçi bulmalısınız... Her iki seçenekte de maliyet gerektirebilir, sizi çok rahatsız etmiyorsa ve işlevini görüyorsa bence acele etmeyin.

Geçmiş olsun, kolaylıklar.

teşekkürler. şimdilik bekliyorum. belki Tekirdağ'da tavsiye ile iyi bir elektrikçi bulmayı da deneyebilirim. ama bu çok zor bir ihtimal.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar; sorunum bir süre önce Çorlu'daki serviste, hava yönlendirme motoru değiştirilerek giderildi. üstelik sorun garanti kapsamında değerlendirildi ve 1 lira bile talep edilmedi. emeği geçen herkese iyi niyetlerinden ve özverili çalışmalarından dolayı nezdinizde teşekkür ediyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar; sorunum bir süre önce Çorlu'daki serviste, hava yönlendirme motoru değiştirilerek giderildi. üstelik sorun garanti kapsamında değerlendirildi ve 1 lira bile talep edilmedi. emeği geçen herkese iyi niyetlerinden ve özverili çalışmalarından dolayı nezdinizde teşekkür ediyorum.

Hadi geçmiş olsun, bilgilendirme için teşekkürler, aktif forumlar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok güzel haber. Gecmis olsun

Sent from my iPhone using canım Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.