hakki55

Aracı Boşa Atıyorum Stop Ediyor.

Bu konuda 28 ileti var

öncelıkle bu sitede emeği geçen tüm arkadaşlara tşkr ederim.vatandaşlara böle yardımcı oldukları için sanayinin yamyam ustalarına  bırakmayıp insanları aydınlattıkları için herkez birbirine yardımcı imece yapması çok güzel,benım konuma gelirsek arkadaşlar gerçekden çok bunaldım arabayı yokuşa bırakmayı ailecek misafirliğe gidip yolda kalmakdan,kız arkadaşım gezmeye gidip yolda kalmakdan bıktım allah rızası için bana biri yardımcı olsun yol göstersin bana biri.arabam yolda giderken ışıklara yaklaşırken yavaşmaya yanı durmama yakın araba stop ediyor sonra bas allah marşa bas almıyor vurdur almıyor,aramda 92-model mazda 323 sedan.neyse ustaya götürdüm kontakdan dedi kontagı değiştirdi,olmadı sonra benzın otomatı patlak dedi onu değişti olmadı,araç ama tüpde bu sıkıntıyı yapıyor,sonra tüp beynındekı boru sokup ıkı dınledı bırşey sıktı araç çalıştı,sonra tabıkı bende sevınıyorum araçım oldu diye 3km daha gıttım gıtmedım araç gaz yememeye başlıyor gaza basıyorum gaz yemıyor sonra zrank dıye stop edıyor yardımcı olurmusunuz bır bana yol gösterdın neyapmam gerek sanayıde güvenecegım adamlar kalmadı olur olmaz parçalarını söküp değişiyorlar :) yardımınız için şimdiden tşkr ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hoş geldin,kendini tanıttıktan sonra 323 bölümünde başlık aç,yardımcı ooluruz kardeşim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hoşgeldiniz öncelikle isim meslek bilgilerinizi belirmeniz gerekiyor. Burası tanışma bölümüdür bir süre sonra konu kilitlenir. Sorularınızın cevabı ilgili başlık altında daha önce konuşuldu arama yapabilirsiniz.

sitenin yabancısıyım nereye yazacagımı derdimi nereye anlatacagımı bılmıyorum :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

öncelıkle bu sitede emeği geçen tüm arkadaşlara tşkr ederim.vatandaşlara böle yardımcı oldukları için sanayinin yamyam ustalarına  bırakmayıp insanları aydınlattıkları için herkez birbirine yardımcı imece yapması çok güzel,benım konuma gelirsek arkadaşlar gerçekden çok bunaldım arabayı yokuşa bırakmayı ailecek misafirliğe gidip yolda  kalmakdan bıktım allah rızası için bana biri yardımcı olsun yol göstersin bana biri.arabam yolda giderken ışıklara yaklaşırken yavaşmaya yanı durmama yakın araba stop ediyor sonra bas allah marşa bas almıyor vurdur almıyor,aramda 92-model mazda 323 sedan.neyse ustaya götürdüm kontakdan dedi kontagı değiştirdi,olmadı sonra benzın otomatı patlak dedi onu değişti olmadı,araç ama tüpde bu sıkıntıyı yapıyor,sonra tüp beynındekı boru sokup ıkı dınledı bırşey sıktı araç çalıştı,sonra tabıkı bende sevınıyorum araçım oldu diye 3km daha gıttım gıtmedım araç gaz yememeye başlıyor gaza basıyorum gaz yemıyor sonra zrank dıye stop edıyor yardımcı olurmusunuz bır bana yol gösterdın neyapmam gerek sanayıde güvenecegım adamlar kalmadı olur olmaz parçalarını söküp değişiyorlar  yardımınız için şimdiden tşkr ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

öncelıkle bu sitede emeği geçen tüm arkadaşlara tşkr ederim.vatandaşlara böle yardımcı oldukları için sanayinin yamyam ustalarına  bırakmayıp insanları aydınlattıkları için herkez birbirine yardımcı imece yapması çok güzel,benım konuma gelirsek arkadaşlar gerçekden çok bunaldım arabayı yokuşa bırakmayı ailecek misafirliğe gidip yolda  kalmakdan bıktım allah rızası için bana biri yardımcı olsun yol göstersin bana biri.arabam yolda giderken ışıklara yaklaşırken yavaşmaya yanı durmama yakın araba stop ediyor sonra bas allah marşa bas almıyor vurdur almıyor,aramda 92-model mazda 323 sedan.neyse ustaya götürdüm kontakdan dedi kontagı değiştirdi,olmadı sonra benzın otomatı patlak dedi onu değişti olmadı,araç ama tüpde bu sıkıntıyı yapıyor,sonra tüp beynındekı boru sokup ıkı dınledı bırşey sıktı araç çalıştı,sonra tabıkı bende sevınıyorum araçım oldu diye 3km daha gıttım gıtmedım araç gaz yememeye başlıyor gaza basıyorum gaz yemıyor sonra zrank dıye stop edıyor yardımcı olurmusunuz bır bana yol gösterdın neyapmam gerek sanayıde güvenecegım adamlar kalmadı olur olmaz parçalarını söküp değişiyorlar  yardımınız için şimdiden tşkr ederim.

BU ARADA ARKADAŞLAR BENZİNLE ÇALIŞIYOR ARABA.TÜPE GEÇIYORUM ZOR GEÇIYOR GAZDA YEMİYOR SONRA Bİ ZAMAN ÇALIŞIYOR AMA YINE STOP EDİYOR...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kardeşim geçmiş olsun.Sorunun %90 karburatör dendir.Gideceksin en sağlam karburatörcüye git aracı göster,başka yerlere gitmişsen bahsetme :) sorununu anlat,arıza karburatördeyse fiyatta baştan anlaş.çıkmacı varsa ondanda fiyat al.kaburatör fiyatı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kardeşim geçmiş olsun.Sorunun %90 karburatör dendir.Gideceksin en sağlam karburatörcüye git aracı göster,başka yerlere gitmişsen bahsetme :) sorununu anlat,arıza karburatördeyse fiyatta baştan anlaş.çıkmacı varsa ondanda fiyat al.kaburatör fiyatı.

reis buradaki yorumları okuyorumda aynı şikayette ben bir kaç yorum var gaz kelebeği diyorlar oradan olabılırmıki.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gaz kelebeği karburatör ün içindeki bir parçadır.sorunu düzgün bir karburatörcü halleder.Karburatör tamir ediebilinir bir parçadır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gaz kelebeği karburatör ün içindeki bir parçadır.sorunu düzgün bir karburatörcü halleder.Karburatör tamir ediebilinir bir parçadır.

eyvallah reis yarın sabahdan sanayinin yolunu tutarım allah razı olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hepimizden,fakat tanışma bölümüne adınıı mesleğini yaz,birde durumdan haberdar et sonuç ne oldu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu sorun sadece lpg de oluyorsa bir kaç yerden araştırılabilir...

lpg ayarı istiyor olabilir, sübaplardan hava alıyor olabilir, bobin arızalı olabilir, buji kabloları yetersiz kalıyor olabilir, hava/gaz ayarı bozulmuş olabilir, avans ayarı bozulmuştur...

küçük ihtimalle; varsa rölanti sensörü arızalı olabilir, gaz kelebeği/karbüratör sorunlu olabilir.

Önce kendine iyi bir usta bul ve aracını öyle teslim et derim...

Geçmiş olsun, kolaylıklar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu sorun sadece lpg de oluyorsa bir kaç yerden araştırılabilir...

lpg ayarı istiyor olabilir, sübaplardan hava alıyor olabilir, bobin arızalı olabilir, buji kabloları yetersiz kalıyor olabilir, hava/gaz ayarı bozulmuş olabilir, avans ayarı bozulmuştur...

küçük ihtimalle; varsa rölanti sensörü arızalı olabilir, gaz kelebeği/karbüratör sorunlu olabilir.

Önce kendine iyi bir usta bul ve aracını öyle teslim et derim...

Geçmiş olsun, kolaylıklar.

abi öncelikle tşkr ederim yorumun için,rölanti sensöründen alabilirmiki abi,araba gazla iyi beslenemiyormuş gibi gaza basıyorum gaz bitiyormuş gibi tekliyor devir göstergesi düşüyor sonra  stop ediyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşhisi sağlam yapmak gerekli.Yoksa yok şunu değiştir,yok bunu değiştir insan neye uğradığını şaşırıyor.Elektrik aksamından başla,karbüratör ve lpg ayarından çık.Benim 323 benzinli iken yolda giderken stop etmişti.Marşa basıp çalıştırıp,gaz yemesi de iyi.Fakat yola çıkınca 1,vitesten  tam 2.vitese atmışken stop ediyor.Meğer sorun hava filtresi kabına giren hava hortumunun kopmasıymış.İdareten yapıştırınca sorun çözülmüştü bile.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sayın haki55  öncelikle hoşgeldin vede geçmiş olsun , gelelim sorununa senin aracının problemi ateşleme gibi duruyor , tamam boğaz kelebeği de sorun oluşturur ama bu kadar değil yani çalışmasını engellemez, öncelikle benzinde çalıştığını vede lpg ye geçtiğinde zor geçtiğini yazmışsınız aracınız karbürötörlü olduğundan karbüratördeki benzin bitinceye kadar benzini içerideki dğmeden kapatıp bittikten sonra gaza geçmelisiniz aksi halde yakıtlar karışır vede araç boğulup kalır yani enjeksiyonlular gibi hemen geçiş olmaz, bide unutmadan karbüratörlü araç tamammen mekaniktir rölanti sensörü diye bişey duymadım bu modellerde tamamen mekanik bir rölanti ayarı vardır, onuda karböratörden ayarlarsın , zaten sorun lpg de de oluyosa karböratörle bir alakası yok demektir lpgde karböratör devre dışı olur sadece boğaz kelebeği görev yapar, o kelebeğide temizlik spryleriyle temizleyebilirsin.

Böle durumlarda bütün olasılıkları belirlmek vede en maliyetsiz olanından başlamak gerekir örneğin araç çalışmadığı durumlarda bujilere elektrik geliyomu, veya bobin ateşleme yapıyomu , didtribütör de bir sorun varmı hepsini tek tek koontrol etmeli ben derimki böle demene yanılma yoluyla davranıp aracına anlamayan kişileri elletme bana tam olarak nasıl bir sorun oluştuğunu anlat adım adım net şekilde bakalım sorun neymiş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

abi öncelikle tşkr ederim yorumun için,rölanti sensöründen alabilirmiki abi,araba gazla iyi beslenemiyormuş gibi gaza basıyorum gaz bitiyormuş gibi tekliyor devir göstergesi düşüyor sonra  stop ediyor.

100 tl ye kıy, git servise arıza tesbit yaptır. ben 100 tl ye kıyamadım. adamlarla tartıştım. 100 tl yi çok görüyon aracı ona buna elletiyorsunuz dediler. benim aracın eksileri belliyken arıza tesbit yapalım dediler. bende kabul etmedim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hava alıyordur

hava almasıda olasıdır haklısın ,  manifolda arka kısımdan bağlanan hortumlar patlak olabilir , karbüratörün manifolda oturduğu bölümdeki conta hava alıyor olabilir, hava filtresi oturduğu yerden veya lpg mikserinin oturduğu yerden hava alıyor olabilir, ama bu kadar stopa vede soruna sebep olacağını sanmam , bunu denemenin yolu çok kolay, araç rölantide çalışırken hava filtresinin ağzını elle kapatın araç havasız kalıp stop etmelidir ,eğer etmiyosa veya rölanti yükseliyosa hava alıyor demektir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Önceki aracımda benimde başıma gelmişti. Hava yakıt karışımından olabilir. Malum lpg benzin kadar fazla havayı sevmez. Hava filtresinin borusunun ucunu bantla biraz kapatınca düzelmişti bilginize.yardımınız için tşkr ederım yorumunuzu yeni okudugum için şuan hemen aracımın yanına gidip deneyeceğim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sayın haki55  öncelikle hoşgeldin vede geçmiş olsun , gelelim sorununa senin aracının problemi ateşleme gibi duruyor , tamam boğaz kelebeği de sorun oluşturur ama bu kadar değil yani çalışmasını engellemez, öncelikle benzinde çalıştığını vede lpg ye geçtiğinde zor geçtiğini yazmışsınız aracınız karbürötörlü olduğundan karbüratördeki benzin bitinceye kadar benzini içerideki dğmeden kapatıp bittikten sonra gaza geçmelisiniz aksi halde yakıtlar karışır vede araç boğulup kalır yani enjeksiyonlular gibi hemen geçiş olmaz, bide unutmadan karbüratörlü araç tamammen mekaniktir rölanti sensörü diye bişey duymadım bu modellerde tamamen mekanik bir rölanti ayarı vardır, onuda karböratörden ayarlarsın , zaten sorun lpg de de oluyosa karböratörle bir alakası yok demektir lpgde karböratör devre dışı olur sadece boğaz kelebeği görev yapar, o kelebeğide temizlik spryleriyle temizleyebilirsin.

Böle durumlarda bütün olasılıkları belirlmek vede en maliyetsiz olanından başlamak gerekir örneğin araç çalışmadığı durumlarda bujilere elektrik geliyomu, veya bobin ateşleme yapıyomu , didtribütör de bir sorun varmı hepsini tek tek koontrol etmeli ben derimki böle demene yanılma yoluyla davranıp aracına anlamayan kişileri elletme bana tam olarak nasıl bir sorun oluştuğunu anlat adım adım net şekilde bakalım sorun neymiş.

abi yardımın için tşrk ederim ben elektrik ustasına gittim elektrik aksamında bırşey yok dedi.herşey sağlammış.sadece kontağı değiştiler bujılerde ateşlemede sıkıntı yok.sonra motor ustama yıne gıttım oda benzınde kullan 3 gun falan dedi eger benzınde bu arızayı yapmazsa tüp beynini değiştirecez diyor abi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

abi yardımın için tşrk ederim ben elektrik ustasına gittim elektrik aksamında bırşey yok dedi.herşey sağlammış.sadece kontağı değiştiler bujılerde ateşlemede sıkıntı yok.sonra motor ustama yıne gıttım oda benzınde kullan 3 gun falan dedi eger benzınde bu arızayı yapmazsa tüp beynini değiştirecez diyor abi.

tam olarak abi,aracımın arızası benzinde hiç bir sıkıntı yok azrail gibi gidiyor araba.ama tüpde giderken sehir halındeyken yada ışıklarda durmaya yakın aracı boşa attıgımda stop ediyor rölanti düşerek gaza basıyorum gazı hemende yemıyor bı zaman sonra gaz yemeye başlıyor.abi işlerımden dolayıda durmadan aracımın başında durupda ilgilenemıyorum ustaya bıraktıgımdada olur olmaz parçalarını değiştiriyorlar.şimdide tüp beynini değişecez dıyorlar :(:(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.