seylo

93 323 Sedan Yakıt Tüketimi

seylo çankırı  arkadaşlar merhaba 10 gündür 93 323 sedan kullanıcısıyım ankaradan 2,56 shell den depomu fullledim çankırıya geldim 10 ya da 15 km si sehir içi olmak üzre toplam 141 km yol yaptım gelirken hava koşullarıdan (sis vs.) biraz devirsiz kullandım genelde de 110-120 arası hız yaptım çankırıda 2,83 de sehll den gaz aldım 41 küsür gaz aldı yani ortalama 290 kuruş yakmış lpg yeni takılmış 300-500 km olmuş atiker taktırmış aldım kişi sorum şu bu yakıt tüketimi bu mevsim koşullarında ve bu lpg fiyatlarında normal mi yoksa ayar veya beyni filan mı değiştirmem gerek aydınlatırsanız sevinirim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

tüketimin ideal çünkü kış aylarında lpg nin kesafeti kısılır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bence tüketim biraz fazla çünkü bende lpg yi yeni taktırdım daha taktıralı 200 km falan oldu bilgisayara bağlanıp iyi bir ayar yapılmadığı halde 225 kuruş yakıyor bu kullanım şehir içi ve dışı karışık kullanımdır  benzinde 40 kuruş yakıyordum sizinki fazla geldi bana  bi 10 -15 tl ye makinaya bağlatıp ayar yaptırırsanız tüketim düşebilir....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

seferihisarlı kardeş senin lpg kiti hangi marka benim ki atiker internette araştırdığım kadarıyla karbüratörlü sistemde ağırlıklı görüş atikerlerin fazla yaktığı  benimkide takılalı 1000 km oldu takılan yere götürüp bi ayar yaptırmayı düşünüyorum ya da lovato beyin almayı düşünüyorum bide lpg kaça oda önemli geçen hafta 2.24 den lpg alıp 106 km yaptım 90 km.si sehir dışı tabi sürekli 90 da da gitmedim tekrar aynı yerden fulledim pompa farkı olmasın diye 240 kr yaktı 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

:hi:Benim lpg kiti brc dir.tesisatı taktırdığımdan beri bilgisayara bağlanıp ayar yapılmamıştı geçenlerde yaptırdım şu an km de 0.21 lira yakıyor  bizim buralarda lpg biraz pahalı benim aldığım yerde lpg 2.60 tl..... :fiuw:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.