cyilmaz78

Kış Lastiği Yola Tutunma Problemi

arkadaşlar elazığdayım. michelin alpin (205-55-R16) kar lastığı aldım.. bugun ikinci kar yağdı evim hafif dik bir rampadan cıkarak ulaştığımız bir yerde. ÇIKAMIYORUM.. aveo dizel arabası olan aynı lastıgın 15 jantını kullanan arkadasımı çağırdım kendı arabası ile cıktı ındı ortada durdu kalktı.. benim arabaya geçti yıne çıkmadı araba.. DCS OFF ve ON konumda ikisinde de denedim olmuyor olmuyor. 1000 tl yi boşuna mı verdik?? düz yolda da arada esp devreye giriyor. sorun nerde sizce=? ACİL YORUM LÜTFEN

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sıfır lastik konusunda sadece bi kere deneyimim oldu 600RR kullanırken silip lastik vardı üstunde pirelli bunu michell ile degiştirdim sadece arka lastık 500tl bostancı köprüsünün altında idi yeri göztepe köprüsüne kadar sankı buzun ustunde gidiyormusum gibi yazın ortasında tekrar geri döndüm durumu anlattım lastık üstünde fabrika çıkışı kımyasallar oldugu bunun zaman içindede gececigini söylemişleri yada lastık yakarak durumu daha çabuk çözebilirsin demişlerdi lastiği guzelce yaktım ve olay çozüldü. belki seeninkıde böyle bişey olabilir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lastiğin rodaja ihtiyacı var görünüyor yoksa o lastik her yere çıkar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

abi lastık iki ay oldu kullanıyorum. şu an sıcaklık 1 derece ama yıne de cıkmadı araba..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sorun lastiğin geniş olması olabilir . 16 jant iki aracı karşılaştırmak daha doğru olur. Muhtemelen 15 jant aracın lastik genişliği ile 16 arasında fark vardır ve ince lastik karlı ve buzlu şartlarda daha avantajlıdır

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

alt takımdada sorun olabilirmi acaba

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Michelin alpin ile renault clionun çıkamadığı yeri ben Goodyear ug 8 le çıkıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar ben bu yıl kış başında bir arkadaşa kar lastiği almak için michel vede googdyear aynı şekilde lassa yı incelemiştim vede michelin hamurunu vede goodyearı çok sert buldum vede kendi lastiğim olan lassayı aldık,

sizin durumunuz

1- arkadaşınızın lastiği farklı seri vede hamuru değişik, üretim tarihlerine bakarsanız belli olur.

2- aldığınız 16 janta uygu lastiğin yapısı vede hamuru değişik bunu anlamak için hız indeksine bakın yani 82 T  veya 84H  benzeri bir indeks vardır o indeks değişikse lastik değişiktir.

ben 2. ihtimale olanak vermiyorum genelde kış lastikleri T serisidir  1.  ihtimal çok olası bir durum.

aracınızla alakalı bir sorun olduğunu sanmam.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.