Jump to content

Kapı Kilidi ve Kumanda

02ahmet06
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar benim sorunum sol ön kapı kilit mekanizması ve bu kilide bağlı olan merkezi kilit otomatiği arızalı servise sordum tanesine 275,00 tl ikisine 550,00 tl dediler. fiyatlar çok yüksek olduğu için almadım.daha hesaplı bulabilirmiyim.

bir diğer sorun ise 2 adet merkezi kilit kumandasının dış kabına ihtiyacım var. yardımlarınızı bekliyorum.saygılar.

(Not:Merkezi kilit orjinaldir.) sonradan takma değil.

Edit : Başlık imla..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kilitcilere bir uğra derim, tamir imkanı varsa çok daha ekonomik olur. Bazen de aynı malzeme birkaç marka kullandığı halde birinin 275 dediğine diğeri 175 diyebiliyor. Subaru Forester da başıma geldi ordan biliyorum. Kilitci usta bunu tamir ederiz olursa olur olmazsa hyundai bilmem ne de aynı malzemeyi kullanıyor. Ama hyundai daha ucuza satıyor demişti. Bir de hurdacılarda bu parçaları çok rahat bulabilirsin ama alırken iade garantisi almayı unutma. Allahtan tamir işimizi çözdüde gerek kalmadı. Servisin 365 artı kdv artı işçilik bilmem şu kadar dediği işi 60 tl ye çözdüm. Umarım senin de işin rast gider. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ali ihsan bey yardımın için teşekkür ediyorum fakat tamirlik bir hali yok çünkü merkezi kilidi harekete geçiren tırnak kırılmış. komple değişimi gerekiyor. tek dezavantajı anahtarla kilitlenmiyor.alarmdan kilitleniyor.amacım çalışmayan aksam bulunmasın.saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ahmet bey benmi mazda 3 dede aynı sorun var..araba manuel olarak açılmıyor..serviste yok şimdilik idare ediyorum ama akü biterse işim bitik..:(( kumanda kabınıda istanbulda burak anahtar var m6 kabı diye geçiyor 35tl.ben aldım geçen hafta..sahibinden com sitesinden bulabilrsin (MAZDA KUMANDA ANAHTARLI AYAK (#61804760) 05372722454) hadi kolay gelsin..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

alarm falan baglayan bi yere git 4kapı + bagaj 275i yine geçmez istanbulda olsa idin yardımcı olabilirdim

(tabiki orjınal degıl)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

crazy bey benim alarmla ilgili bir sıkıntım yokki benim sıkıntım kapı kilidi ile ilgili yani anahtarla kilitlenmiyor.teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

crazy bey evet mekanik kapı kilidi aynı zamanda merkezi kilit otomatiği ile bir bütün gibi çünkü manuel kilitlediğin zaman diğer kapılar ve bagajın kilitlenmesi için bu otomatik devreye giriyor.bunuda mekanik kapı kilidinin kırılan tırnağı devreye sokuyor o tırnak kırıldığı için manuel kilitlenmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

konu karışıklığına yol açmamak için halletmek istediğim başka bir sorunu buraya yazıyorum. aracım alarmlı ve uzaktan kumanda ile kapıları açıp kilitliyorum. arabanın anahtarı sadece kontak ve bagajı açıyor. kapıları açmıyor. (akü kutup başlarını söktüğüm için arabanın bir kapısını kilitlemedim) mazdanın orjinalinde tek anahtarlı mı? eğer tek anahtarlıysa kilidi söksem tamiri mümkün mü? son olarak arka sol kapı merkezi kilitle açılıp kapanmıyor çoğunlukla. (kafasına göre takılıyor) bunların çözüm yolları için önerileriniz nelerdir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

öncelikle selamlar arkadaşlar.bir kaç sorum olacaktı izninizle.92 model mazda 323 sahibiyim.

ilk sorum kapılarda merkezi sistem var fakat agrıza yaptı.normalde orjınal beyinmi var merkezi sistemde yoksa sonradan takılmamamı oluyor acaba ? eger sonradan takılmaysa yeni sistem alacağım ama orjinalse tamir ettirip orjinalliğini bozmayacağım. 

ikinci sorum ise motor kaç litre yag alıyor ?geçen gün baktım yağı az kalmış 1 litre attım fakat az geldi gibi geldi bana 1 litre daha attırsam sorun olurmu ? iyi çalışmalar !!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 saat önce, awarahoon82 :

öncelikle selamlar arkadaşlar.bir kaç sorum olacaktı izninizle.92 model mazda 323 sahibiyim.

ilk sorum kapılarda merkezi sistem var fakat agrıza yaptı.normalde orjınal beyinmi var merkezi sistemde yoksa sonradan takılmamamı oluyor acaba ? eger sonradan takılmaysa yeni sistem alacağım ama orjinalse tamir ettirip orjinalliğini bozmayacağım. 

ikinci sorum ise motor kaç litre yag alıyor ?geçen gün baktım yağı az kalmış 1 litre attım fakat az geldi gibi geldi bana 1 litre daha attırsam sorun olurmu ? iyi çalışmalar !!

Merhaba forumda ortak bir konu ile birleştirilmiştir.

Şu konuya da bir göz atın isterseniz.

Kaç litre yağ aldığı ile ilgili, aracınızın model uzantısına göre şu bağlantıdan bakabilirsiniz.

http://arababara.com/motor-yag/mazda/323.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Kolay gelsin 

Mazda soyledi.lia sedan 2000.

Daha önce yazdim ama emin olmak için yaziyorum

Bagaj kilidi sadece anahtarlami acilir.

2 tane usta aynişeyi soyledi

3. Usta bakacak Teşekkürlerl simdiden

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş