Jump to content

Sileceklere Su Gelmiyor

Semih Uluca
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar abilerim kardeslerim havalar sogudu malum cam sularim donmus sabah arabaya bindigimde far yikamalarim disaridaydi kapali otoparka koydum aracimBirde 4-5 saat sonra gittim baktim hersey normale donmustu normale donmusken donmayan cam sularindan ekledim an itibariyle arabama bindim suanda su pompalarinin hic biri calismiyor ve far yikamalarimdan biri yine disari cikmis suan camlara su puskurtmek istedigimde hic ses dahi cikmiyor onceki aracimda da olmustu boyle havalar biraz isininca duzelmisti acaba soguga karsi kendini mi kapatiyor su pompalama motorlari aracim 2010 mazda 3 imp. Yardim ederseniz cok sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

donduğunda çalıştırmakta ısrar ettiyseniz motor yanmış olabilir. yada buzu çözülünce en kısa zamanda antifirizli cam suyu koyup deneyin. donma olmadığı halde halen çalışmıyorsa ya buzlanma motorun içinde birşeyler patlatmıştır, yada motor donukken çalıştırdığınızdan dolayı yanmıştır. hertürlü servise...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

su pompasının içi hala donuk kardeşim açılacaktır yeni bıraktığın antifirizli su o bölümüde çözecek vede probleminiz ortadan kalkacak .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

su pompasının içi hala donuk kardeşim açılacaktır yeni bıraktığın antifirizli su o bölümüde çözecek vede probleminiz ortadan kalkacak .

Tabii Okan'ın dediği gibi donup genleşen su biryerleri patlatmadı ise ..

Ben de kar yağmadan önce antifrizli suyu koymuştum her ihtimale karşı. Sanırım korumuştur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok teşekkür ederim sorun hala devam ediyor önceki aracımda da aynı şey başıma gelmiştim 1-2 gün sonra kendiliğinden düzelmişti fiat servisine sormuştum korumaya almıştır yanmasın diye demişlerdi sanırım bizim mazdalardada bu özellik vardır motor yanacak seviyeye gelmeden sigortayı attırır diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun kardeşim. arkadaşların dediği gibi donmuştur o motor. yanmadıysa antifirizli suyu koyunca zaten açılır. ancak yandıysa değiştirmen gerekecek. eğer servis tuzlu gelirse ferhatpaşada bit pazarı var, kıyamet gibi cam suyu bidonları var tanesi bi liradan. haberin olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için aracıma bakmaya gittim az önce otoparka hala ses gelmiyor otopark içi sıcaklık 4 derece sabahtan beri orada araç su deposunu agzına kadar doldurmustum biraz gitmiş içine sigorta kutusuna baktım sigorta saglam birde aracın iç ışıkları açıkken su fıskıye kolunu çalıştırdım ışıklarda az bişey azalma oldu motor yanık olsa sanırım hiç akım çekmez dondugundan dolayı hareket etmiyor diye düşünüyorum daha fazla zorlamıyacagım artık biraz orada bekleticem aracımı sonuçlarını yazarım buraya iyiki varsınız içime dert oldu bu olay benim burada en yakın serviste eskişehirde buzlu yollar olduğu için götüremiyorumda bu arada dün gece hava -18 derece idi umarım motoru yanmamıştır

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tabii Okan'ın dediği gibi donup genleşen su biryerleri patlatmadı ise ..

Ben de kar yağmadan önce antifrizli suyu koymuştum her ihtimale karşı. Sanırım korumuştur

burak abi öle kolay kolay patlayacak yer yoktur su fışkırtma motorunun içini biliyorum, bildiğimiz plastik bir dişli var suyu pompalıyor buz bile olsa orayı anca çatlatır oda su sızmasına sebep olur ki elektronik aksama yani motor kısmına su değmiyor, motorun içi hala donuk olduğundan plastik pompa donuk şekilde duruyor ayrıca arkadaşın yazdığı gibi hala açıldığında elektrik sistemine yük bindiriyosa motor faal vede çalışmak, hareket etmek istiyor anlamı çıkar, diye düşünüyorum. eğer açılmazsa ki gene motorun yanmadığına eminim su motorlarını oto elektrikçiye açtırın çok basit tek bir vidadan ibaret onu açıyosunuz zaten pompa dişlisi çıkıyor ortaya ıslam vede donuk kaldığı sürede katılaşamış veya kasılıp sıkışmış olabilir bir kez elinizle döndürün düzelir.

Aynı durumu ben aracımın arka cam suyu motorunda yaşadım sıkışmıştı hafiften kireçlenme, kirlenme falan derken söktüm temizledim , antipas sıktım taktım çalıştı 5 dakka!!!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim abi birazdan bakmaya gidicem aracıma durumdan haberdar ederim olmadı bi sanayide bişeyler yaptırıcam

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

nasıl çekiyor kardeş anlamadım, öle bir elektrik motorunda yandıysa zaten malum sarılı bobin yanar vede enerjiyi iletmez bildiğim kadarıyla , genede elektrikçi bir arkadaş varsa forumda  cevap yazmasını umarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kendim elektronikçiyim zaten bencede bobin yandımı akım çekmemesi gerekiyor hala bir düzelme yok fakat çok inceden vııvv diye ses geliyor dün oda yoktu :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tamam burak abi bi deniyeyim 2 gündür araştırmadığım şey kalmadı bi düzelse tüm suyu boşaltıcam zaten sıfırdan doldurucam :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tamam burak abi bi deniyeyim 2 gündür araştırmadığım şey kalmadı bi düzelse tüm suyu boşaltıcam zaten sıfırdan doldurucam :)

Su haznesi büyük bizim arabaların motor çalışıyorsa motor ile boşaltmaya kalkma, daldır hortumu çek iki dakikada ;)

Yalnız sıcak su eklerken dikkatli ol çok sıcak olmasın. Sonra biryerlere zarar verirsin aşırı ısı değişiminden dolayı..

Bir miktar boşalttıktan sonra antifirizli konsantre su eklersin ciddi bir miktar o da geride kalan buzu eritecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kendim elektronikçiyim zaten bencede bobin yandımı akım çekmemesi gerekiyor hala bir düzelme yok fakat çok inceden vııvv diye ses geliyor dün oda yoktu :)

vıvv diye ses geliyosa pompa dişlisinin olduğu bölüm erimiş, motor çalışıyor  ve  ince hortumdaki suyun donukluğundan ötürü işlev yapamıyo demektir , sorun yok yani eriyince açılır vede çalışır, geçmiş olsun.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...