Emre Keskin

Atermik Cam ve HGS Etiketi

Arkadaşlar

Herkese selamlar,

Bankadan almış olduğum HGS etiketini nereye yapıştıracağım konusunda hala net bir fikir elde edemedim. Netten yaptığım araştırmalar sonucunda eğer aynanın arkasında siyah noktalı bir bölge varsa camlarımızın atermik olduğu ve bu bölge kızılötesi ışınlara izin veren yer olduğundan etiketi buraya yapıştırmamız gerektiği çoğu forum sitesinde geçmektedir. Ancak servis ise tam tersini söylüyor. Bizim camlarımızın atermik olmadığı ve kesinlikle siyah noktalı yere yapıştırılmaması gerektiği söylendi. Peki siyah noktalı bölge neye amaç ediyor diye sorduğumda ise hiçbir fikirleri olmadıkları söylediler. Açıkçası kafam karıştı. Servis başka birşey söylüyor, internette herkesin ortak olduğu siyah noktalı alana yapıştırılması gerektiği söyleniyor, konuşuluyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

HGS ve OGS benzer mantık ile çalışıyorsa o siyah bölge hiç problem çıkartmaz zira benim OGS orada duruyor ve bir kere dahi teklemedi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Ben de siyah noktalı alana yapıştırmadım HGS yi. O alanın altına, aynanın bitişine hizalayıp yapıştırdım. Fakat maalesef, içinde 80 TL bakiye olmasına rağmen bazen Kaçak Geçiş yazıyor. HGS müşteri hizmetlerine mail attığımda da, plakanızı okuyamıyor bazen gişeler, eğer bakiye varsa sonradan 1 hafta içerisinde bakiyenizden cezasız olarak ücret tahsil ediyoruz diyorlar.

HGS ye biz geçtik ama maalesef köprü ve gişeler geçememiş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende de siyah noktali alanda ve Burak'in dediği gibi hiç teklemedi.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bizim araçlar atermik cam değil. Dolayısı ile sizdeki kartı okuyabilecek şekilde nereye yapıştırırsanız yapıştırın fark etmeyecektir. :) Atermik olan camlarda dediğiniz siyah bölgeye yapıştırabilirsiniz.

Ben siyah bölgenin dışına yağmur sensörünün bulunduğu yerin altına yapıştırdım OGS'yi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O halde tam yağmur sensörünün altına yapıştırırsak sorun olmaz herhalde. Hem daha simetrik durur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O halde tam yağmur sensörünün altına yapıştırırsak sorun olmaz herhalde. Hem daha simetrik durur.

Yoksa bir simetri hastası daha mı ? :D Benim seçenek şansım yoktu , aracın bir önceki sahibi siyah bölgeye hem de ters yapıştırmış :D ( Garanti OGS yi söküp takabilmek için biraz da mecburi )

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende siyah bölgenin bittiği yere yapıştırdım bazen banada kaçak geçti uyarısı veriyor.HGS sisteminden baktığımda ceza çıkmadı pek bir tedirgin olmuştum başlarda ama kendi sitesindede gün içi veya 1 hafta içinde bakiyeden düştüğünü görünce rahatladım.İnşallah en kısa sürede bu sorunu çözerler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.