Jump to content

2010 Mazda 3 Hiç Servise Gitmemiş

naziii
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar herkese selam.2010 mazda 3 sahibi oldum daha 2gün önce.aracım 36000 km de fakat hiç servise gitmemiş.aracı alırken babama kontrol edip öyle almasını söylemiştim fakat unutmuş.bu durumda izlenecek yol nedir.servis aracı kabul eder mi? kabul ederse yapılacak işlemleri nelerdir? ortalama masraf nedir? servis dışında parça değişiminde değiştirmem gerekenler nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servis tabiki kabul eder aracını ancak Garanti artık kabul etmez sanırım .

Yalnız yağ değişimi yapılmıştır diye düşünüyorum , plakalığında herhangi bir usta/servis adı yazıyormu ? eğer aracın bu özel servislere gittiyse onlara sorman yeterli aracın durumunu , bilmen gereken birşey varsa söylerler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servisten sorduysanız bazen plaka çıkmadığından yada kayıtlar işlenmediğinden servise girmemiş gözükebiliyor. Sahibi söylediyse muhtemelen de dışarıda yağı değişmiştir.

Ben 42,000 km de bir Mazda 3 aldım. Servise bir kere girmiş, diğer yağlarını dışarıda değiştrimişti. Servise ve Mazda çağrı merkezine sorduğumda garanti hakkında net bir şey söylemediler. 40-50-60 bin bakımlarını yetkili serviste yaptırdım, bir bakımda otomatik mazda 3'lerde yağ soğutucu hortumuyla ilgili bir servis bülteni varmış ve değişmesi gerektğini söylediler. Randevumuzu aldık ve sorunsuz değişti. Yani demek istediğim bizimkiler öyle çok kıllık çıkarmaz rahat ol:) Doğuş gibi jantını dışarıda değişti diye motorda oluşan problemde aracı garanti dışı bırakmaz merak etme:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Pek sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Eski şirket aracımız mazda 3 Hb ilk bakımına 80 bin km de gitmişti. Yağını falan hiç değişmemişlerdi. Şuan o araç 300 bin km yi devirdi hala saat gibi çalışıyor. Patronu ben zorlamıştım illa götürelim diye :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Serviste plakada bir yanlışlık filan yapılmış olabilirmi ? O yüzden ne bileyim, birde şasi no ile sorgulattırsanız serviste. Benim 1 bakım mesala kayıtlarda gözükmüyor, muhtemelen sisteme tanımlamayı unutmuşlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dün gittim servise kayıtlar çıktı araca bir baktılar ilgilendiler sağolsunlar.fiyat veremediler tabi ki haliyle komple bakmadan.bir kere servise gitmiş 10000 km de daha sonra gitmemiş yağı değişmiş sadece.siz ne kadar ödediniz servise.çıkan fiyat hakkında bilgi verebilirmisiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dün gittim servise kayıtlar çıktı araca bir baktılar ilgilendiler sağolsunlar.fiyat veremediler tabi ki haliyle komple bakmadan.bir kere servise gitmiş 10000 km de daha sonra gitmemiş yağı değişmiş sadece.siz ne kadar ödediniz servise.çıkan fiyat hakkında bilgi verebilirmisiniz ?

çok endişeleniyosunuz fiyat konusunda.bu araç servise gitmemişse normal yağ bakımları dışarıda yapılmış.en fazla polen filtresi v.s. değişir yağın yanında en çokta tahminim 300tl falan tutar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

mazda dexelia ultra 4 adet  - 112yağ filtre - 12.71polen filtre - 59.32hava filtre - 38.13buji 4 adet - 22.88ön fren balata - 111tapa pul - 2.54cam şampuan - 2.54saf su - 2.54mekanik işçiliği - 89.73Toplam - 453.39kdv.-81.61genel toplam 535 TL

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Türkiye'de lider markalardan birinden bir tanıdığım 2.el araç alacaktı. Araç 2010 model ve 30,600 km'deydi. 15.000 km'de bir bakıma girmesi gereken bir araçtı. İlk 15.000 km bakımını ilk sahibi yetkili serviste yaptırmış. Satacağı içinse uyanık 30.000'i yaptırmamış. Arkadaş bana sordu, alayım mı? garantide sıkıntı çıkar mı? diye... Ben de firmadan bir tanıdığımı aradım, verilen cevap şu; üreticinin toleransı 250 km, araç komple garanti dışı!

Senin de dediğin gibi Mazda garanti işlemlerinde çok anlayışlı. Benim katalitik garantiden hiç itirazsız değişti. Başka markalarda kullanım hatası, benzin vb. tartışma olması muhtemeldi...

Servisten sorduysanız bazen plaka çıkmadığından yada kayıtlar işlenmediğinden servise girmemiş gözükebiliyor. Sahibi söylediyse muhtemelen de dışarıda yağı değişmiştir.

Ben 42,000 km de bir Mazda 3 aldım. Servise bir kere girmiş, diğer yağlarını dışarıda değiştrimişti. Servise ve Mazda çağrı merkezine sorduğumda garanti hakkında net bir şey söylemediler. 40-50-60 bin bakımlarını yetkili serviste yaptırdım, bir bakımda otomatik mazda 3'lerde yağ soğutucu hortumuyla ilgili bir servis bülteni varmış ve değişmesi gerektğini söylediler. Randevumuzu aldık ve sorunsuz değişti. Yani demek istediğim bizimkiler öyle çok kıllık çıkarmaz rahat ol:) Doğuş gibi jantını dışarıda değişti diye motorda oluşan problemde aracı garanti dışı bırakmaz merak etme:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araçların yağlarını tavsiye edilen km'de değiştirmekte fayda var. Hem çevreyi az kirletmiş, hem aracınıza iyi bakmış, hem de yakıt tasarrufu yapmış olursunuz :) 

Benim aracı az kullanmamdan dolayı ve garantiyi bozmamak adına ortalama 5000 km de bir yağ değişimi yapmış oluyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim aracı da garanti dışı bırakmamışlardı fakat malum 3 yıl dolduğundan ötürü garanti süresi doldu.denizli de servis dışında mazda bakımı biraz risk diye düşünüyorum.belki biraz daha tuzlu fakat güvenilir.hizmette çok memnun etti beni.motor yıkamasına kadar yapıp işyerime kadar getirip teslim ettiler aracı bana.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla sen iyisin, ben 1.500 de bir yağ değişiyorum. Fritözdeki yağ bile daha uzun gidiyor...

Araçların yağlarını tavsiye edilen km'de değiştirmekte fayda var. Hem çevreyi az kirletmiş, hem aracınıza iyi bakmış, hem de yakıt tasarrufu yapmış olursunuz :) 

Benim aracı az kullanmamdan dolayı ve garantiyi bozmamak adına ortalama 5000 km de bir yağ değişimi yapmış oluyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...