Jump to content

Silindir Kapak Contası

omer_istes34@hotmail.com
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

omer_istes34@hotmail.com

Arkadaslar 323 hb 91 model silindir kapagindan yag kaciriyor degismesi gerekiyor sadece conta degisimi ne kadardir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Conta yan sanayi 30 tl galiba, serviste orginal 95 tl dediler bana... usta ne kadar alır? tahminen 150 civari alsa toplamda 200 tl gider galiba... benimki sadece tahmin.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

omer_istes34@hotmail.com

Saol dostum ayni.sorun sendedemi var sen degistirdin mi peki bu kadar ucuza yaptirabilirsem cok iyi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İstanbulda bu işi 100 TL ye hallediyolar kardeşim. buralara yolun düşerse Sultanbeyli sanayi üçkardeşler oto var. orda hallederler. işçilik conta falan hepsi dahil, ayrıca torna işi çıkarsa oda dahil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Saol dostum ayni.sorun sendedemi var sen degistirdin mi peki bu kadar ucuza yaptirabilirsem cok iyi

10 yıldan  buyana binince haliyle tecrübe sahibi oluyor insan....
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben aracımı hararet yaptığı için götürmüştüm. usta subaplarında kaçırdığını söyledi. kaça yapılır diye sorduğumda bana bu fiyatı verdi. ancak ben değiştirmedim şimdilik.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar geçen sene 92' 323-sedan aracıma conta yanması teşhisi konup yan sanayi conta ile değiştirmiştik.Geçenlerde yine egzosttan su buharı çıktığını görünce ve yine radyatör hortumlarının şişkinliğini farkedip,antifrizin eksildiğini de görünce farkına vardım ki ama yine de şehir içi yakın mesafelerde kullanmaya devam ediyordum.Ta ki aracım iyice tekleyip gaz yememeye başlayıncaya kadar.Aracın sıkıntısını ustama telefonda anlatınca conta yanması olduğunu,1 hafta içerisinde 5-6 arabanın conta yanması nedeniyle tamirini yaptığını ve de büyük ihtimal bozuk antifriz olduğundan cevabını aldım.Orjinal conta bulamazsam yan sanayi conta ile tamir edecez artık.  Yan sanayi takım conta ...: 80tl.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar STONE marka japon malı conta takımı aldım.Kayseri'de yokmuş 2 gün beklemeyle İstanbul'dan geldi.Bu  arada antifrizin contayı ve su kanallarını tahrip ettiğini öğrendim.Conta yan sanayi olunca heran herşey olabilir.Motorcu ustam japon contayı görünce işte bu conta bu dedi.Termostat ve fan müşürü de değişti.Şimdilik saat gibi çalışıyor mazdamız.Fiyat olarak

STONE CONTA TK..................:180TL

Termostat,müşür,yağ ve filtre..: 100tl

Kapak taşlama.......................:120tl

Usta el emeği........................:150tl

toplam.......550 TL...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

Merhaba benim aracımda da conta değişecek usta kapak açılır bakılır 1500 tl'ye kadar çıkabilir dedi, sadece kapak 800-1000 tl arası dedi.

Özel mazda servisinde yapılacak işlem

hatırladığım fiyatlar

kapak taşlama 200 tl

servis işçilik 350 tl

conta orjinaldi 80-100 tl değil 170-190 tl idi galiba

bu sayfada bu işin 100 tl ye yapıldığı söyleniyor, kafam karıştı.

Şimdi mazdayı ustasına götürdük bu fiyat, hata mı ettik?

Aradaki fiyat farkını kurataracak bir işçilik malzeme elde edebileceğim bir işlem olur bu conta değişiminde

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
Guest greystone

Merhaba benim aracımda da conta değişecek usta kapak açılır bakılır 1500 tl'ye kadar çıkabilir dedi, sadece kapak 800-1000 tl arası dedi.

Özel mazda servisinde yapılacak işlem

hatırladığım fiyatlar

kapak taşlama 200 tl

servis işçilik 350 tl

conta orjinaldi 80-100 tl değil 170-190 tl idi galiba

bu sayfada bu işin 100 tl ye yapıldığı söyleniyor, kafam karıştı.

Şimdi mazdayı ustasına götürdük bu fiyat, hata mı ettik?

Aradaki fiyat farkını kurataracak bir işçilik malzeme elde edebileceğim bir işlem olur bu conta değişiminde

bazı yerlerde işçilik az tutar. bende 60-70 lira ödedim işçilik için taşlama 30-40 liraydı sanırım . toplam 100 lira civarında ödemiştim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

2 yıl önce bende komple yaptırmıştım motoru 1.800,00 TL harcadım evvelsi güne kadar süperdi. . Ama 3 gün önce hiçbişey yokken 3 ve 4. silindir arasından patlattı contayı henüz 38,000 KM olmuştu. Bu sefer kapak taşlanmadı radyatör sorunlu dediler ; conta, radyatör, radyatör alt hortum, antifriz ve işçilik dahil 450,00 tl ye maloldu. Yine patlayacak olursa kesin ve kesin arabadan soğuyacağım... :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok şükür benim araçta sıkıntı radyatör tıkanıklığıymış, radyatör temizlendi. Cillop gibi şimdi :)

Hadi geçmiş olsun, kazasız günlerde kullan...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 yıl önce bende komple yaptırmıştım motoru 1.800,00 TL harcadım evvelsi güne kadar süperdi. . Ama 3 gün önce hiçbişey yokken 3 ve 4. silindir arasından patlattı contayı henüz 38,000 KM olmuştu. Bu sefer kapak taşlanmadı radyatör sorunlu dediler ; conta, radyatör, radyatör alt hortum, antifriz ve işçilik dahil 450,00 tl ye maloldu. Yine patlayacak olursa kesin ve kesin arabadan soğuyacağım... :(

hazır konu açılmışken eklemek istedim , kesinlikle silindir kapak contasını yan sanayi takmayınız, servisten orjinalini isteyiniz bir kere yapıp çıkınız, ayrıca silindir kapak contasının patlamasına hararet sebep olur,  sizin aracnızın contasını değiştirmişler ama sanırım yapamamışlar , taşlama iyi olmaz , conta kalitesiz olunca basıncı tutamaz vede su doğru basınçla dolaşamadığından hararet ederek tekrar  yanar, yani bu iki taraflı bir durum, yanık conta harareti yükseltir, hararet eden arabada contayı yakar ilk seferde contanın yanmasına radratördeki problemin sebep olduğunu anlamamışmıki ustanız , ikinci seferde aynı radyatörle conta takıp sizi göndermiş , dememişmi bu araba niye conta yaktı, çok büyük ihmal olmuş,  fakat radyatörden olsa 35.000 nasıl yapıyor bu conta , bence conta vede işçilik kalitesiz olmuş, geçmiş olsun, umarım bir daha sorun olmaz.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hazır konu açılmışken eklemek istedim , kesinlikle silindir kapak contasını yan sanayi takmayınız, servisten orjinalini isteyiniz bir kere yapıp çıkınız, ayrıca silindir kapak contasının patlamasına hararet sebep olur,  sizin aracnızın contasını değiştirmişler ama sanırım yapamamışlar , taşlama iyi olmaz , conta kalitesiz olunca basıncı tutamaz vede su doğru basınçla dolaşamadığından hararet ederek tekrar  yanar, yani bu iki taraflı bir durum, yanık conta harareti yükseltir, hararet eden arabada contayı yakar ilk seferde contanın yanmasına radratördeki problemin sebep olduğunu anlamamışmıki ustanız , ikinci seferde aynı radyatörle conta takıp sizi göndermiş , dememişmi bu araba niye conta yaktı, çok büyük ihmal olmuş,  fakat radyatörden olsa 35.000 nasıl yapıyor bu conta , bence conta vede işçilik kalitesiz olmuş, geçmiş olsun, umarım bir daha sorun olmaz.

Allah razı olsun. İnşallah yapmaz. Sadece contaya 80,00 lira para verdim bu 2. Seksen.... 4 ustaya daha sordum bu arabaların huyu conta patlatmak dediler. İnanın arabamdan soğumamak için elimden geleni yapıyorum. Şuanda da 3 bin deviri geçince motor zırıldıyor onada yolluklardan olabilir diyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Allah razı olsun. İnşallah yapmaz. Sadece contaya 80,00 lira para verdim bu 2. Seksen.... 4 ustaya daha sordum bu arabaların huyu conta patlatmak dediler. İnanın arabamdan soğumamak için elimden geleni yapıyorum. Şuanda da 3 bin deviri geçince motor zırıldıyor onada yolluklardan olabilir diyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım :(

Zırıldamak derken nasıl bir ses ??

Yolluk ne demek ??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence  bahsi geçen ustalar sallıyolar, hiçde bizim arabalarımızın huyu conta patlatmak değil bence yanlış işçilik vede kalitesiz contadan dolayı ,kendileri sebep oluyorlar bu problemlere, bu kadar 323 var sitede onlarınki niye patlamıyor.

Bahsi geçen problemlerini iyice tasvir et , okuduğumuzda anlayabileceğimiz şekilde olsun,  ne zaman nasıl oluyor ses, ne zaman başladı, sizin şüpe ettiğiniz bir uygulama oldumu tamircide , iyice anlat bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest greystone

Bence  bahsi geçen ustalar sallıyolar, hiçde bizim arabalarımızın huyu conta patlatmak değil bence yanlış işçilik vede kalitesiz contadan dolayı ,kendileri sebep oluyorlar bu problemlere, bu kadar 323 var sitede onlarınki niye patlamıyor.

Bahsi geçen problemlerini iyice tasvir et , okuduğumuzda anlayabileceğimiz şekilde olsun,  ne zaman nasıl oluyor ses, ne zaman başladı, sizin şüpe ettiğiniz bir uygulama oldumu tamircide , iyice anlat bakalım.

yeşil-mavi antifriz ömrü 5 yıl kırmızı antifriz ömrü 10 yıl bunu aşarsa bozulur ve contayı yakabilir. zengin-fakir karışımda sorun yaratır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest greystone

Fakir karışımdan zırıldama yapar yeteri kadar yakıt gelmediğinden yapar. Benzinde yapmaması gerek dip gazda bile.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...