Jump to content

Mazda3 Çalışma Sorunu

pancaro
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

selam.bulunduğum yerde hava çok soğuk.-18 dereceleri gördü.1 haftadır bu şekilde.arabanın kapıları heryeri buz tutmuştu.5 gün filan oldu arabayı çalıştırmayalı.bugün arabayı uzaktan kumandayla açamadım.manuel olarak açtım girdim arabaya.kontağı on konumuna getirdiğimde arabada hiç tepki olmadı.abs ışığı el freni ışığı vb yanardı önceden.hiç bir tepki olmadı arabada.sorun ne olabilir.tecrübeli bilgili arkadaşlar varsa acil yardım lütfen.ne yapmalıyım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimde aklıma akü geldi ama durduk yerde akü bitermi.havanın çok soğuk olması bu duruma etki edermi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Park açık kaldıysa bitebilir bunun yanında akü sağlam ama şarj sisteminde arıza olabilir ( daha küçük ihtimal ) . En iyisi bir elektrikçiyi çağırıp baktırmak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Büyük ihtimal akü işlevini yitirmiştir. Gümüşhane'de başıma gelmişti... Ya akünüzü şarj ettirin belki kurtarır ama ileriki zamanlarda yine bu duruma düşme ihtimaliniz var ya da yeni bir akü alın derim...

Ancak; aracınızda sonradan monte edilmiş ses/müzik sistemi varsa önce iyi bir elektrikçiye bu sistemin doğru bağlanıp bağlanmadığını kontrol ettirin.

Yakın zamanda başıma geldi oradan biliyorum.

Müzik sistemini kontak kablolarına bağlamıyorlar ve sistem her zaman aküden elektrik çekiyor. Yeni bir akü bile gitmesi gereken ömrü tamamlayamadan bitmekte. Kontak kablolarına bağlandığında ise; sadece kontak açıkken sistem elektrik kullanımı yapmakta...

Yoksa sıfır akü ile bile seneye kış aynı sorunla karşılaşabilirsiniz...

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayır arabada sonradan takılmış bi ses müzik sistemi yok.bi daha deneyim dedim.marşa basmadan önce kontağı çevirince abs ışığı filan yandığı anda vııızzzzz diye hafif bi ses gelyordu önceden.normal çalıştığı dönemde.bikaç saniye bekleyip motoru çalıştırıyordum.şimdi aynı işlemi yaptığımda yine bi ses geldi.farklı bi ses.tırıldama sesi gibi.sonra ses yavaş yavaş azalmaya başladı.ses tamamen kesilmeden çıkardım anahtarı.başka bi aküden takviye yapsam olurmu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayır arabada sonradan takılmış bi ses müzik sistemi yok.bi daha deneyim dedim.marşa basmadan önce kontağı çevirince abs ışığı filan yandığı anda vııızzzzz diye hafif bi ses gelyordu önceden.normal çalıştığı dönemde.bikaç saniye bekleyip motoru çalıştırıyordum.şimdi aynı işlemi yaptığımda yine bi ses geldi.farklı bi ses.tırıldama sesi gibi.sonra ses yavaş yavaş azalmaya başladı.ses tamamen kesilmeden çıkardım anahtarı.başka bi aküden takviye yapsam olurmu.

Olur tabiki de; bu sorun için çekici çağıracak değilseniz tabi...

;)

Bu gibi soğuk iklimlerde akü ömrünü korumak için bir-iki günlük periyotlarla aracınızı çalıştırmanız gerekiyor... Veya; bir hafta on gün çalıştırılmayacak araçların aküsünü sökerek evde muhafaza etmeniz gerekli... Hangi seçenek size uyarsa artık...

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dün benim araçtada buna benzer bi sorun oldu  2 haftadır arabayı çalıştırmıyordum bunu üzerinede yoğun kar yağışı ve 3 gün aşırı soğuk olunca sanırım akü sapıtmış ve ilk çalıştırmada çalışmadı kontağı 3. denememde aldı ve biraz zorlanarak da olsa çalıştı daha sonra ki denemelerim de sorun yapmadan düzgün çalıştı sanırım soğuk havalarda arada bir çalıştırıp aküyü şarz etmek lazm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim arkadaşlar.arabayı bir arkadaşın arabasından takviye edeyim en iyisi belki sorun düzelir.olmazsa yeni akü alıcam artık.bu arada arabam AT.otomatik viteslerde takviye etmenin bir sakıncası olurmu.önceden böyle birşey duydum gibi hatırlıyorum.varmı böyle birşey.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

akünün rengine bakın, yeşilse eğer şarz dinamosu arızalanmıştır. o halde araç çalışsa bile bi süre sonra stop eder. eğer akünün rengi beyazsa bitmiştir zaten. değiştirmek lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

Arkadaşlar benim aracımda bir kaç defa şu sorunla karşılaştım. Kontağı çevirirken biraz erken bırakınca araba haliyle çalışmadı. Fakat hemen peşine tekrar marşa bastığımda araç çalışmadı. Biraz bekleyip (yaklaşık 1 dk.) denedikten sonra çalıştı. Bugüne kadar 3 defa oldu. Sorun nedir yada böylemi olması gerekir? Sizlerde aynı şeyle karşılaştınızmı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar benim aracımda bir kaç defa şu sorunla karşılaştım. Kontağı çevirirken biraz erken bırakınca araba haliyle çalışmadı. Fakat hemen peşine tekrar marşa bastığımda araç çalışmadı. Biraz bekleyip (yaklaşık 1 dk.) denedikten sonra çalıştı. Bugüne kadar 3 defa oldu. Sorun nedir yada böylemi olması gerekir? Sizlerde aynı şeyle karşılaştınızmı?

marşı kısa tuttuğunuzdan dolayı ateşleme motoru çalıştıramıyor ve ilkinde yanma odalarına dolan benzinin üzerine ikinci marşda da tekrar benzin doluyor ve motor gereğinden fazla benzinle boğulduğundan dolayı çalışmıyor. bir süre beklenince gerekli miktarda oksijen sübaplardan içeri doluyor ve araç çalışıyor. normal bir durum. sıkıntı yok...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

marşı kısa tuttuğunuzdan dolayı ateşleme motoru çalıştıramıyor ve ilkinde yanma odalarına dolan benzinin üzerine ikinci marşda da tekrar benzin doluyor ve motor gereğinden fazla benzinle boğulduğundan dolayı çalışmıyor. bir süre beklenince gerekli miktarda oksijen sübaplardan içeri doluyor ve araç çalışıyor. normal bir durum. sıkıntı yok...

Mantıklı, cevabınız için teşekkür ederim .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...