Jump to content

İlgililere Şikayet Ediyorum

Guest Orbitus
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bugün Mazda iletişimi aradım ama karşıma sürekli Mondial çıktı. Mazda'nın telefonu değişti dediler ama yeni telefon nedir bulamadım. Mazda web sayfasında 4444693 görünüyor.  Ama Mondial çıkıyor karşıma...

Mazda iletişimi arama sebebim Ankara Meb Başayar servisini şikayet etmekti. Böyle bir servisle uzun yıllardır karşılaşmamıştım. İşin kötüsü Ankara'daki en iyi servis....

Bir aydır servisten çıkamıyorum; 3-4 hafta önce baskı-balata arızası nedeniyle gitmiştim ve garantiden değişim yapıldı. Aracı aldım fakat yolda garip sesler gelmeye başlayınca bir hafta sonra Herter'e gittim ve orta akiste montaj hatası/eksiği olduğu tespit edildi, ellerinde parça olmadığı için beni Meb Başayar'a yönlendirdiler. Gittim, tabi baskı balatayı yerine taktıktan sonra orta akisi tam monte edemedikleri ortaya çıkınca hemen gerekli düzeltmeyi yaparak aracı teslim ettiler. Durumu servis müdürleri Emre bey'e bildirdim ama ne değişti ilerleyen satırlarda göreceksiniz.

Bir hafta sonra ön cam çatladı; kötünün iyisi bir servis olduğundan tekrar ve mecburen Başayar'ı aradım. Cam ellerinde yokmuş sipariş etmek gerekiyormuş. Ben de sipariş edin taktıracam dedim. Öyle telefonda sipariş olmaz, buraya gelin hasar dosyası açmamız lazım siparişi öyle geçeceğiz dediler. Neyse işi gücü bıraktım gittim servise. Hasar bölümüne uğradım, oradaki sorumlu arkadaş niye geldin dedi ? Şu anda dosya açamayız zira elimizde cam yok telefonda sipariş vermeniz yeterliydi dedi. Yani boşuna servise gitmiş oldum. Bilgisizlik sonucu beni başka bir arkadaş boşuna servise çağırmış.

10 gün sonra cam geldi ve beni çağırdılar. Tekrar servise gittim, aracı bıraktım. Aynı zamanda aracın sabahları çok soğuk havalarda çalışmadığını ve gün içinde sürekli yoğun bir mazot kokusu geldiğini söyleyerek arıza kaydı da açtırdım.

Ertesi gün yani bugün, servisi aradım ve aracın hazır olduğunu söylediler. Servise gittim; camı taktıklarını, tüm kontrollerinin yapıldığını ve aracın sabah çalışmaması ile ilgili bir sorun tespit etmediklerini söylediler. Aracı teslim aldım ve yola çıktım. Hava yağmurluydu. Yağmur sensörünün çalışmadığını tespit ettim. Ayrıca cam silecek suyu çalışmıyordu. Hemen tekrar servise döndüm ama kapanmıştı. Üstüne üstlük aracın içerisinde mazot kokusundan durulmuyordu. Halbuki tüm kontrollerinin yapıldığı söylenmişti...

Bu kadar başı bozuk, lakayıt bir servis olamaz. Yaptıkları hiçbir işi kontrol etmiyorlar. Şu anda ilan ediyorum burada; aracımda yangın çıkarsa sorumlusu Meb Başayardır. Mazot kokusu için ön kaputu bile açmadıklarını düşünüyorum. Şimdi haftaya tekrar bir servis maratonu başlıyor. Yağmur sensörüydü, silecek suyu devresiydi, Mazot kokusuydu diyerek servisle birbirimize gireceğiz. 2012 model arabamla bir servisin yetersizliği yüzünden bir aydır servisten çıkamıyorum.

Bu servise lütfen gitmeyiniz. Umarım Mazda merkezden birileri bu mesajı okur ve gereken uyarı ve yaptırımları uygular.

Bu vesile ile Mazda forum üyelerini de bilgilendirmek istedim.

Mazda bu servislerle hiçbir yere gidemez. Başıma gelenlerden dolayı araçtan öylesine soğudum ki anlatamam.

Sorunu anlayabilen, tecrübeli ve bilgili, ahlaklı ve sorumluluk sahibi servislere ihtiyaç var. Maalesef gerek satış, gerek servis kabiliyeti olarak Mazda tam bir çıkmaz içerisinde ve Mazda dünyanın en iyi arabası bile olsa bu seviyesiz ve rezil hizmetler ile beni Mazda aldığıma pişman ettiler.

Bu konuda ayrıca bir mesaj yazarak durumu faks ile ( tabii numarasını bulabilirsem ) Mazda Merkeze bildireceğim. Sonuç değişmeyecektir ama bir sonraki adımım aynı faksın ingilizcesini Belçika'ya ve Japonya'ya göndermek olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 59
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

7

• domestos

4

• Yusufsinan26

5

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Abi yaşadıklarına gerçekten üzüldüm ama merakımdan biraz önce 4444 693 ü aradım Mazda İletişim çıktı. Acaba Ankara'dan mı aranınca bu problem var ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burak ilk başta karşına bilgisayar çıkıyor ve Mazda iletişime hoşgeldiniz diyor ama, örneğin şikayet için 3'ü tuşladıktan sonra karşına Mondial'den birisi çıkıyor. Sorduğumda ise telefon numarasında değişiklik oldu diyor karşıma çıkan kişi. Ben anlamadım bu işi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

araç 97 model - 98 model olsa bu kadar samimiyesizce yaklaşmaları normal diyecem ama o da normal değil. kaldı ki senin aracın 2012 model. yani her 10 bin bakımı için başvuracağın yer meb başayer olacak. bunu düşünmüş olup sana gereken ilgiyi göstermiş olmaları lazım.

hertere de gitmeni tavsiye etmem. adamlarda müşteri memnuniyeti yok. parası fazla olmayana çatıyorlar (benim gibi), para kokusu alınca çok iyiler. paran çoksa sorun yok. beni az kaldı dövüyorlardı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi bu mazda servislerinin hepsi mi boyle acaba ben onu cok merak edıyorum. bizim eskişehirde de ESOTO da oldu boyle bı olay. sag on camurlugu vurdum ve gıttım neyse yapıldı falan benım araba sedeflı oldugu ıcın resmen sedeflı beyaz degıl de sapsarı bı sekılde aldım sag camurlugu ve sordugumda gunes gormesı gerekıyo falan dıye sacmaladılar ve servıs muduruyle konustuk servıs yapamadı ve arabamı dısarda meguars a gonderıp yaptırdılar koskoca mazda servısısın ya sen bı boyayıda yapamıyosan artık pes!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fatih Abi, tabii tabela inene kadar bu durum seni ilgilendirmez ama bir başka konuda değinilmişti aşağıdaki konu. Bu yaşanan sıkıntıların sebebi bu olabilir gibi geliyor bana.

Abi senin sorunu mazda merkeze sordum. Başayar'ın yetkili bayi olmaması yanında, yetkili servisliğide son bulmuş(yada bulacak) öyle anladım. başayar stok tutmuyormuş . biraz da ondan sıkıntı çıkmış sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

444 4 693 ben de merak için aradım ilk çıkan menü de mazda ya hoşgeldiniz falan diyor ikinci menüleri tuşladığımda telefon boşa düştü...

Forum sayesinde bu telefon da hit almış olacak.

:P

Geçmiş olsun, kolay gelsin...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

beyler meb basayara gidecektim buji ve kablolarını almaya. nereye gitsem ankarada. 250 tl kabloları 30 tl de bujiler. orjinal başka hangi servisten alayım. herter demeyinde kafayı yemeyim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gerçekten üzülerek okudum yaşadıklarınızı öncelikle çok ama çok geçmiş olsun şuan ne durumda nasıl bir piskolojide olduğunu çok ama çok iyi anlıyorum bende 2009 model aracımda daha 1 aylıkken yaşadığım sensör sorunu yüzünden baya soğudum sonra yapıldı her iki taraf da rahatladı . Anlamıyorum bu mazdada çalışanları gerçekten . Çok iyi çalışanlarıda var lay lay lom yapanıda var ki şahsen bunu gördüm özellikle 2012 autoshow da yine dediğimde haklı çıktım . Bizim holdingi kuran Merhum Sayın Mehmet Kemal Coşkunöz ' ün bir sözü var " BİR İŞİ YAPIYORSAM EN İYİSİ OLMALIYIM " bu sözde gerçekten çok ama çok haklı . Abi yapamıyorsan bas git başka yapabilen elemanlar gelsin çalışsın mazda zaten yeterince dipte sürünüyor servis ve müşteri memnuniyeti açısından . Bu işi adam gibi yapan elemanlar lazım mazdaya öyle aracı sorduğunda kataloğa bakıp cevap veren sağı solu açık olan sırf süslü müşteri çeksin amacıyla konulan bayanlar değil . Biliyosan yap bu işi bilmiyosan sevmiyosan bas git bu kadar basit . Ama şu bir gerçekki servis konusunda sıkıntı yaşayan çok insan var çoğu mağdur oluyor . Mesai dolsun da eve gideyim diyen insanlar var . Müşteri memnuniyeti bu değildir gerekirse evine gitmezsin sabahlarsın ama yinede o müşterinin sorununu çözmeye çalışırsın . Ben mazdada çalışmayı çok istedim ama işletme bilgim olmadığı için almadılar . Eğerki girebilseydim tüm samimiyetim ve 11 yıllık mazda aşkımla söz veriyorumki bu dediğimi harfiyen yapar her müşteriyle özel olarak ilgilenirdim . Abimizin sorununa gelince gerçekten çok üzüldüm umarım bir an önce yapılır geçmiş olsun :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abicim cok geçmiş olsun umarım en kısa sürede tüm sorunların hallolur.Sadece mazda servisi değil arkadaşlar çoğu servis böyle önceki arabalarımdan biliyorum.serviste hep sanayiden çıkmış adamlar var servisler kendi adamlarını yetiştirmeli özelliklem mazda gibi firmalar elektronik aksamı çok fazla bunlardan anlayan usta sayısı parmakla gösterilecek kadar az

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tekrar geçmiş olsun, inanın 1.5 aydır yaşadığınız problemleri buradan takip ediyorum, yasadiklariniza çok uzuluyorum, tez zamanda herşey yoluna girer insaallah.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence Hemen bir avukata danışıp konuyu mahkemeye taşımanızı öneriyorum . bence aracınızda üretim hatası var cam çatlaması  sensör çalışmaması mazot kokusu aracınız sorunlu. bence aracınıza başka bir özel firmada expertiz yaptırın. Aracınızın başına satılmadan önce birşey gelmiş olabilir kaskodan tamiri yapılmuış ve siz sıfır zannederek aracı satın almış olaiblirsiniz.

Konuyu mahkemeye taşıyıp aracın değiştirilmesini talep etmelisiniz aracın kilometresi yükselmeden bence bunu yapın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence Hemen bir avukata danışıp konuyu mahkemeye taşımanızı öneriyorum . bence aracınızda üretim hatası var cam çatlaması  sensör çalışmaması mazot kokusu aracınız sorunlu. bence aracınıza başka bir özel firmada expertiz yaptırın. Aracınızın başına satılmadan önce birşey gelmiş olabilir kaskodan tamiri yapılmuış ve siz sıfır zannederek aracı satın almış olaiblirsiniz.

Konuyu mahkemeye taşıyıp aracın değiştirilmesini talep etmelisiniz aracın kilometresi yükselmeden bence bunu yapın

Bu aşamaya gelebilmesi için daha çok etap var arkadaşım... Senin dediğin gibi olsaydı, herkes değiştirilmiş araba ile dolaşıyor olurdu.

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu konuda ayrıca bir mesaj yazarak durumu faks ile ( tabii numarasını bulabilirsem ) Mazda Merkeze bildireceğim. Sonuç değişmeyecektir ama bir sonraki adımım aynı faksın ingilizcesini Belçika'ya ve Japonya'ya göndermek olacak.

http://www.mazda-tr.com/orphan/mobile_terms/

Abi, web sitesinde şu bilgiler mevcut ;

Büyükdere Cad. No:127 Astoria A Kule Kat.7 Esentepe/ Şişli- İstanbul, Türkiye

Tel: +90 212 336 95 95

Fax: +90 212 215 30 09

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

talihsiz ve tabiki istenmeyen bir durum... ne desem boş, telafisi mümkün değil bu tip olayların... siz yinede kişisel algılamayın ve markaya küsmeyin, markanın tüm kullanıcılarına ve sevdalılarına ihtiyacı var...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...