Jump to content

Aracımı nasıl parlatırım?

Guest sistempro
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Araç 15 yaşında hiç boyanmamışsa parlak göstermek imkansız derecesinde,aracı komple boyatmalısınız sonrasında 10 günde bir meguiars nxt 2.0 wax atarak mükemmel ve kalıcı parlaklığa ulaşmış olursunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracınızı düzgün bir yıkamacıda boya korumaya vermek bütün hareler ve pisliklerden kurtulmanızı sağlar sonrada meguiars ın nxt cilasını her yıkamadan sora kullanmanız en kolay yoldur parlaklık için ama Serkan abinin dediği gibi boya orjinalse yapıcak pek birşey yok

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

pasta cilayı denedinmi hiç

şu ana kadar parlatmak için hiçbirşey denemedim.

Aracınızı düzgün bir yıkamacıda boya korumaya vermek bütün hareler ve pisliklerden kurtulmanızı sağlar sonrada meguiars ın nxt cilasını her yıkamadan sora kullanmanız en kolay yoldur parlaklık için ama Serkan abinin dediği gibi boya orjinalse yapıcak pek birşey yok

önce boyatacaksak o zaman baya bi yıl geçecek aradan tahminim. boyası şu an fena değil. ilerde bboyatmak icap eder tahminim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şu ana kadar parlatmak için hiçbirşey denemedim.

önce boyatacaksak o zaman baya bi yıl geçecek aradan tahminim. boyası şu an fena değil. ilerde bboyatmak icap eder tahminim.

Ben yerinizde olsam 15 yaşındaki aracımı düşünmeden boyatırdım.Bu yaşta bir aracın boyalı olması dezavantaj değil avantajdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı boyattığınızda, satmaya kalkarsanız eğer bir çok yerde değer kaybı olarak gösteriliyor. ilk arabam 96 doğan idi. yaklaşık 6 ay kullandım ve kaportacıya sattım. adam pasta cila yapmış, pırıl pırıl hale getirmişti. siz de pasta cila deneyin isterseniz..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sayın sistempro eğer aracınızda güneş yanığı yoksa boyanızın parlamaması için hiçbir sebep yok önce güzel bir pasta çektir bütün ufak tefek çiziklerini yok et arkasından güzelcene cila çek vede iyice parlat araban gıcır gıcır olur vede bu işlemi 10 yıkamada bir tekrarla tabii bu işi profesyoneller yapmalı buda biraz külfetli olabilir, zaman aralığı cilanın kalitesine vede işçiliğine bağlıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

beyler saolun gerçekten. yorumlar için. çizikleri giderebiliyorsak çok iyi olur. kaputta ufak bir çatlak ve spoilerin üzerinde bir kaç çatlak var. onları da giderebilirsek aslında çok iyi olur. ankarada iyi bir yer bilen var mı. oraya bir fiyat sorayım?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

beyler saolun gerçekten. yorumlar için. çizikleri giderebiliyorsak çok iyi olur. kaputta ufak bir çatlak ve spoilerin üzerinde bir kaç çatlak var. onları da giderebilirsek aslında çok iyi olur. ankarada iyi bir yer bilen var mı. oraya bir fiyat sorayım?

Sonax'ta kampanya var şu an, boya koruma ve parlatma uygulaması için. Bonus kredi kartınız var ise, bonusla MTV'sini ödeyenlere 300.-TL yerine, 199.-TL. Ve bu tutara 8 taksit yapıyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi bu aslında nasıl bir parlaklık istedeğinizle alakalı,sıfır araba gibi daima parlak dursun diyorsanız boyatacaksınız ve 10 günde bir dediğim gibi wax atıp kaportanın bakımını yapacaksınız.Ama aracım 15 yaşında bile olsa yok ben boyatmam arabamı diyorsanız cila hiçbirişe yaramayacağını bilin.Araçlarımızın kaportasının güneşe cilaya koruyucu ve parlatıcı ürünlere ihtiyacı var.Bunları periyodik olarak kaportaya uygulayıp bakımlarını düzenli olarak yaparsak ileriki zamanlarda problem çıkmaz ileriğe dönük kaportamızın durumu çok iyi olur. Nasıl ellerimizi yıkıyoruz krem sürüyoruz nemlendirici kullanıyoruz kaportanında bakımları bu şekilde.Ama çoğumuz arabayı alırız yıllarca sadece yaptığımız şey yıkatmak,aradan yıllar geçer  araba kaporta bakımı olmadığı için matlaşmıştır ondan sonra derizki kaportacı hayride 150 lira verip pasta cila yaptırırım eski haline kavuşur yok öyle bir şey malesef.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu yaşdaki orjinal boyaya kesinlikle ve kesinlikle pastayı değdirme. değdirdiğin an güneş yanıklarının yolunu açarsın...

eğer boyada sadece harelenmeler ve kılcal çizikler varsa ve de bu işlemi kendin yapacaksan; güçlü bir çizik giderici cila ve polisaj makinesiyle yapmanı tavsiye ederim. kendin yapmayacaksan da autowax, ziebert vs gibi yerler derdine derman olacaktır...

ben şahsen bu tarz yerlere yüklü miktarda para vermek yerine bir kere bauhaus'dan 89 tl'ye alpha tools marka polisaj makinesi aldım. 4 senedir de kullanıyorum. hem ben, hem de arkadaşlarım defalarca kez parlattık araçlarımızı. yani 89 tl'yi kat ve kat fazlasıyla çıkardı...

en son arkadaşımın babasının, en azından 10 senedir hiç bir şekilde cila boya koruma vs uygulanmamış, ki boyanın ciladan önceki halina bakarsak 17 senedir sudan başka hiç bir şey görmemiş, 1995 model siyah bmw 5.20'sini cilaladık. boyası orjinal boyaydı. arabanın renginin mat siyahtan, ayna gibi bir siyaha dönüşünü keyifle izledik ve sonucu gördükçe yaptığımız işten çok keyif aldık. işimiz bitince oturduk karşısına arabayı izledik 8) 8) 8)

cila olarak da "formula 1 scratch out" kullandık son 3 arabada. gerçekten çizikleri alma konusunda etkili bir cila. çok memnun kaldık. tavsiye ederim. bir de çbs teflon cila var. bu da gerçekten etkili bir cila ama çizik almadan daha çok arabayı parlatmaya yarıyor. mesela scratch out ile ilk başta çizikleri giderirsin. bundan sonra da arabayı cilalamak istediğinde çbs teflon cila ile devam edebilirsin...

bir kaç örnek foto. iki arabada 2001 yılında yapılan fabrikasyon orjinal boyasına sahip. özellikle marea hlx'i her gören "komple boyalı mı?" diye soruyorda. bu yüzden bilgi vereyim dedim 8) 8) 8)

11579856.jpg

50438577.jpg

img4422pv.jpg

img4421j.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro
bu yaşdaki orjinal boyaya kesinlikle ve kesinlikle pastayı değdirme. değdirdiğin an güneş yanıklarının yolunu açarsın... 

kılcal çizgiler var ama biraz daha kalın kılcal ama her yerinde değil. bi de matlaşma var boyada. çizikleri giderip parlatma imkanı olursa çok iyi olur dediğin gibi. gidip bir danışsam iyi olur aslında yapan yere ama para kazanmak için boşuna masraf çıkarmasınlar ?

Ama çoğumuz arabayı alırız yıllarca sadece yaptığımız şey yıkatmak,aradan yıllar geçer  araba kaporta bakımı olmadığı için matlaşmıştır ondan sonra derizki kaportacı hayride 150 lira verip pasta cila yaptırırım eski haline kavuşur yok öyle bir şey malesef.

aynen öyle serkan usta. boyatmaya 1000 tl parlatmaya 200 tl. iş uzun. kaporta gerçekten de mat bir renk oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kılcal çizgiler var ama biraz daha kalın kılcal ama her yerinde değil. bi de matlaşma var boyada. çizikleri giderip parlatma imkanı olursa çok iyi olur dediğin gibi. gidip bir danışsam iyi olur aslında yapan yere ama para kazanmak için boşuna masraf çıkarmasınlar ?

aynen öyle serkan usta. boyatmaya 1000 tl parlatmaya 200 tl. iş uzun. kaporta gerçekten de mat bir renk oldu.

matlaşma güneş yanığı ise geçmiş olsun, yapacak bir şey yok artık. bir de boyanın bakımsızlığından dolayı matlaşma olur. bunu da cila yaparak giderebilirsiniz. kalın dediğiniz çizikler tırnağa geliyorsa eğer onlara da yapacak bir şey yok. çiziğin üzerine rütuş boyası yapılıp, bir kaç gün kuruduktan sonra 1000 kumluk veya üzeri zımpara ile ıslak olarak zımparalanıp cilalandıktan sonra çizikler giderilebilir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teflon cila yada teflon koruma adıyla satılan ürünler var. Bunların kaliteli olanlarından uygular yada uygulatırsanız en az 1 sene aracınız belirgin bir şekilde parlar.2 sene önce 300 tl ye yaptırmıştım. Araba halen parlak. Ucuz parlatma yöntemleri boyaya zarar veriyor denior. Ne derece doğru bilemem tabi.%7Boption%7D

post-2857-141695291986_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

teflon cila yada teflon koruma adıyla satılan ürünler var. Bunların kaliteli olanlarından uygular yada uygulatırsanız en az 1 sene aracınız belirgin bir şekilde parlar.2 sene önce 300 tl ye yaptırmıştım. Araba halen parlak. Ucuz parlatma yöntemleri boyaya zarar veriyor denior. Ne derece doğru bilemem tabi.

güneş yanığı değil, boyada solmada yok sadece parlamıyor.

teflon cila yada teflon koruma adıyla satılan ürünler var. Bunların kaliteli olanlarından uygular yada uygulatırsanız en az 1 sene aracınız belirgin bir şekilde parlar.2 sene önce 300 tl ye yaptırmıştım. Araba halen parlak. Ucuz parlatma yöntemleri boyaya zarar veriyor denior. Ne derece doğru bilemem tabi.

teflon cila yada teflon koruma adıyla satılan ürünler var. Bunların kaliteli olanlarından uygular yada uygulatırsanız en az 1 sene aracınız belirgin bir şekilde parlar.2 sene önce 300 tl ye yaptırmıştım. Araba halen parlak. Ucuz parlatma yöntemleri boyaya zarar veriyor denior. Ne derece doğru bilemem tabi.%7Boption%7D

bu en kalitelisi mi usta. ve nasıl uygulayacaz. ben en iyisi bir yere danışarak yapayım. birde bu markayı sorayım inşALLAh

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...