Jump to content

Otomobillere SD Card, USB, CD Changer, Aux Mp3 Uygulaması

ScrpnKng
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba. 2003 model mazda 6 aracımın 6 lı cd changer lazeri arızalı. sadece radyo dinliyorum. uzun yola çıktığımda radyonun çekmediği yerler çoğunlukta. çözüm arıyorum. cd changer olur, usb sd çevirici olur, mp3 olur. farketmez kendi istediğim birşeyler dinlemek istiyorum. elinde uygun herhangi biri olan varsa fiyat bilgisi ile birlikte lütfen bilgi verebilir mi. teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracınızda aux girişi varsa, cep telefonu, mp3 player, vcd, dvd ses verebilecek her cihazı, küçük bir kablo aparatıyla bağlayarak, aracınızda istediğiniz müziği dinleyebilirsiniz.

eğer yoksa, resimdeki cihaz gibi, herhangi bir frekansta kendine yer bulan "fm transmitterler" de kullanılabilir. bu cihaz, usb bellek, sd-card gibi depolama aygıtlarındaki ses dosyalarını aracınızın ses düzeneğinden dinlemenize yardımcı olur.

plug-in-car-mp3-player.jpg

aklıma gelen son çözümse, telefonunuzda fm verici donanımı mevcutsa, bu cihaza da gerek kalmadan, sd cardınızda veya telefon hafızanızda bulunan ses dosyalarını dinleyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mehmet bey ilginiz ve öneriniz için teşekkür ederim. Aracımda aux girişi yok. Fm transmitter tarzı ürünlerde ses kaybı çok fazla oluyor. Ayrıca büyük şehirlerde boş radyo frekansı bulmak da oldukça zor. örneğin usb-sd-aux çevirici aldım ve taktım ama uyum sağlamadı aracıma. iade ettim. uyumlu bir model usb-sd-aux bulabilirsem onu da almayı düşünüyorum. Elinde aracıma uyumlu orijinal cd changer olan ya da uyumlu bir çevirici olan varsa ilgilenebilirim. teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Sevgili dostum aynı dertten bende muzdarip im . Gerçi bir yılı aşmış:) lakin benim basimada geldi. Yaptiramadin mi? Tamir olmazmiymis? Henüz servise goturmedim, merak ettim cezamiz nolacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim 626 nında orjinal teybinde kart girişi ve cd giriş yeri yoktu. arabanın bagaj ve torpidosuna baktım cd değiştirici bulamadım. Bulunduğum bölgede genel olarak radyo ya çekmiyor yada 3 kanal buluyor en fazla. Bende gittim Alpine marka teyp aldım. Eskiyi söktürdüm yenisini taktırdım. şimdi hem usb hem aux hem radyo hem iphone girişi  bir arada üstelik alpine kaliteside cabası

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim 626 nında orjinal teybinde kart girişi ve cd giriş yeri yoktu. arabanın bagaj ve torpidosuna baktım cd değiştirici bulamadım. Bulunduğum bölgede genel olarak radyo ya çekmiyor yada 3 kanal buluyor en fazla. Bende gittim Alpine marka teyp aldım. Eskiyi söktürdüm yenisini taktırdım. şimdi hem usb hem aux hem radyo hem iphone girişi  bir arada üstelik alpine kaliteside cabası

Hayırlı olsun güle güle kullan... Ancak; taktırmış olduğun Alpine'i doğrudan aküye bağladılarsa ve kontağı açmadan Alpine çalışıyorsa yanlış yapmışlar demektir...

En kısa zamanda düzelttir, akün vaktinden önce mendil sallamasın... Başıma geldi, tecrübe ile sabit...

Kazasız günler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Veli abi bir değişiklik yapılmadı güç girişinde. kontağı takıp ilk tur çevirdiğinde teyp açılıyor. Orjinal hoparlörlerden biri patlaktı zaten dandik bir şey kullanmışlar zamanında. Önlerede clarion 5"x7" ovallerden taktım şimdilik güzel ses. Tabi arka kolonlarıda zamanla değiştireceğim ama bizim araçların ölçüsü Türkiyede çok az bulunuyor. Seçenek fazla yok. Belki ebaydan güzel bir alpine yada mtx getirtirsem o zaman ses sistemim süpere yaklaşacak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Iyi gunler arkadaslar benim aracim 2005 model mazda 6 aracimdaki cd calar calismiyor cd geri veriyor. Bende baska yontemler bakiyorum arastirdigim kadariyla teypin arkasindaki girise aux port takilabiliyormus internette 150-250 tl arasi fiyatlari var bunu alip taktim diyelim ben nasil kullanacagim teypden nasil acacagim taktikdan sonra si icin bilgisi olan varmi farkli yontemler onerilerde alabilirim. Fm transmitor lara baktim onermiyorlar. Ankara dayim bu arada 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

en iyisi aux'a bağlanan bluetooth erişimi sağlayan cihazlar. ses kalitesinden de memnunum, telefonunuza kaydettiğiniz müzikleri veya spotify gibi uygulamalardan edindiğiniz müzikleri kötü olmayan ses kalitesiyle dinleyebiliyorsunuz. telefonla görüşme yapabilmeniz de ekstrası.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracımızda usb girişi olmadığı için, kolçak içinde bulunan aux girişini küçük bir mp3'e 2 gb'lık sd card ile müzik sorununu hallettim fakat şöyle bir sıkıntı var, şu ana kadar müzik parçasını kaldığı yerden devam ettiren mp3 bulamadım, Ali expresden medya çalar getirtelim dedik, bir yandan dolar, bir yandan gümrük vergilerindeki artış, şimdilik beklemede.  mp3 ise kısa mesafelerde şehir içinde stop edip çalıştırınca baştan başlıyor aynı parça, bıkkınlık ve usanç hat safhada, bazen bir gün boyunca aynı şarkıyı dinlediğim oluyor pes ettirdi beni. mp3 CD çalar ise fazla şarkı kaydedince ses istediğim kalitede değil, işte böyle bir sorun, ülkede bunca sorun varken benimkide kendi çapında sivrisinek vızıldaması gibi şey.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
14.01.2017 at 17:53, Renegade :

Aracımızda usb girişi olmadığı için, kolçak içinde bulunan aux girişini küçük bir mp3'e 2 gb'lık sd card ile müzik sorununu hallettim fakat şöyle bir sıkıntı var, şu ana kadar müzik parçasını kaldığı yerden devam ettiren mp3 bulamadım, Ali expresden medya çalar getirtelim dedik, bir yandan dolar, bir yandan gümrük vergilerindeki artış, şimdilik beklemede.  mp3 ise kısa mesafelerde şehir içinde stop edip çalıştırınca baştan başlıyor aynı parça, bıkkınlık ve usanç hat safhada, bazen bir gün boyunca aynı şarkıyı dinlediğim oluyor pes ettirdi beni. mp3 CD çalar ise fazla şarkı kaydedince ses istediğim kalitede değil, işte böyle bir sorun, ülkede bunca sorun varken benimkide kendi çapında sivrisinek vızıldaması gibi şey.

sorununuza yardım cı olabilirim

tabi hala devam ediyorsa ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Serdar arkadaşımızın önerdiği ürün oldukça mantıklı, fakat bu ürünün bir soket olayı var sanırım teybin arka kısmına montajlanması gerekir montaj yeri olduğunu tahmin ediyorum, bu durumda teybin arkasında 2. aux girişi varmı yokmu bilmiyorum, çünkü kolçak içinde bir aux girişi var, birde bu ürün montaj sonrası torpido gözündemi saklanması gerekir, teybin arkasına soketler takılırken ürün tirimler arasından torpido boşluğuna nasıl geçirilip montajlanacak, yorumlar için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14.01.2017 at 17:53, Renegade :

sorununuza yardım cı olabilirim

tabi hala devam ediyorsa ?

IMG_0471.JPG

IMG_0472.JPG

IMG_0473.JPG

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Düzeltme yapıyorum, aux fişi sadece taşınabilir müzik kaynakları içinmiş, soket girişi yeterli oluyormuş, aslında alınabilir, kullanılabilir bir ürün, yardım ve desteklerinize tekrar teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

resimde gördüğünüz alet benim yıllardır kullandığım.

montajı gayet basit 

tek yapılması gereken bazı mazda teyplerde ufak bir lehim olacak .bunun sebebi teyibin cd1 tr parça nr yazması.bu çok basit bir olaydır.toplamda 30 dk.nızı almaz.ben kendim montaj resmini de çakmiştim bulursam ayınlarım bulamazsam da bir döküman var bende onu paylaşırım .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Renegade :

iyi olur, dökümanlar hata yapma riskini azaltır.

Teyibinizi hiç söktünüz mü ? nasıl çıkarıldığını biliyormusunuz ? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...