Jump to content

Mazda 3 Ailesine Katılmak İstiyorum :)

Pitotupu
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar.

Yaklaşık 3 aydır Mazdayı inceliyorum. Buradan birçok bilgi edindim. Öncelikle herkese teşekkür ediyorum. Kısaca durumumu anlatayım ve sizden tavsiyelerinizi rica edeceğim.

Şu anki aracım WV Polo 2007 Trend. Bunu en kısa sürede satıp Mazda 3 IMP AT almayı düşünüyorum. Arabamdan son derece memnundum fakat bir kızım oldu ve bebek arabası eşyaları falan derken sığamaz oldum. Aynı zamanda çocuktan dolayı eşimin arabayı benden fazla kullanacağını hesaba katarak otomatik araba ihtiyacı hasıl oldu.

Mazda'ya çok yabancı olmama rağmen donanım-fiyat dengesi kurduğumda listenin başında Mazdayı gördüm.Aynı şekilde kullanıcı memnuniyeti ve arıza oranı konusunda da oranlar Mazdayı işaret ediyorlardı. Bunun için kendime en uygun olan Mazda olarak da az önce söylediğim gibi 3 Imp AT yi seçtim. Sıfır almayı düşünmüyorum (duygusal) temiz bir ikinci bulup almayı düşünüyorum. Aldıktan sonra minimum 5 sene binerim sonra da herkes gibi model yükseltme yoluna gidip mazdada kalırım diye düşünüyorum.Sizden öğrenmek istediğim bir iki konu var. 2011 model almayı düşünüyorum. Bende takıntı haline geldi 2010 lara bakmaz olsum sizce bu gereksiz bir ego mu ? 2009 veya 2010 ile 2011 arasında çok büyük fark olur mu ? Birde geçen gün bir arkadaşım Mazda kullanıcısı ve 1 aydır kapı sacını beklediğini söyledi beynimden vurulmuşa döndüm bu tür sıkıntılar yaşanıyor mu ? Bana bu konularda biraz yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben sadece şunu şöyleyebilirim;

Kapı sacı için araba veya marka tercihinizi değiştirecekseniz, kendinizi Mazda'ya kanalize etmeyin derim...

Neden?

Arabayı buldunuz, aldınız, memnunsunuz da; kaza yaparak kapı sacı beklemek kaldı !!

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O bütün arabalar için geçerli :) Benim sorduğum sorunun amacı farklıydı hocam

Verdiğim cevap, sorduğunuz soru ile aynı paralelde... Ancak; Mazda kullanıcısı, sempatizanı bu soru cevap bölümünü net olarak anlayabilir.

Türkiye'de bütün arabalar veya markalar ile Mazda'yı yan yana getirmek çoğu şeye haksızlık olur zaten...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne güzel söylediniz Mazda kullanıcısı, sempatizanı diye. Sempati duyuyoruz ki ilgileniyoruz kullanıcı da olacağız inşallah

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne güzel söylediniz Mazda kullanıcısı, sempatizanı diye. Sempati duyuyoruz ki ilgileniyoruz kullanıcı da olacağız inşallah

İnşallah inan bunu ben senden çok isterim... Mazda sahibi olduktan sonra, kullandıktan sonra ne demek istediğimi daha net anlamış olacaksın.

Özetlersek eğer;

Mazda'yı kullanmayanların sözleriyle değerlendirirsen, kullanıcısı, sahibi olamazsın sadece (belki) sempatizanı olarak kalırsın...

Mazda'nın artılarını ve eksilerini kullanan kişilerden öğrenmelisin ki; sahibi olabilesin.

Bunun için de; burası en uygun yer.

Sağlıcakla...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İletişimin bu kadar hızlı olduğu bir çağda malzeme beklemek,yada malzeme bulamamak diye bir sorun asla olamaz,heleki yeni kasalarda bütün servislerde o tür parçalar bulunur.Ankara'da otırdığunuzu düşünürsek 3-4 tane servis sadece mazda parçaları üzerine çalışan çıkmacılar..:) bir mazdacı için oturulabilecek en iyi şehir Ankara'dır.Mazdam arızalı beyni değişecek ama hala mazda diyorum.)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir ay biraz mübalağa olmuş ya da servisin hatası vardır, siparişi unutmuşlardır, son durumu bilmiyorum ama 2 sene önce kapı saçı için 15 gün beklemişliğimiz var bizzat....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kuzen telefonda detaylı konuştuk ama başkalarına da faydası olur diye sorduklarının cevabını buradan da yazayım;

Donanım/fiyat olarak Mazda gerçekten çok uygun bir seçenek diğer markalara yöneldiğinde fiyatlar bir anda yükseliyor.

Sorunsuzluk konusunda da Türkiye'de pek bilinmese de Mazda bu konuda diğer markalara göre gerçekten iyi durumda. (Gerçi bilen biliyor)

2010-2011 konusunda bazı farklılıklar var ama tabi yine tercih meselesi bunlara göre kıyaslama yapmak tamamen kişiye özel bir durum. 2009 ve 2010 ilk seride çift uzaktan kumandalı anahtar, uzaktan kumandadan camları açıp kapama, dört cam tam otomatik açma kapama, cam ve sunroof sıkışma sensörleri mevcut ama 2010 ilk seriden sonrasında yok maalesef.

Servis konusu da biraz şans açıkçası, ben şimdiye kadar aksesuar dahil servisten herhangi bir isteğim için çok uzun süre beklemedim. Ama dediğim gibi tamamen gittiğin servisin hizmet anlayışı ve şans.

Şimdiden hayırlı olsun. Ama bence almışken şöyle yeni kasa bi Mazda 6 al :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnşallah bundan sonraki arabamız o olur kuzen önce 3 le camiaya bi girelim bakalım:)

Basamakları yavaş çıkmak gerekli diyorsun...

:)

Bu vergi sisteminde bedava verseler Mazda 6 yerine 3 tercih ederim her zaman... Havadan 1000 lira vergi vermek zoruma gidiyor... Daha doğrusu bu ülkede dolaylı olarak haksız ve fazla alınan her vergiyi ödemek zoruma gidiyor...

:sopa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Basamakları yavaş çıkmak gerekli diyorsun...

:)

Bu vergi sisteminde bedava verseler Mazda 6 yerine 3 tercih ederim her zaman... Havadan 1000 lira vergi vermek zoruma gidiyor... Daha doğrusu bu ülkede dolaylı olarak haksız ve fazla alınan her vergiyi ödemek zoruma gidiyor...

:sopa:

Türkiye'de zorumuza gitmeyen uygulama yok ki. Neyse o konulara hiç girmeyelim canımız sıkılmasın konu sapmasın:) 3 bana yetecek uzun süre gibi görünüyor bakalım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...